Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen apróságok kerüljenek a...

Milyen apróságok kerüljenek a fa alá?

Figyelt kérdés

Idén besegítek a karácsonyi vásárlásban,és holnap megyek el megvenni a cuccokat..(üdítőre, pár csomag szaloncukorra, alkoholos italra, csokikra meg ilyenekre gondoltam..). Szeretnék pár apróságot is beszórni csak úgy a fa alá pl csoki, cukor...

Van ötletetek, hogy miket vehetnék? Kb. 10.000-et szánok ere az egészre (már vettem néhány csomag szaloncukrot,üdítőt meg 5 üveg italt a sok fiatal és kevésbé fiatal rokonnak :))

Köszi a válaszokat, előre is!

18/l


2010. dec. 19. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is anyu szokott régen a fa alá sok apróságot rakni.

Kagylókat mert gyüjtöm, kis plüssöket(turikban vannak nagyon édik is) meg pár írható cd, dvd, ha van nekik már mp3 akkor ahoz fülhalgatót (100osbanis kapni olcsón) meg

szintén ott kapni olyan olajos képet (amiben a homok s olaj szép mintákat rajzol.

De ha sokan lesznek gyerekek akkor érdemes pár kártyába vagy egy mindenkinek szánt társasjátékba beruházni. Esetleg (250ftos bolt) vehetsz különböző karácsonyi bögréket amikbe az este kapnának kakaót. :)

Az ilyenek azért jók mert nem megy mindenki egyből el a fától s még sokáig üldögélhet együtt a család. (ezért jó alá eleg plédet meg párnákat is tenni. :D

2010. dec. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a gyümölcsről megfeletkeztél? Narancs, banán, datolya,alma ,füge,mandarin, grapefruit. Ilyenkor télen ezt lehet kapni jó árban.Kimért szaloncukor mindegyikéből vegyél egy-egy csipetet. Rakd bele egy fenyőgallyakkal kibélelt tálba, köré rakjál gyümölcsöt,a közepére tehetsz egy almába belefúrt gyertyát is.
2010. dec. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Még tipp: csinálhatsz kincskereső expedíciót is a szobában :))) Ahoz is elég pár kis apróság (amiket írtam) s a lényeg úgyis a nyomozás! Azt imádják, egyszer már igaz középsuliban csináltam ilyet oszttársamnak szülinapjára s amíg nemjött addig az egész bagázs próbálta fejtegetni a cetliket :DDD


A lényeg elsőre rakr ki egy cetlit aminfelhívod őket egy kis nyomozásra :D ez lehet kalózos vagy bűntényes akármi. A cetlin legyen egy találóskérdés aminek a megfejtés tárgya a szobában legyen. (pl: fényt hozok az életedbe, mi az? válasz: lámba) és akkor a lámpánál ott rejtőzi egy ujjabb cetli s így tovább. LEgyen legalább 10-15 cetli s a végén ott lesz az utolsó tárgynál a zsákmány. :)

imádni fogják

2010. dec. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Picik nem lesznek, a legfiatalabb az öcsém a 15 évével...De a kártya jó ötlet, imádunk játszani, már vettem is 1 hónapja Monopolyt, imádjuk..majd bedobom a fa alá azt is :D Ez a kincskeresős pedig azért nem jó, mert 14en leszünk a lakásban, nem lenne hely... Mondjuk lehet kicsit átalakítom majd nehéz fejtörősre és kevésbé helyigényesre, köszi! :)

A gyümölcsökről majdnem elfelejtkeztem, pedig nagy gyümölcsevők vagyunk...Tetszik a tálalási ötleted! :)

Jöhetnek még válaszok, eddig is jókat kaptam!! :)

2010. dec. 19. 18:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyümölcsökre még egy jó tipp:

A Tesco áruházakban lehet kapni ilyen fonott-kosár beütésű tálat, amin aszalt gyümölcsök vannak. Ehhez nem kell semmi, önmagában is nagyon jól néz ki. :)

Akkor csinálhatnál olyat is, hogy mindenkinek írsz egy képeslapot, de nem írsz rá neveket, és mindenki találja ki, hogy melyik az övé. Nálunk ennek mindig nagy sikere van ;)

Kellemes ünnepeket előre is! Ja, és jó készülődést. :)

2010. dec. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy üveg mézet, instant kakaót, 3in1 kávét, csokiszirupot, lekvárt, aszalt gyümölcsöt, vagy egyéb olajos magvakat: mogyorót, pisztáciát, diót...
2010. dec. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én sütnék egy jó nagy adag mézeskalácsot, habkarikát, incsifincsi dolgokat :)

Off: milyen fejtörősre gondoltál? Nagyon tetszik, hátha kapok jó ötleteket, idén megcsinálom...

2010. dec. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Kávét meg teát is vettem már, azt kifelejtettem...Aszalt gyümölcs is jó ötlet! :) A sütés sajnos nem az én asztalom, a mézeskalács pedig ma készült el...Itt szállnak az illatok :)

Még nem tudom, hogy lesz a fejtörős,de már gondolkozok rajta...Ha kitaláltam valamit, megírom :)


Jöhetnek még! :)

2010. dec. 19. 20:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha már nagy evők vagytok és sokan akkor:

aszalt gyümiket megy magvakat, diót, mogyit, mandarint stb forgass olvasztott csokiba s szúrd őket kis fogpálcikákra. Mindenkinek ki kell találni milyet is eszik :) de legyen "csabda is" pl: sajt kockával, kolbászkarika, rizsgolyók:DDD ha értik a poént akkor nagyon vicces lehet

2010. dec. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Neked is köszi a választ! Nagyevők vagyunk :D Ezt is lehet megcsinálom, majd meglátom hogy állunk majd időben, mielőtt jönnek :D


Közben kitaláltam, hogy mi legyen ez a fejtörős...Valami olyasmire fogom megcsinálni, hogy összeírok pár nehezebb fejtörős kérdést, aztán aki a legtöbbet találja ki, az kap egy üveg italt meg egy bonbont :). Csak majd ezt még rendesen át kell gondolni,de valami ilyesmi lesz

2010. dec. 20. 12:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!