Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetünk? Edesanyam...

Mit tehetünk? Edesanyam öngyilkos akart lenni, nevelöapänk alkoholizmusa miatt. Felgyogyulasa utan elköltöztettük, a lakas maradt a nevelö apa haszonelvezetevel

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 10:48
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Elnéyést kérek, hogy olyasmihez szólok hozzá, amihez nincs meg a kellő jogi rálátásom, képzettségem.


Szóval úgy tudom, hogy nem szabad elvenni senkitől sem a gyerekét akkor, ha ezt mindössze anyagi okok indokolnák.


,,A gyermeket kizárólag anyagi okból fennálló veszélyeztetettség miatt nem szabad családjától elválasztani.''


1997. évi XXXI. törvény (a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról), 7. § (1)


Azért említem meg ezt félve, mert az önkormányzatok tudtommal igenis rendszeresen megszegték ezt még a közelmúltban is, szóval nem tudom, hogy a jogalkotónak ez az akarata mennyire betartható, vagy mennyire csak írott malaszt.


Azért írtam csak, hátha valamilyen kontextusban mégiscsak fel lehet használni ezt ebben az ügyben (hivatkozni rá, stb.).


Ha viszont tévedtem, és ennek nincs nagy jelentősége ebben az ügyben, akkor elnézést kérek.

2009. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Egy kicsit későn,de mi történt azóta?
2021. márc. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!