Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan változtassak rajta?

Hogyan változtassak rajta?

Figyelt kérdés

Anyukámmal sokat veszekszünk, nem értünk dolgokban egyet, vissza is szoktam feleselni, de azért mert kiállok a saját igazam mellett.De anyunak elege van már ezekből, tudom hogy álatlában én vagyok a bűnös, de hogyan csináljam, hogy elöbb gondolkodjak és csak utána feleseljek?

Szeretném ha sokkal kevesebb veszekedés lenne köztünk.

(14éves vagyok)


2010. dec. 14. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
11 éve feleselek anyunak, sajnos én már csak ilyen szuflás vagyok :D Nyugi, nem fog megutálni miatta. Hatalmas erély az életbe, ha a saját igazad mellett képes vagy kiállni. Én örülnék, ha a lányom ennyire törtető lenne, legalább tudnám, hogy a jég hátán is megél :) 21/N
2010. dec. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Na ezzel én is így vagyok,de sokszor inkább hatat fordítok neki,és elsétálok. Bár baromi nehéz megállni,hogy ne feleselljek vissza neki néha,de azért néha megy.

15L

2010. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
számolj el 10ig magadban, és gondold meg mit mondasz. Próbálj a hangnemen változtatni, mert valószínűleg azzal van a baj (magamból kiindulva, én is tudok nagyon indulatos lenni), szóval legyél higgadt, a véleményed nyugodtan emondhatod neki ha nem értesz vele egyet, de a hangsúly a lényeg.
2010. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is ez volt a bajom sokáig. Mindig az volt a menetrend, hogy én mondtam valamit, amit ő kiforgatott és én voltam a gonosz. Aztán bocsánatot kértem (bár sose tudtam, hogy igazából miért is kellett) Amit ő nem volt hajlandó elfogadni, elfogadta csak úgy hogy közbe láttad rajta azt az arckifejezést, hogy "megbocsátok, de ekkorát még soha nem rúgtak belém ezt soha nem felejtem el neked". Aztán a végén elkezdett bőgni, aztán én is bőgtem. Ezt játszottuk kb hetente 11-től 14 éves koromig, aztán rájöttem hogy leszarom az egészet. HA besértődött nem hagytam magam zsarolni érzelmileg. Egyszer bocsánatot kértem aztán otthagytam, nem könyörögtem hogy légyszi bocsáss meg. Egy idő után abbahagyta a hisztit és tök jól megvagyunk. Mostmár kb csak úgy 2 havonta vannak ilyen veszekedések, de olyankor mindig ráhagyom, had higgye hogy igaza van és ennyi. Tudom, hogy nagyon nehéz nem visszaszólni, nekem se megy egy darabig visszaszólok aztán ha látom hogy nem lehet meggyőzni hagyom a fenébe az egészet. Kedvencem mikor azt mondja, hogy csak azért mondok mást mint ő, hogy nehogy ugyanazon a véleményem legyünk. Így aztán soha nem lehet saját gondolatom, véleményem. De hát ez van. lassan úgyis elmegyek innen.
2010. dec. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A higgadt érvelésért kulturált ember nem haragszik meg.
2010. dec. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!