Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit visz a lány a fiús házhoz...

Mit visz a lány a fiús házhoz bemutatáskor?

Figyelt kérdés
Első alkalommal "anyósnak, apósnak" szokás valamit adni?
2010. dec. 9. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sztem nem.
2010. dec. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Benga válasza:
Csak magadat vidd, és tegyél jó benyomást.
2010. dec. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell vinni semmit, úgysem ismered őket, így jó ajándékot sem tudnál adni.
2010. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha vacsorára/ ebédre hívnak, esetleg vihetnél bort, vagy valami saját sütésű sütit.


De igazából nem fontos bármit is vinned.

2010. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Valójában illik, bár nyilván kisebb a "nyomás", mintha a fiú menne a lányos házhoz. Szoktak vinni virágot, édességet, italt, gyümölcsöt, szóval ilyen apróságokat. Ma már ezt azért nem mindig tartják, meg van, hogy egy idő után meg is mondják, hogy nem muszáj erőltetni az ajándékot.
2010. dec. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vigyen egy csokor virágot az anyukának-bár nem hinném, hogy egy lánynak kellene vinnie bármit is
2010. dec. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vigyél magaddal:

tisztaságot,ápoltságot, ártatlan mosolyt, halkszavúságot és szerénységet.

2010. dec. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
na ez nagyon tetszik, hogy van még lány aki így gondolkodik :) szerintem ha viszel valami süteményt (vagy amit meg tudsz csinálni) az dícsérendő! nyilván egy fiúnak illene vinni virágot, bort.
2010. dec. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én sem tudtam, hogy illik bármit is vinni és mivel senkit sem kérdeztem meg erről elszúrtam. Szóval a barátom elvitt a szüleihez bemutatni és mivel nem vittem virágot, így az anyja csak piszkálni tudott engem. Akkor nem értettem, hogy miért bánik így velem, hisz én semmit sem ártottam neki, de később a barátom mondta, hogy azért, mert nem vittem virágot. Mondtam neki, hogy én ilyenről még nem is hallottam, mármint arról, hogy virágot kell vinni az első alkalommal. Persze az nem volt baj, hogy a barátom nem vitt virágot az én anyukámnak, amikor én mutattam be őt a családomnak. Az én anyukám ezért nem sértődött meg, mert nem is várta el a barátomtól. Neki csak az volt a fontos, hogy én szeretem őt és nem az, hogy mit kap tőle. Családja válogatja, hogy ott milyen szokások vannak. Szerintem inkább kérdezd meg a barátodat, hogy az ő anyukája elvárja-e a virágot, vagy sem. Véletlenül se ess abba bele, amibe én, mert utána nehéz megbocsátani azért a sok sértést.
2010. dec. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

DR valaki jól mondja !

Szerintem nem kell vigyél semmit. Én attól éreztem volna hülyén magam, hogy "ajándékkal" állítok oda...attól még az anyósom is zavarba jött volna. Az ilyen formai dolgokat sosem nézték...sosem azért szerettek mert vittem valamit. Nem is vittem soha semmit ilyen téren mégis szeretnek.

Szóval nem kell. Ha kereső ember lennél még esetleg azt mondanám vigyél egy doboz csokit vagy ilyesmi, de szerintem ha még tanulsz egyáltalán nem kell. Aki emiatt piszkálódik az menjen a fenébe. PONT

2o_L

2010. dec. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!