Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki mit tenne a helyemben?

Ki mit tenne a helyemben?

Figyelt kérdés

Az anyám 1 év kapcsolat után választás elé állított: vagy ő, vagy a párom. Mivel vele nem voltam soha jóban, és apukám halála után még rosszabbra fordult a viszonyunk, természetesen a szerelmem választottam.

Sokat találkoztam a szüleivel, és nagyon jól kijöttünk, így leendő anyósom felajánlotta, költözzek ide. Természetesen szívesen jöttem. Pár hónapig szörnyű jó dolgom volt. Takarítgattam, segítettem mindenben, én voltam a jó asszony, és a jó meny :) Aztán kezdődtek a gondok... jó anyagi helyzetből jöttem át a kétesbe, és eleinte azt hittem, még segíthetek a helyzeten... amit akkor tudtam, hogy anyósomnak decemberig van tartozás miatt fizetéslevonása, aztán minden oké.

Aztán mivel "kicsit csaltak" a villanyóra állásával, kaptak egy 400000ft-os csekket, 2 hónapja leveleznek, tologatják a fizetést. Itt elektromos szivattyúval jön a víz, és elektromos radiátorokkal fűtünk... akkor már kezdtem kicsit aggódó lenni. Azóta sorban mennek tönkre a dolgok. Én, és a párom még tanulunk, de a 30000ft árvajáradékomból azért még munka nélkül is el tudunk tengődni. Eddig annyiban egyeztünk meg, hogy havi 3000ft-ot kell a szülőknek adnom... Ennivalóból most is éppen annyi romlik meg, mint amennyi azelőtt hogy ide jöttem volna. A számlák is alacsonyabbak, mert leszoktattam a párom a mértéktelen pazarlásról, gyakorlatilag jobban kijönnek, mint eddig.

DE.

Mióta megtudták én mennyi pénzt kapok kézhez, valahogy mintha megváltoztak volna. Eddig is vettem kaját, meg ezt-azt mindig, még egy 20000ft-os új porszívót is kaptak tőlem ajándékba csak úgy... magamra soha nem költök egy fillért sem. Az apósom újabban a hátam mögött zaklatja a párom, hogy miért nem járunk dolgozni, engem meg pumpol, hogy nincs pénz benzinre, nem tudnak kaját venni... az anyósomnak meg annyira kéne egy új komód, de nincs miből.. emellett anyósomnak jut minden napra egy csomó nasi, apósomnak meg napi 2-3 doboz sör, és még sorolhatnám, mire dobják ki a pénzt. Ráadásul a párom talált egy másfél millió ft-os felszólítást!!! Valami olyan hitelről, amiről nem is tudott eddig.

Szóval kezd betelni a pohár... már pánikrohamok törnek rám, meg folyton aggódok, az egészségi állapotom is leromlott, nincs kedvem semmihez... és nem látom a kiutat :( 20/L


2010. dec. 12. 20:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

koliban vannak 2 ágyas szobák,kérhetitek simán hogy ketten együtt...ugy csak nincs tömegiszonyod

árvasági 30ezer

igényelj mellé bursát,az is 10-15ezer/hó,és párod is igényelje

van szociális támogatás,egyetemfüggő,de 5 és 30ezer között adnak,neked félárvaként mindenképp meg kell adniuk


sőt,félárvaként kolit is meg kell kapnod

2010. dec. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!