Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is "öreg" vagyok...

Szerintetek is "öreg" vagyok már változtatni?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Nemrég végeztem egy 2 éves kereskedelmi ügyintéző szakot egy iskolában. Nem igazán tetszett, bár mindig titkárnői jellegű munkát akartam. Nem tetszett a könyvelés, a számolás stb. Soha sem szerettem az ilyesmit. Viszont azt találtam ki, hogy szívesen foglalkoznék gyerekekkel. Amíg középsulit nem választottam, szívesen lettem volna óvónő. De most már nem akarok 4-5 évig tanulni a diplomához. Milyen munkakörök vannak, amik a gyerekekkel foglalkoznak, de nem igényelnek diplomát? Bár gondolom a kereskedelmivel jobban keresnék mint mondjuk dadus, de valami ilyesmi jellegű dolog érdekelne.


A családom lehurrogott, hogy miért most találok ki ilyesmit, meg hogy az nem igazi munka...Szerintetek?


2010. dec. 21. 21:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Meg azt sem tudom, hogy vajon ha elvégeznék egy 2 éves OKJ-t, akkor sikerülne-e elhelyezkedni...Mennyire lehet biztos megélhetés ez? (Tudom a mai világban nehéz..)
2010. dec. 21. 21:36
 2/10 anonim ***** válasza:

pl itt találsz 2 éves okj-s képzéseket ebben a kategóriában:

[link]


[link]

2010. dec. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
jah és a kommetedre reagálva: az ismerőseim közül akik akár pedagógusként vagy dadaként végeztek, eleinte nem feltétlen az adott szakmában tudtak elhelyezkedni, de pár év alatt, elég sok önéletrajz leadásával már mind gyerekekkel foglalkoznak. Nem tudom, hogy ez mennyire tendencia úgy, hogy egyre kevesebb gyerek van, lehet, h nekik szerencséjük volt. Egyébként még babysitter is leehtsz másodállásban és ha jól csinálod, megéri :)
2010. dec. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, ilyen butaságot, hogy öreg vagy már változtatni :) Van ismerősöm, aki 35 évesen ráunt a szakmájára és teljesen másba fogott, tanult és azóta is boldog és szereti a munkáját. Szerintem bőven van időd még tanulni, munka mellett is. Nehéz, de megéri azért a néhány évért.

Én azt vettem észre, hogy egyre több a karrierista nő, egyre kevesebb idő jut a gyerekekre, úgyhogy szerintem itthon is el fog terjedni a gyerekfelvigyázás, amihez papír kell. Legalábbis egy gondos anyuka biztos nem bízná amatőrre a gyerekét. Szerintem ez nagyon szép szakma és egész idős korodig tudod űzni, annál értékesebb leszel, minél több a tapasztalatod.

2010. dec. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom elvégzett egy dajkaképzőt a GYES alatt és nagyon megszerette. A képzés kötelező gyakorlatot is előírt egy bölcsődében, amelyik bölcsit neki kellett megtalálni és rábírni a bölcsőde vezetőjét, hogy szerződést kössön vele. Ez sikerült és kölcsönösen meg is kedvelték egymást, annyira, hogy a végén állást is kínáltak neki, amit elfogadott.

Ebből én úgy érzem, hogy minden lehetséges. A gyakorlat amolyan próbaidővé válhat és kölcsönös szimpátia esetén egy állásajánlat sem kizárt.

A dajkaképző után el lehet végezni a bébiszitter tanfolyamot is. Azt mondták a lányomnak így nagyobb eséllyel lehet a pályán indulni, ha bölcsibe nem talál helyet.

2010. dec. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Én nagyon szeretem a gyerekeket, de azzal is próbálják elvenni a kedvem, hogy aki gyerekek között van egész nap, annak nem lesz idegrendszere otthon a sajátjaihoz. (Bár ezt megcáfolnám, mert az ismerősök között van óvónő és tanár is, és mindnek 2-3 gyereke van) Csak tényleg tanácstalan vagyok...Az egyik barátnőm elkezdett egy csecsemő és gyermekgondozói tanfolyamot, és 1 év után abbahagyta. Mert egy kórházban kellett nekik gyakorlaton lenni, és azt mondta, hogy ő nem bírja. Nem tudom így kívülről azt mondom, hogy én bírnám, de lehet nem...Szóval elég tanácstalan vagyok...

2010. dec. 21. 21:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Első kommentelő vagyok..tudom, hogy nem idevág, de egyik barátnőm mentőtisztnek tanult és voltak neki is hullámvölgyei, hogy nem bírja idegekkel amiket lát, a boncolásokat, meg a beteg embereket, sokszor gyerekeket, de idővel átlendült rajta, mert tudta, hogy igazából ezt szeretné csinálni, csak kicsit elakadt lelkileg. Sztem neked is magadban le kell tisztáznod, hogy tényleg akarod e és ha igen, akkor ne add fel te sem..bocsi a kitérőért :)
2010. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Próba szerencse. :)
2010. dec. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Babamasszazs pl. Ezt is megtudod tanulni es rovid ido alatt, de sokkal tobbet tudsz segiteni a gyermekeknek, mint egy ovonoi allasban pl.

Pomazon talalsz tanfolyamot!

2010. dec. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akeela válasza:

Amit az ijesztegetésekről írtál, az végig butaság (már hogy nem lenne türelmed a sajátjaidhoz). Az ismerősi körünkben jó pár óvónő/tanítőnő van, merem állítani, hogy a legjobban nevelt gyerekeik nekük vannak! Látszik, hogy sokkal tudatosabban "művelik" a gyermeknevelést, sok fejlesztő játékot, foglalkozást ismernek, és tudják is alkalmazni, stb. Szerintem tanulj rá nyugodtan, ha kell, 4-5 évet - akár munka mellett is, ilyen fiatalon még rengeteg energiája van az embernek:)(azon, hogy idős vagy, bocsáss meg, de röhögnöm kell)A pályáról meg annyit, hogy tuti, hogy soha nem fog olyan jól fizetni, mint a kereskedelem, meg hasonlók, viszont - ha tényleg ezt szereted - boldog, kiegyensúlyozott emberé válhatsz - az is ér valamit, nem?

Amennyiben a családod azon akadt ki, hogy te munka helyett még pár évig iskolába járnál, akkor őket is meg lehet érteni - ezért javasoltam a munka mellett való képzést.

2010. dec. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!