Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki mit tenne a helyemben?

Ki mit tenne a helyemben?

Figyelt kérdés

Az anyám 1 év kapcsolat után választás elé állított: vagy ő, vagy a párom. Mivel vele nem voltam soha jóban, és apukám halála után még rosszabbra fordult a viszonyunk, természetesen a szerelmem választottam.

Sokat találkoztam a szüleivel, és nagyon jól kijöttünk, így leendő anyósom felajánlotta, költözzek ide. Természetesen szívesen jöttem. Pár hónapig szörnyű jó dolgom volt. Takarítgattam, segítettem mindenben, én voltam a jó asszony, és a jó meny :) Aztán kezdődtek a gondok... jó anyagi helyzetből jöttem át a kétesbe, és eleinte azt hittem, még segíthetek a helyzeten... amit akkor tudtam, hogy anyósomnak decemberig van tartozás miatt fizetéslevonása, aztán minden oké.

Aztán mivel "kicsit csaltak" a villanyóra állásával, kaptak egy 400000ft-os csekket, 2 hónapja leveleznek, tologatják a fizetést. Itt elektromos szivattyúval jön a víz, és elektromos radiátorokkal fűtünk... akkor már kezdtem kicsit aggódó lenni. Azóta sorban mennek tönkre a dolgok. Én, és a párom még tanulunk, de a 30000ft árvajáradékomból azért még munka nélkül is el tudunk tengődni. Eddig annyiban egyeztünk meg, hogy havi 3000ft-ot kell a szülőknek adnom... Ennivalóból most is éppen annyi romlik meg, mint amennyi azelőtt hogy ide jöttem volna. A számlák is alacsonyabbak, mert leszoktattam a párom a mértéktelen pazarlásról, gyakorlatilag jobban kijönnek, mint eddig.

DE.

Mióta megtudták én mennyi pénzt kapok kézhez, valahogy mintha megváltoztak volna. Eddig is vettem kaját, meg ezt-azt mindig, még egy 20000ft-os új porszívót is kaptak tőlem ajándékba csak úgy... magamra soha nem költök egy fillért sem. Az apósom újabban a hátam mögött zaklatja a párom, hogy miért nem járunk dolgozni, engem meg pumpol, hogy nincs pénz benzinre, nem tudnak kaját venni... az anyósomnak meg annyira kéne egy új komód, de nincs miből.. emellett anyósomnak jut minden napra egy csomó nasi, apósomnak meg napi 2-3 doboz sör, és még sorolhatnám, mire dobják ki a pénzt. Ráadásul a párom talált egy másfél millió ft-os felszólítást!!! Valami olyan hitelről, amiről nem is tudott eddig.

Szóval kezd betelni a pohár... már pánikrohamok törnek rám, meg folyton aggódok, az egészségi állapotom is leromlott, nincs kedvem semmihez... és nem látom a kiutat :( 20/L


2010. dec. 12. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
lépjetek le a pároddal koliba
2010. dec. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Menjetek kollégiumba, vagy egy olyan albérletbe, amelyet többen béreltek, mert az a 30000ft nem túl sok, a megélhetésre. A párodnak mennyi pénz jön be?
2010. dec. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Apukád után nem kaptál örökséget? A fél ház a tiéd anyukádnál. Adasd el vele, hogy téged fizessen ki. Úgy talán lenne pénzetek egy kis lakásra.
2010. dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen helyzet, ami nem fog változni. Az ő lakásukban élsz, és megpróbálnak minden cseppet kisajtolni belőled.. Még ha nem is adsz nekik (ami szerintem normális, neked sincs, és inkább gyűjtögessetek a közös jövőtökre) akkor is lassan de biztosan tönkremegy az idegrendszered.

El kell költöznöd. Mindenképpen.. Semmi jóra nem számíthatsz, ha ott maradsz.

Van némi jövedelmed, és tanulsz is, szóval bérelhetsz szobát, vagy mehetsz kollégiumban. Ott sem fizetnél szerintem sokkal többet.

Ez persze csak abban az esetben áll, ha a párod nem akarja elhagyni a szülői házat. Ha hajlandó veled menni, akkor sokkal jobbak az esélyeitek..

Az anyósodéknak nyugodtan előadhattok valami sztorit arról, hogy már elég idősnek érzitek magatokat ahhoz, hogy kipróbáljátok magatokat az életben és ne kelljen kizsákmányolnotok az önzetlen szülőket azzal, hogy a nyakukon éltek..:) És így talán még a jó viszony is megmarad közöttetek. Ha azt mondják, erre semmi szükség, akkor is ragaszkodjatok az elképzelésetekhez, persze csakis az ő érdekükben..:D

Sajnos vannak ilyen emberek.. De legyél inkább halálra hajszolva és anyagilag kifosztva a saját albérletedben, mint ugyanebben a lelki-anyagi állapotban az anyósodék sanyargatása alatt.

2010. dec. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Semmi esetre se maradjatok ott!Ha a párod szeret akkor veled tart.Itt hamarosan borul a bili a sok tartozás miatt szóval ne várjátok meg.Amúgy majd ugyis egyre jobban ba...a a csörüket h a te pénzedböl mért nem adsz többet.Ha maradtok akkor majd ti vehetitek még nekik is a cuccokat.Kell nézni valmi albit vagy egy kis alacsony rezsijü lakást vagy egy családi házat amit kiadnak,sokszor az olcsobb.HA párod nem akar veled menni akkor vagy probálj meg anyuval kibékülni és hazamenni vagy menj koleszba vagy egyedül külön.Az a baj h árvasági elveszik ha elmész melozni,mondjuk diákmelot vállalhatsz.
2010. dec. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit mondok, hogy az ő adósságuk NEM a tied!
2010. dec. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lekötném a pénzem, hogy ellopni se tudják.
2010. dec. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom mondani, hogy ha tudtok, menjetek albérletbe, vagy koliba! Ez hosszú távon nem egészséges helyzet. Legalább te költözz el onnan!
2010. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Menekülj, amíg tudsz! Ha lehet, akkor a pároddal, ha nem, akkor egyedül. Egy ilyen szemléletű családban el tudom képzelni, mit vihet örökül a párod. Nem lehet, hogy anyukád is ebből látott meg valamit? Nem lehetne itt az idő, hogy visszataláljatok egymáshoz anyukáddal? Úgy veszem észre írásodból, hogy jól neveltek. Rémes lehet egy ilyen könnyelmű, csaló családba bekerülni.
2010. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem anyám nevelt igazából, hanem apukám... anyám részéről csak az elutasítást, és a "nem mehetsz sehova" életszemléletet kaptam :( És inkább mennék a híd alá, minthogy vissza hozzá...

Albérletet keresek folyton, de egyelőre csak túl drágákat találtam, de nem adom fel :)

A kolesz az nem nekem való, van egy kis tömegiszonyom :) Ott biztosan nem bírnám ki egy hétig se...

De köszönöm a válaszokat, nagyon jólesett egy kis támogatás!

2010. dec. 12. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!