Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki?

Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Novemberben házasodtunk össze a férjemmel. A szüleimtől most úgy néz ki, kapunk egy lakást, ahova a jövendő picivel beköltözhetünk majd áprilisban.

A szüleim kikötése, hogy kössünk házassági szerződést. Minden a legnagyobb rendben, de tényleg, köztük is, köztünk is, szóval mindenhogyan, de a szüleim ehhez ragaszkodnak. Biztos vagyunk a házasságunkban és magunkban is, de most őszintén, sosem lehet tudni, nem?

Szóval hogy vázoljam a férjemnek ezt?


2009. jan. 21. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egészen pontosan így, ahogyan nekünk itt. Meg kell, hogy értse a szüleid álláspontját. Ráadásul manapság tényleg nem lehet tudni, hiszen mindenki úgy áll neki a házasságnak, hogy megtalálta az életreszóló Igazit, mégis rendre válnak el az emberek néhány év után. Abszolút egészséges hozzáállás a szüleid részéről, hogy nem a más gyerekének dolgoztak egy életen keresztül. Ha örökre együtt maradtok, úgyis közösen használjátok a lakást. Ha szétmentek, akkor meg igazán nem várhatja a férjed, hogy övé legyen annak a fele, amiért keresztbe szalmát nem tett.
2009. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem is kell házassági szerződés, ha ajándékként kapod,legyen róla ajándékozási papír, és a te nevedre legyen írva.

Így az nem válik közös tulajdonná.

2009. jan. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért jogos a kérdés, az én párom is ki van akadva attól a lehetőségtől, hogy van az "enyém", meg van a "tied", mert nagyon azon a véleményen van, hogy minden közös (eszerint cselekszik is, még ha nekem is van a kevesebb, tehát nem ki akar használni, meg ilyenek).


Én az igazat mondtam neki:

"Lakást akarsz? anyáméknak ez a feltétele. Ha a te anyádék meg tudják oldani enélkül, hát tessék. Egyelőre ha szeretnél külön életet, és a kicsinek szűk, és boldog családi kört, kibírod. Aztán ha majd családi házra telik, vagy hitelt veszünk fel, vagy valami, az már önálló keresetből fog történni, anyuék segítsége nélkül, közös névre. Jó lesz így...? Ez egyelőre egy visszautasíthatatlan ajánlat, gondolj csak bele, mikor tudnánk külön költözni egy ilyen minőségű lakásba önerőből?"


És ennyi. Nem kell, hogy "sosem lehet tudni", annak veszekedés és gyanakvás a vége, az meg nem jó. Ebbe nem tud belekötni (abba igen: "már most ezen gondolkodsz?"), hisztizhet, meg kibukhat, de ha kicsit is józan gondolkodású felnőtt ember a férjed, akkor beismeri, hogy ne már ezen múljon a boldog életetek.


Nem kell ennyire durván fogalmazni, persze meg lehet ezt szépen is beszélni, csak nekem kissé nyers a stílusom.... :D

2009. jan. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!