Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ki a fiatalos? (kérdésed...

Most ki a fiatalos? (kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú)

Figyelt kérdés

Munkám révén ismerkedtem meg egy izraeli családdal, időközben nagyon összebarátkoztunk velük a férjemmel. Nekem már az első alkalmakkor feltűnt, hogy mennyire agilis, jókedvű, fiatalos emberek. Főleg a szülők, akik 60 körül vannak, de tele energiával, ránc alig van rajtuk. A srác 22 éves, idősebbnek néz ki, de jó értelemben (ránézésre 26-28-nak mondtam volna).

Ők viszont anélkül, hogy ez szóba került volna, rajtunk csodálkoztak, hogy milyen fiatalosak vagyunk, még viccelődtek is, hogy "az európaiakat tartósítja a hideg éghajlat".

Mivel genetikailag arab származásúak, eléggé sötét a bőrük, mi viszont az európaiak közül is a hipózott verziót képviseljük (nekem rettentő fehér, nehezen barnuló bőröm van).

Vajon az eltérő külső jegyek miatt látjuk egymást ennyire fiatalnak?

Engem a szülők fogtak meg leginkább, ennyi vitalitást és egészséges kinézetű külsőt nem láttam még ebben a korban. Pedig az apuka erős dohányos és koffeinfüggő, de mindig nyugodt, mosolyog, nagyon sokat mozog (volt, hogy ugyanazt a távot én villamoson tettem meg, ő meg lesétálta a Körút teljes hosszát).

Vagy a két ország éghajlata/életvitele térne el ennyire?


Azért vetődött fel bennem a kérdés, mert "irigylem", hogy az idősebb korosztály bizonyos értelemben nem hajlandó megöregedni - szeretnék én is ilyen lenni idősebb koromban. Próbálok rájönni a titkukra :)


2010. dec. 11. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, h a teljesen más ételt (egészségesebbet) esznek. Nekünk van líbiai ismerősünk, akitől megtanultam főzni, mert a magyar konyha nem éppen a kedvencem... Szóval az illető leginkább hallal, zöldségekkel dolgozott :) Bár az izraeli konyhát nem ismerem, de lehet náluk is hasonlóak az ételek :)
2010. dec. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet ezt altalanositani, de igazabol az etkezesi szokas es az eletkorulmeny lesz az, ami miatt igy neznek ki, vagy igy neztek ki jelenleg.

Az arabok kozott is van nagyon sok olyan ember, Aki inkabb a hust kedveli es a tartositott elelmiszert, s ez igy van mo-on is.

Izraeliek es a palesztinok is egeszsegesebben elnek, mint a tobbi arabok. Dubaibai es Kuwait, Szaud-arabia az, ahol nem igen etkeznek egeszsegesen, de az eletmodjuk sem a legjobb, s eppen a szokasuk miatt.

Viszont a tobbi arab orszagban mar a termeszet adottsagai miatt is egeszsegesebben elnek, hiszen az idojaras is kedvez. A masik titok az, hogy nem szabad annyit stresszelni pl.

2010. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, a hihetetlen nyugalmuk és derűsségük is feltűnő volt. Meséltek a vallásukról, szerintem a Sabbat is hozzájárulhat a nyugihoz. Olyankor tényleg rá vannak kényszerítve, hogy pihenjenek. Elektromosságot csak akkor használhatnak (és járműveket, tollat, bármit, ami munkának számít), ha vészhelyzet van. Tehát ha beteg valaki, akkor fel lehet rúgni, egyébként tilos munkát végezniük olyankor. De a vallási egyéb ünnepekre is ez érvényes.

Nálunk hiába van szombat-vasárnap, olyankor is lótnak-futnak az emberek.

2010. dec. 11. 10:53
 4/5 anonim ***** válasza:
A pozitív gondolkodásu emberek mindig egészségesebbek, bármelyik kontinenssen élnek. A vidámság, a nevetés tartósítja az embert. De ehhez az éghajlati klíma is hozzátesz egy lapáttal. Itt nálunk rengeteg a front, alíg tud a szervezet alkalmazkodni hozzá. Ahol ők élnek általában frontmentesek a napok. Persze az ételek milyensége is hozzájárul titkukra.
2010. dec. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az éghajlat nekem kicsit kérdéses. Ők közel élnek a tengerparthoz és ahogy fogalmaztak, "levesben élnek", annyira magas a páratartalom - meg dögmeleg van. Amikor nyáron itt 35 fok volt és mindenki szédelgett, ők délben vidáman sétáltak a betonon, napon, mondván milyen kellemesen enyhe nyarunk van. Csak azért álltak meg néha, mert mutattam, hogy én kezdek leégni és fáj a nap :)


Gondolkozunk rajta, hogy szerencsét próbálunk kint, de engem az éghajlat tart vissza leginkább. 30 fok felett már itthon se működök, nem tudom mennyire tudnék hozzászokni a 40 fokhoz ott. Bár vigasztaltak, hogy költözhetek Jeruzsálem környékére is, ott barátságosabb a klíma :)

2010. dec. 11. 10:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!