Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem nem igazán boldog...

Csak nekem nem igazán boldog a karácsony? 17/L

Figyelt kérdés
tudom hogy azoknak akiknek nincs családjuk sokkal rosszabb mint nekem, de az sem jobb ha van család, de nincs együtt és még karácsonykor sincs szeretet...más is van hasonló helyzetben? hogy lehet ezt átvészelni? nagyon nagyon szomorú vagyok:( 17/L
2010. dec. 16. 21:30
1 2
 11/19 anonim válasza:

szia

hát megértem hogy rossz. de gondolj arra hogy majd lesz valakid és családot alapitotok és lesz még boldog karácsonyban részed.

mi együtt voltunk mindig karácsonykor, tavaly váratlanul meghalt anyukám, tavaly volt az első karácsonyunk néküle. idén már a második lesz. hát valahogy nem az igazi így. volt fenyőnk, meg diszités, megcsináltunk mindent amit szoktunk, de hát...

hát szóval, boldog karácsonyt, amennyire lehet :) és biztos majd lesz még boldogabb is :)

2010. dec. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Vigasztaljon az a tudat, hogy az én karácsonyom is egy katasztrófa lesz.

Ez lesz az első karácsonyom Anyukám nélkül. Januárban meghalt. Most apámmal ünneplek aki egy igazi tuskó. Már látom előre, hogy ismételten jól leissza magát, és (önmagához híven) kiabálni, szitkozódni fog a "szeretet ünnepén".

A szüleim már 9 éve, hogy elváltak, én Anyukámmal laktam együtt. Ilyenkor mindig közösen sütöttünk-főztünk, feldíszítettük a házat és a karácsonyfát. Karácsonyi zenéket hallgattunk, közben megvacsoráztunk, este átadtuk egymásnak az ajándékokat. Nagyon meghitt volt az egész, élveztem minden egyes Vele töltött percet!:)

Az se érdekelt, hogy mit kapok tőle, csak az volt a fontos, hogy együtt legyünk. Ő azonban mindig kitett magáért. Megvette a 8000 Ft-os parfümöt csak azért, hogy örömöt szerezzen nekem. Igaz, hogy nem voltunk gazdagok, de azért próbált mindent megadni nekem.

Nagyon jó Anya volt, imádtam és szörnyen hiányzik. Hirtelen ment el. Még ma is sírok ha eszembe jut.

Az idei karácsony ennek a színtiszta ellentéte lesz. Nem lesznek finom falatok, sütemények, jókedv, szeretet. Szerintem feldíszítem a fát(???), megnézek egy filmet ágyba bújok, és várom, hogy elteljen ez a pár nyomorúságos nap.

2010. dec. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Szia.


Nincs barátod/barátnőd, akihez elmehetnél..? :) Elég idős vagy már, nem hiszem, hogy feltétlenül otthon kellene maradnod. Ilyenkor nagyon jó odabújni valakihez, hidd el :) Szívesen megvigasztalnálak én is, de így neten keresztül sajnos nehéz lenne. :/

Nyilván sokan járnak veled egy cipőben, ez ilyen sajnos. Tőlem kapsz karácsonyra egy (virtuális) naaagy ölelést :)

Ennél többet sajnos nem tudok tenni.


Sok sikert és kitartás!! :)

15/F

2010. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 tetris ***** válasza:

Szia!

Van egy ötletem! Csinálj egy meglepetés-karácsonyt édesanyádnak! Amit az előzőekben már tanácsolt valaki. Csenj egy-két fenyőágat valahonnan, rá kis dísz, bármi.

Próbáld meg egyedül megsütni a sütit. Anyud biztosan nagyon örülne neki, ha látná, hogy lelkes vagy.

Az este folyamán, a vacsi közben pedig kérd meg, hogy mesélje el, milyen volt amikor terhes volt veled, hogy várt téged, milyen volt amikor elöször a karjába vett, milyen volt az első élménye veled kapcsolatban, hogy boldogult fiatal anyaként. Hidd el, nincs a világon az az anya, akiben ez ne idézne fel csodálatos pillanatokat.

Ezek a szép emlékek a karácsony estét is széppé tehetik! Ezek a kettesben eltöltött meghitt pillanatok nagyon fontosak nemcsak neked, de anyukádnak is.

2010. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ülj le és nézz karácsonyi filmeket máris jobb hangulatod lesz mást úgysem tehetsz!
2010. dec. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:).!!! meglesz majd valahogy, de azért olyan jó lenne ha legalább a szüleim nem váltak volna el...:(

aki írta, hogy januárban veszítette el az anyukáját: nagyon sajnálom, ez így tényleg borzalmas:(((( ha gondolod írj priviben a misssophie11@gmail.com-ra...

2010. dec. 16. 22:55
 17/19 A kérdező kommentje:

csak 2 s van.

és annak aki küldte a "virtuális ölelést":köszi!!!!!!!!:)

2010. dec. 16. 22:56
 18/19 anonim ***** válasza:
Nincsenek barátaid akikre számíthatnál? Én egyedül tölteném a karácsonyt, ha nem lennének mindennél jobb barátaim így bejönnek Pestre és kb 12-en fogunk a városba sétálni, császkálni legfőképp a vásárokon.
2010. dec. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:24


Annyira megrázott a történeted:( nagyon sajnállak, én biztosan ki se bírnám a helyedbe, megzavarodtam volna. Nem tudom, hogy tudtál talpon maradni, minden tiszteletem a tiéd, azt kívánom, hogy még sok boldog karácsonyod legyen az életedben ha most nem is, de hamarosan! meg szabad kérdezni hány éves vagy?

2010. dec. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!