Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy visszaeső...

Hogyan lehet egy visszaeső alkoholista apának segíteni a kigyógyulásban?

Figyelt kérdés

Édesapám 6-7 évig alkoholista volt, ennek már lassan 10 éve. Akkoriban elvonóra is elvitték, de nem sok sikerrel, vissza is esett. Ha jól emlékszem egy kiadós betegség miatt végül sikerült abbahagyni. 10 évig normális, sőt, csodaszép életünk volt, édesapámat mindennél jobban tiszteltem. Egy alkalommal ismét az alkohol után nyúlt, de másnap megint nagyon rosszul volt tőle, és úgy nézett ki nem bírja többé az alkoholt. És minden jól ment azután. Egy hete azonban kissé sikkes állapotban találtam mikor hazaértem, másnap padlóig itta magát, reméltem, hogy aztán megint úgy dönt, hogy nem akar többet inni a betegség miatt. Sajnos azonban tévedtem, tegnap is ivott, azzal a kifogással, hogy nem megy le egy falat kaja se a torkán egy korty pálinka nélkül, és ma is leitta magát... Dolgozni nem ment (vállalkozó), pedig tervben volt. Kiderült, hogy eléggé rosszul volt valamelyik nap, hányt stb, de mégse hagyta abba. Megkértem már szépen, hogy fejezze be, de azt mondta, hogy néha minden embernek betelik a pohár a sok világi gondtól, és elszakad a cérna, ő csak ezért ivott. De miért nem hagyja abba??? Mit tegyek? Annyira más mikor részeg, ki nem állhatom ha iszik :(

25/L


2010. ápr. 7. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha mindneki kiszáll a játszmából, nincs értelme inni. (bővebben: Berne könyvek)
2010. ápr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos soha nem száll ki mindenki / lehet új társakat találni a játszmához. (Szintén Berne könyvek.)


Meg kell keresni a valódi, mélyen rejlő okot. (Például: Hellinger módszer.)

2010. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!