Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Összeköltözés előtt álltok, a lánynak van saját lakása,oda költöznétek. Ti kerestek havonta 110-150.000 között, a lány alkalmi munkákból nagy nehezen kapar össze havonta 50-60.000 Ft-t,mellette tanul,de a munka a tanulás rovására megy. Eltartanátok a lányt,amíg lediplomázik,(2 év)vagy továbbra is dolgozzon?
2010. dec. 14. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Én nem tartanám el. Most biztosan nagyon jól megvagytok, és kívánom, hogy maradjon így. De két év sok idő.. szerintem dolgozzon annyit, amennyit tanulás mellett tud, te pedig segíthetsz neki a házimunkában, stb.

Nyilván hosszútávon megtérül(het), ha ő diplomás lesz, de nem biztos, hogy ti örök időkre együtt maradtok. És ha vége lesz, neki ott az iskolája és a lakása, neked pedig semmi.

Én szerintem jó érzésű lány nem is várja el, hogy eltartsd.. Ő már így is előnyben van hozzád képest. Próbálj inkább gyűjtögetni..

2010. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, de ha azért dolgozik, mert így tudja eltartani magát (márpedig gondolom így van), akkor azért kisegítheted őt egy kicsivel. Amúgy bocs, de megkérdezhetem, hogy mi a munkád?
2010. dec. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mióta tart a kapcsolat.

Ha csak pár hete, akkor nem tartanám el. Ha már hosszabb ideje együtt lennék vele és komoly lenne a dolog, akkor igen. Ezt Te érzed. Szereted annyira, hogy megtedd érte? Vele akarod leélni az életed? Ezt jól gondold át.

2010. dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha lánynak a saját lakása, akkor mit kéne helyette fizetni? Gondolom a rezsit meg a kaját. Szerintem ez úgy logikus, hogy ezekbe te kicsit többet adsz bele muint ő, ha az övé a lakás és te ingyen laksz ott
2010. dec. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2 éve vagyunk együtt,fél éve jegyben járunk,és igen, én úgy érzem, hogy vele szeretném leélni az életem. Amit megkeres pénzt, abból egy tizest félre tesz,a többiből éldegél,de jelenleg az anyjáékkal lakik még. Ha összeköltözünk a szülei nem hiszem, hogy támogatni fogják már őt, viszont nekem fontos,hogy tanult,okos asszonyom legyen...
2010. dec. 14. 14:29
 6/10 A kérdező kommentje:

14:22


Területi képviselő vagyok.

2010. dec. 14. 14:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs gond vele, ha a lány nem él vele vissza. Ha már összeházasodtok, jogilag is közös lesz minden ingóság/pénz, amit a házasság után kerestek. Ha egy fizetés van, az is feleződik, így szól a jog.


Én most jártam úgy, hogy tanulok, mellette dolgoztam, de megszűnt a munkahelyem. Mivel most diplomázok, a férjem mondta, hogy hagyjam a munkakeresést, vígan megvagyunk ketten az őfizetéséből, inkább a diplomára koncentráljak.

Viszont utána költözünk külföldre, ahol nyelvtudás és végzettség révén én leszek előnyösebb helyzetben. Valószínűleg ott én fogom őt eltartani pár évig.

2010. dec. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha már eljegyzés is volt, akkor az komoly kapcsolat. Szerintem segíts neki, ha okos, tanult asszonyt szeretnél. Ha nincsenek különleges igényei és sok pénzt igénylő hobbija, akkor meg fogtok élni 1 fizetésből is. Legfeljebb kicsit összehúzzátok magatokat.
2010. dec. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne felejtsd el,hogy még te is kerülhetsz hasonló helyzetbe, amikor Ő fog keresni, te meg nem. Most akkor Ő dobjon ki téged? Ha eljegyezted, akkor tiszteld annyira, hogy támogasd is, elvégre egy család vagytok mostantól, ami az övé, az a tiéd is és fordítva, minden gondot közösen kell megoldani.
2010. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha eljegyeztétek egymást, akkor minek kérdezed? Komolyan gondolod, mivel igen mondott, ő is, és kerülhetsz még te is olyan helyzetbe amikor te fogsz szarabbul állni (nem feltétlenül anyagilag), akkor majd neki kell támogatnia.
2010. dec. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!