Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy visszaes...

Mit lehet kezdeni egy visszaeső alkoholista apával?

Figyelt kérdés
3-an vagyunk testvérek, csak én vagyk nagykorú már. Édesapánknak régen voltak alkoholproblémái, de az elvonó után megoldódtak a gondok, 6 évig nem volt baj. Idén azonban megint előjött a baj, mert ha ő egyszer megkóstolja az italt utána hetekig nincs egy józan pillanata sem. Először sikerült elcipelni az orvoshoz, aki adott gyógyszert. Rendben is volt minden 3 hónapig, utána megint belekóstolt. Egy hónap masszív ivás után magától leállt (gondolom érezte hogy nem bírja már a szervezete). Szombaton megint belekóstolt, és áll a hoppáré. Se karácsonyfa nincs még, se ajándék, semmi. Annak ellenére hogy józan korában dolgos ember, most csak ül és dumál. Rátapad valamelyik testvéremre, és vitatja a semmit. Már úgy sajnálom szegényeket, hogy kell a hülyeségét hallgassák. Elvonóról hallani sem akar, nem tudjuk elvinni. Mit tegyek-,
2010. dec. 21. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit nem lehet tenni. Az én apukám is ilyen. Hiába minden, egyszerűen nem ébred rá, hogy ez sem neki, sem a családjának nem jó. Volt már az alkohol miatt egy komolyabb balesete, összetörte az autót, anyukám beadta a válópert. Az ilyen dolgok után nem ivott 1-2 hónapig, aztán minden ugyanúgy folytatódott. Ez már kb. 12 éve megy nálunk. Én már lemondtam róla. Egy ideig reménykedtem, sokszor próbáltam beszélni a fejével, de most már ott tartok, hogy teljesen lemondtam arról, hogy valaha is leteszi az alkoholt.
2010. dec. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Nálunk az is baj, hogy apukám nem az a "részeg vagyok, csendben elüldögélek magamnak" típus, hanem elég agresszív, ha iszik. Nem verekedik, csak állandóan beleköt mindenbe, üvöltözik, nincs olyankor egy perc nyugtunk sem. Én már nem lakok otthon, a párommal élek 200 km-re a szülőktől, de nagyon sajnálom a tesómat és anyut, mert tudom, mit kell nekik nap mint nap elviselni.
2010. dec. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van, sajnos évek óta vannak jobb és rosszabb időszakai. Mióta anyukám meghalt tavasszal, azóta folyamatosan rosszabb. De februárra várjuk a babánkat a férjemmel, és mivel apukám is nagyon örül az unokának, meg lett neki mondva, hogy akármikor jöhet, HA JÓZAN!!! Most vagy sikerül rá hatni, és betartja, vagy fontosabb lesz neki az alkohol, mint az unokája. Remélem inkább az első verzió. De mi nem tehetünk semmit. Ezt nekik kellene elhatározniuk, hogy abbahagyják. Olyan dolog ez, mint bármelyik másik szenvedély betegség. Ha az érintett nem látja be, hogy baja van, és ő nem akar leszokni, akkor kár mindenért, mert nem is fog. :(
2010. dec. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A pároméknál, az egész család alkoholista!!!

Nem csak az apa.


A feleség, meg az anyós, földön fetrengve szidják a férjet,

hogy iszik...

2010. dec. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nálunk is így van,hogy apám iszik,addig amíg az epéje meg a mája be nem krepál.Apám részegségének több fokozata van.Lassan 60 éves és mindig nálánál fiatalabbakkal kezd ki.

Míg a haverok 5l bor után kezdik érezni,hogy jó a hangulatuk,addig Ő 1,5 l után már csaknem kidől.Amikor részeg,lefekszik alszik és kiabálva horkol.Sokszor megijedni annyira váratlanul kiabál.

Amúgy cukorbeteg de le++arja.Iszik mint az állat.

2010. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én apám is ebben a cipőben jár. most kb. 5 hónapja józan, de ez csak ideiglenes állapot. Egy évben kétszer elkapja a gépszíj, akkor egy hétig megállás nélkül részeg. (nem eszik, csak fekszik, és iszik) Akkor lefogy kb. 10 kilót, egy hétig nem fürdik, nem borotválkozik, utána ígér fűt-fát, de már nem hiszek neki. Az utolsó esetnél a nyaralásunkat tette tönkre, folyamatosan hívogatott telefonon, és lökte a süket dumát, aztán amikor nem vettem fel, felhívatott a tűzoltókkal, mondanom sem kell, jól megijedtem. Azzal fenyegetőzött, hogy öngyilkos lesz, de tudom, hogy gyenge ember, nem tenné meg, annál jobban szereti saját magát. Ő is tört már össze autót, lecsúszott a torkán már egy 3 szobás lakás, egy több milliós autó, és egyéb nyalánkságok. Egész életében klföldön dolgozott, hogy nekünk jobb legyen, erre most ott tartanak, hogy van egy 1,5 dzobás lakásuk, meg egy 10 éves autójuk. A többi pénz elment szeszre. Utálom az alkoholt. Mindent tönkre tesz.
2010. dec. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Először el kéne beszélgetni vele, hátha belátja, hogy szüksége lenne egy újabb elvonóra, hiszen így lassacskán szétmehet a családja...Ha ez sem sikerül, akkor mentőt kell hívni, elvonó, és persze figyeljetek oda rá, ne maradjon magára, érezze, hogy ti is támogatjátok ebben.
2010. dec. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

egy függővel a legnehezebb megértetni, hogy függő.

amíg gyáva elismerni, hogy függő, addig az égvilágon semmit nem tudtok tenni

2011. jan. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az előző hozzászólónak igaza van és sajnos akik így viselkednek azok mind tagadják,hogy isznak és nehéz ráébreszteni őket a hibájukra.Tönkreteszik az egész családjuk életét
2011. jan. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!