Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek van párja, de még a...

Akinek van párja, de még a szüleivel él, azoknál hogy telik a szenteste?

Figyelt kérdés
Nálunk elég körülményes, mert szeretnék a családdal is és a barátommal is lenni, de ő is a családjával él, és persze ő is szeretne velük és velem is lenni. Eddig úgy oldottuk meg, hogy délutánig/kora estig mindketten az egyikünk családjánál voltunk, aztán átmentünk a másikéhoz. 25-26 többi rokonokat látogatjuk, úgyhogy az sem jó, hogy 24-én mindenki a saját családjával és másnap találkozunk. Ti hogy oldjátok meg?
2010. dec. 15. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Itthon ünnepelgetek a családdal, aztán estefelé átmegyek a páromékhoz.
2010. dec. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
nálunk szenteste mindenki otthon van, legalábbis este.
2010. dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly szenteste a szüleimnél voltunk, 25-én a párom anyukájánál, 26-án az apukájánál. Nálunk sajnos nem megoldható, hogy egy nap több helyen is legyünk, mert 100-100 km-re laknak a szülők.

Most már együtt élünk, mégis külön lesz a szenteste, mert ő éjszakás műszakban fog dolgozni, én meg jobb híján akkor hazamegyek a szüleimhez.

2010. dec. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szenteste otthon leszek,25.-én délelőtt mamáméknál és este megyek a barátomhoz! 26.-án meg itthon vagy náluk megint még nem tudom :)
2010. dec. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Én együtt lakok a párommal, ennek ellenére hazamegyek majd szentestére. Anyósomék a szomszédok, az ott maradás gyakorlatilag a velük karácsonyozást jelentené, mivel kötelező átmenni, de engem meg nem is szeretnek.


A párom karácsonyfát sem akar "mert anyuéknál van, nálunk úgysem fér el". Náluk semmi hagyomány, csak egymás kezébe nyomják az ajándékot, még egy rendes ebéd/vacsora sincs. Testvérem egyébként sincs, én mondtam a páromnak, hogy jöhet ő is, de nem jön, mert csak.


Majd ha elvesz, vagy kellő távolságra költözünk ahhoz, hogy saját karácsonyunk legyen én szívesen karácsonyozok ketten vele, de egyelőre ha választani kell, hazamegyek a szüleimhez és nem egy olyan helyen vagyok szentestén, ahol a páromon kívül négyen utálnak a hátam mögött.

2010. dec. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyanúgy mindketten a családunknál töltjük az egész ünnepet, mint mielőtt összejöttünk volna. (25-27 évesek vagyunk, 2,5 éve járunk.) Szentestét otthon szülőkkel, ő úgyszintén. 25-én unokatesók, 26.-án vidéki nagyi. (Náluk meg nem tudom.) Majd találkozunk, ha vége a karácsonynak. Amúgy idén lesz karácsonyi vacsi a közös barátokkal is, 28-án.
2010. dec. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi tavaly óta együtt élünk, de az első két karácsonyt (2007,2008) külön töltöttük.

24-én jött hozzánk ebédre, aztán külön töltöttük a napot. 25-én az ő családjánál karácsonyoztunk, 26-án az enyémnél. 27-én pedig összejött a két család (ő szülei és a tesója, én szüleim) János nap miatt is.

Tavaly óta pedig a 24-e a miénk, a másik két nap maradt így.

2010. dec. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Én már férjnél vagyok (gyerekünk nincs még), de neki az exfelesége megoldotta a dolgot... Úgy tervezte, hogy 24-én délben a lányával és a szüleivel együtt ebédelünk, aztán megyünk a 200 km-re élő szüleimhez. Mivel a kedves ex csupa jóindulatból estig "nem adja" a lányát, végül csak 25. este tud utánam jönni. Marha boldog vagyok...
2010. dec. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi eddig úgy oldottuk meg, hogy 24-én de. átjött a párom odaadtuk az ajándékokat, majd legközelebb 25-26-án egyet sétáltunk, rokonlátogatás ilyenek. Idén úgy szeretnénk ha végre együtt is lennénk karácsonykor, úgy tervezzük, hogy leszünk nálunk, majd náluk is egy keveset. Amúgy mindenki ünnepel otthon:)

2o-L

2010. dec. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Mi csak az első karácsonyt töltöttük külön. Illetve már akkor is együtt laktunk, hol az én szüleimnél,hol az övénél! Az első szentestét úgy oldottuk meg,hogy elmentünk a szüleimhez délután, ott voltunk estig, aztán mentünk a párom családjához. Ott is volt vacsi, ajándékozás stb, aztán a párom hazakísért, én is otthon aludtam, meg ő is. Aztán reggel rohantunk egymáshoz!:)) Szerencsénk volt anyuék és anyósék pusztán 2 utcányira laknak egymástól!:) Valahogy azt éreztük, hogy szenteste mindketten szeretnénk otthon aludni. Nem volt gond belőle! Aztán 25-én nálunk aludtunk, 26-án náluk!
2010. dec. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!