Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg azért nem vagyok jó...

Tényleg azért nem vagyok jó anya, mert nem maradok ébren hajnali 5-töl?

Figyelt kérdés
Most reggel megkaptam anyámtól ezt. A babám 3 hónapos, éjjel is eszik meg így hajnalban is. A hajnali 5 órás etetés után szerettem volna kicsit visszadölni aludni, erre anyám megszólal, hogy ne aludjak vissza, mert a gyerek már nem álmos és áldozatokat kell érte hozni. Különben nem leszek jó anya. Szerintetek? Mert szerintem nem ezen múlik hiszen egész nap foglalkozom a picivel, mert napközben nemigen alszik. Tényleg azért vagyok rossz anya, mert hajnali 5 helyett reggel 8-kor kelek "véglegesen"?
2010. dec. 14. 06:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod a választ,nem ezért nem vagy jó anya!Mondd meg anyukádnák,hogy három hónapja csinálod ezt és ezért nem bírsz ötkor fennt maradni.Esetleg besegíthetne,vagy akkor legalább ne ossza az észt.
2010. dec. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj! Ez hatalmas butaság! Az én anyum, ha csak teheti jön, és zavar az ágyba, hogy aludjak kicsit. Egy baba mellett nagyon nagy szüksége van a mamának a pihenésre. De ha megnézed a babákkal foglalkozó cikkeket ott is azt írják, hogy amikor a baba alszik az anyuka is lehetőleg pihenjen, ha lehet aludjon. Miért kéne neked 5-től ébren posztolni?! Engedd el a füled mellett, és ha fáradt vagy igenis aludjál!
2010. dec. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

A szules utan 6 hetig meg megteheted, hogy megeteted a picit, de aztan mar megkell tanitani azt, hogy az ejszaka az alvas ideje, s nappal pedig az ebrenlete!

Ezt a Te Mamadnak mar tudnia kellene, de Te nem vagy hibas, mivel talan ezt senki nem tanacsolta Neked, de mar a haziorvos vagy a vedono is elmondhatta volna ezt.

Tehat szepen elkezded megtanitani a gyermekednek, hogy ejszaka alvas van.

Este 8-9 kor legyen az utolso etetes, s aztan keszits gyenge kamilla teat, s amikor felsir, akkor ezzel kinald meg, s ha nem tetszik Neki, akkor hadd sirjon. Ez igy fog menni 4-5 napig, de kikell birnod ezt az idoszakot, mert nem szabad felvenni, s igy rafog jonni arra, hogy "veszitett"!

Nem lesz egyszeru, mert elegge szivet szaggato esemeny, de ha nem igy teszel, akkor ezt a gyermeked megszokja, s Neked nem lesz soha idod semmire, s mindig faradt leszel es stresszes.

En is a 2. gyermekemnel kezdtem ezt igy el, mert mar teljesen kivoltam borulva, mivel hasonloan szenvedtem, mint Te, es nagyon ingerult voltam.

A Mamadat pedig kerd meg arra, hogy ne szoljon bele a gyermeked nevelesebe, foleg akkor nem, ha rossz tanacsokkal lat el, vagy bant. Mivel ezt minden anya igy kezdi el, valoszinuleg O is volt egyszer kezdo Edesanya es tapasztalatlan.

Egyebkent figyeld meg azt, hogy a pici sir, de amikor felveszed, akkor csondben marad, es nezz Rad, s elvarja, hogy beszelgess Vele, s aztan hajnalban elalszik. Ha kozben leakarod tenni, akkor szinte ordit, de amikor karba veszed, akkor ismet elhallgat. Ez a hiszti!

2010. dec. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

hat nem hiszem hogy ettol nem vagy jo anya. Anyukadnak meg segiteni kellene nem hulyesegeket beszelnie. (mar bocsika)

az lenne a dolga hogy segitsen egy kicsit neked, hogy tudj pihenni. nekem nem volt egy szemernyi segitsegem sem, es kb ket het mulva el is ment a tejem. (igaz szegeny ferjem annyit segitett amennyit tudott...de neki dolgozni kellett, en meg megprobaltam a maximalisat kihozni magambol es a helyzetbol) furi hogy milyen butasagokon merik le a jo anyasagot....

ne aggodj, jo anya vagy!

2010. dec. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
95%

Picibabám 9 hónapos és most kezd leszokni az éjszakai evésről. Én a szülés óta 5-6 órát alszom. Nem nagy alvó a Pici. Napközben alig aludt (alszik). Éjszaka is rohangálok sokat (nem csak etetni). De ez mindig egyre jobb lesz - úgysem tart örökké. Nem könnyű, de ki lehet bírni. De amikor sírdogál éjszaka a kiságyában és a karjaival felém nyúlkál akkor képtelen vagyok ott hagyni. Ha majd még egy csokit akar, vagy 100szorra is lecsúszni a csúzdán stb. na akkor majd mondok nemet, mert az valóban hiszti a javából, de azt már hogy tagadhatnám meg tőle, hogy hozzám bújhasson. Na de nem vagyok ám egy ősanya :) én sem gondolom, hogy életre való trauma lenne, ha a Babát direkt módon leszoktatják az éjszakai kelésekről - csak számomra elképzelhetetlen lenne, hogy hagyom sírni.

Ami viszont a hajnali 5ös kelést illeti, valóban hülyeség. Aludjatok csak nyugodtan tovább, amíg csak bírtok. Talán a Pici is megszokja, hogy aludjon még tovább reggel. Én is az 5ös szoptatás után még magamhoz veszem és próbálom altatni - most már utána alszik még 7ig:) És ha van rá mód, hogy 5től 8ig valaki már vigyázzon kicsit rá (ha nem lenne hajlandó aludni) akkor csak nyugodtan fogad el a segítséget! Nagyon jó anyuka vagy úgy is!

2010. dec. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is ugyanilyen: szerinte a gyerek az első. Mindig az legyen, ami neki jó, csak rá gondoljak, magamra ne.

Szerintem meg mérlegelni kell. Nyilván fontos dolgokban a gyerek érdekét nézi az anya, akár a saját kárára is-nem hinném, hogy bármelyik anyána is gondolkodna akár egy percig is, ha a saját élete árán megmenthetné a gyerekéét.

De könyörgöm, attól a gyereknek nem lesz baja, ha te tovább alszol, vagy ha épp nincs kedved vele játszani, hanem elolvasnál egy könyvet.

Nem áldozatként kell nézni magunkra, hanem önálló emberként: igen, anya vagyok, van gyerekem (vagy vannak), de attól ÉN még nem tűntem el, mint személyiség, mint ember, mint nő. Nekem is vannak igényeim, vágyaim, szabad akaratom és ezeket nem kell, hogy alárendeljem mindenben egy másik embernek. Ha én boldog és elégedett vagyok, mást is azzá tudok tenni. Ha feszült vagyok és boldogtalan, akkor mindenkit azzá teszek a környezetemben.

2010. dec. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Anyukád melyik bolygón él?Minél többet pihensz,annál nyugodtabb vagy,és annál több tejed lesz.Nekem 2 gyerekem van,a kicsi 2.5 éves,hajnal 2 körül megyek át hozzá,és reggel 8-ig együtt alszunk.Még mielőtt valaki megszól,hogy a naggyal nem foglalkozom,ő már egyetemista...szóval nem a korai keléstől leszel jó anya,sőt!Az 5 órás etetés után nem álmos?Ez is érdekes érvelés anyukád részéről.Az én fiam nagyon sokáig felkelt enni(majd 2 éves koráig),hajnal 3-4 körül,de utána egyből vissza aludt,és reggel 8-9-ig húzta a lóbőrt.Szóval ha lehet ne foglalkozz anyukáddal,úgy csinált,ahogy NEKED ÉS A BABÁNAK a legjobb.Persze,ha együtt éltek nehezebb lesz megvalósítani.
2010. dec. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen anya azzal segít a legtöbbet, ha távoltartja magát tőletek. Nekem nem kéne, hogy körülöttem sertepertéljen, hogy állandóan azt éreztesse ezzel is, hogy helyettem csinálja meg, amit nekem kellene, hogy elmodhassa: ím, tessék! milyen rossz anya vagyok. Húzzon haza (vagy a másik szobába)
2010. dec. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon rendesek vagytok!:) Már nem érzem magam olyan kellemetlenül... mert amúgy minden rendben van, meg tényleg sokat foglalkozom vele (amit ilyen idös korban lehet), ezért esett rosszul, hogy kb. zombivá kell váljak attól leszek csak jó anya. De ezek szerint csak anyám gondolja így és ezt meg is mondom neki! Sokat segítettetek, ha anyám véleményén nem is változtat, legalább az én lelki békém megvan.:)
2010. dec. 14. 12:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Anyummal egy házban élünk.

Ha reggel felébred a kicsi , ő feljön , ha látja hogy felébredek akkor nem marad, de ha látja rajtam hogy aludnék(egy év alatt kb.5ször fordult elő, akkor figyel a kicsire.)

Soha egy szóval nem mondta hogy rossz anya vagyok emiatt.

2010. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!