Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki megtesz valamit a...

Ha valaki megtesz valamit a másik tudta nélkül, azért jogosan vár el hálát?

Figyelt kérdés

Vagy egyáltalán ha jót teszek valakivel az ő tudta nélkül és utólag ezt elmondom neki jogosan várok érte hálát?

Én nem várok soha hálát ha valamit megteszek azért mert úgy akarom.


2010. dec. 19. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamit megtesz az ember, azt ne azért tegye, mer hálát vár, hanem mert ő így látta jónak. A hála inkább egy plusz ajándék, de semmiképp sem alapelvárás.
2010. dec. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit bövebben kifejthetnéd! (feltetelezem,, hogy neked kellene valamiért hálásnak lenned...)


Ha valaki tesz valamit a másikért, akkor az az ö saját döntése, ezért hálát várni nem lehet - márcsak azért sem, mert egyáltalán nem biztos, hogy az illetö tényleg szivességnek érzi, másrészt meg VAGY a tudta nélkül akkaro segiteni - akkor minek kellene elmondani, VAGY akarom, hogy tudjon róla, akkor meg elöre jobb megbeszélni.


De alapvetöen érvényes, hogy szivességért, ajándékért NEM várhat el senki hálát, LEGFELJEBB annyi a jutalma, hogy a másik örül neki.

2010. dec. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Franc se kérte, hogy tegye meg... szóval nem. Hálásnak lenni szép és jó dolog, de másól elvárni hogy hálás legyen nekem egyenesen undorító.
2010. dec. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a másik tudta nélkül teszel valamit, akkor nem várhatsz hálát érte mivel nem ő kért meg rá téged hogy tegyél valamit. Ezt is figyelembe kell venned ha úgy döntesz hogy a tudta nélkül cselekszel. De persze a legjobb ha tud róla a másik de te még akkor se vársz hálát.
2010. dec. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A férjemmel korábban (akkor még nem volt a férjem), szakítottunk párszor. Az egyik alkalommal annyira feldúlt és dühös voltam, hogy ami csak eszembe jutott, a fejéhez vágtam. Főleg olyan dolgokat, hogy miket köszönhet nekem. Megvárta, amíg lehiggadok és teljesen nyugodtan annyit mondott, hogy igazam van, tényleg nekem köszönheti ezeket, de ha nem őszintén és segítő szándékkal csináltam, akkor inkább máskor se tegyem. Ha viszont őszinte segítség volt, azért utólag ne kényszerítsek ki hálát, mert nem szép dolog.

Hááát, akármilyen mérges voltam, magamba szálltam, mert igaza volt.

2010. dec. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen nekem kellene olyan dologért hálásnak lennem amiről én nem tudtam.
2010. dec. 19. 09:53
 7/13 A kérdező kommentje:
Mikor megtudtam féltem is, hogy ez lesz és az orrom alá fogja "dörgölni".
2010. dec. 19. 09:59
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem várhat hálát, de pár jó szó azért biztosan jólesne annak, aki a tudtod nélkül is segített rajtad. Ennyit igazán meg lehet tenni, nem kerül semmibe!
2010. dec. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tudom. Én a barátságommal fejezem ki. Minden körülmények között mellé álltam, de ez most sok volt.
2010. dec. 19. 10:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kitudodik hogy valaki jot tesz neked, egy tiszta szivbol koszonom eleg.

Ismered azt a szolast, hogy "amit adsz, azt kapsz vissza'? Ez nagyon igaz az eletben.

2010. dec. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!