Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyasag vs Carier? Ott hagynat...

Anyasag vs Carier? Ott hagynatok egy allast ami jovedelmez netto 1.2 milliot csak a feleseg reszerol? Mit csinalnatok a helyemben? Bovebben lent.

Figyelt kérdés
Tavaly szuletett a kislanyom es 4 honap utan visszatertem dolgozni, itt nincs fizetett szulesi, gyes, gyed. Ennek sok indoka is volt. Akkor ugy kepzeltem h az anyasag es a karrier managelheto egymas mellett. Mara mar egyre nyilvanvalobb h nem. Mar hosszu ideje gondolkodom h feladom az allasom es haztartasbeli leszek, de ismeroseim, baratok biztatnak h ne tegyem, hisz sokat dolgoztam h ide jutottam meg nem jo egy jovedelembol elni. Napkozben nagymama vigyaz a lanyomra, aki inkabb csak kotelessegbol teszi mint szeretetbol. en nem szeretnem h a lanyom igy nojjon fel. Persze igy h en is dolgozom, igy joval tobbet tudunk neki biztositani, de valoban szukseges lenne ez a boldogsagahoz? Ti mit csinalnatok?
2010. dec. 9. 02:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%
Az, hogy Magyarországon 2 ill. 3 év a gyes, az egy szociálpolitikai húzás volt az 1960-as évek végén, az előző rendszer válasza a munkanélküliség kezelésére. Egyébként fejlődéslélektanilag semmi nem indokolja azt, hogy az anya otthon legyen a gyerekkel 3 éven keresztül. Nem hiába Nyugat-Európában 4-6 hónap körül van a gyes időtartama, országonként változóan. Szóval az, hogy 1,5 éves gyerek nem az anyukájával van napközben, hanem mondjuk a nagymamaival, teljesen normális dolog, nem lesz tőle lelkisérült, boldogtalan stb.
2010. dec. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ahogy attól sem lesz se lelkisérült se boldogtalan, ha történetesen feladod az állásodat. Ez csak rajtad múlik.


Velem öt éves koromig volt anyukám otthon, én élveztem nagyon, úgy gondolom volt sok előnye.


De ismerek olyat is (amerikai) akiknek a sikeres édesanyja a gyerekek születése után kiszállt a munkából és addig nem is kezdte újra, míg az összes gyerek be nem fejezte a középiskolát. Ki mit élvez, mi neki a fontos, hogy akarja.

2010. dec. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Igen masfel eves a kislanyom. Igaz pentekenkent otthonrol dolgozom mert itt torveny eloirja h ha kervenyezem a rugalmas beosztast akkor a munkaltato koteles biztositani. Igaz nem kervenyeztem csak megkertem es belementek. Ilyenkor csutortok ejszaka amikor a kicsi alszik elore dolgozom pentekre es akkor penteken nem dolgozom csak akkor ha vmi surgos van, Pentekenkent jatszohazba megyunk es a hetvegeket is csak vele toltom. amikor hazamegyek csak vele foglalkozom. Igaz elkenyesztettem. sokszor nem alussza vegig az ejszakat es tudom h nem kellene itt nagyon ellenzik de en magamhoz veszem es egyutt alszunk. bevallom en is szeretem amikor mellettem szuszog es o is.

Sajnos a szakmam nem olyan h 15 ev mulva de akar 3 ev mulva ugyanebbe a pozicioba el tudnek helyezkedni. Ha Mo-n maradtam volna ott sem tudtam volna a teljes 3 evet kihasznalni.

Megelni egy fizubol? meg tudnank, kicsit szukosebben, csak attol felek ha barmi lenne a ferjemmel akkor en aki mar jo par eve nem dolgozik nehezebben kapnek allast es nem ebbe a pozicioba igy a hitelt nem birnank fizetni. Ugyanis a hazunk hitelen van. En elvesztettem apukam mikor 16 voltam de beteg volt mar ket evet, es anyu fizujabol eltunk. Ha anyu nem dolgozott volna akkor nem tudom mi lett volna velunk.

masik h vettunk egy telket meg a gazd valsag ideje alatt igy ket hiotelt fizetunk es h tudjuk ezt tartani ahhoz az en fizetesem is kell. az otlet az volt h egy jobb kornyekre menjunk ahol jobb iskola lehetoseg van a picinek es h kozel legyek a munkahelyemre. jelenleg egy orat utazom egy iranyba. ha epitkezunk jovore akkor nem tudom otthagyni az allasom.


ugyanakkor lejatszodik bennem mi lenne ha maradnank itt es akkor osszebb huzzuk a dolgokat es akkor maradok itthon.

gondolkoztam sajat vallalkozasban is de rajottem h kevesebb penzert joval tobbet dolgoznek, azt meg nem szeretnem.


Nehez dontes es nem tudom mi tevo legyek.


anyu azert vigyaz ra, mert velunk lakik, ugyanis tesomek is kikoltoztek es anyu ne legyen Mo-n egyedul jott veluk. azonban tesomek igyekeztek tavolra koltozni h anyu ne tudjon atsetalni hozzajuk, de ugyanakkor eleg kozelre ha barmi kell csak egy ugras legyunk. tehat mi latjuk el anyut jelenleg. de ennek ellenere ocsem a kis kedvenc mint mindig is volt.

2010. dec. 9. 15:39
 14/17 anonim ***** válasza:
nezd, szerintem te is latod, hogy a pro es kontra listadon merre döl a merleg nyelve. Föleg, ha pentekenkent nagyreszt vele tudsz maradni, meg hetvegen, szerintem lelkiismeretfurdalas nelkül maradhatsz a munkahelyeden, föleg, hogy lassan tenyleg közössegbe kerül. Irta valaki, hogy öt az teljesiti ki, ha haziasszony, meg csaladanya, attol meg lehet, hogy neked ugy teljes az eleted, hogy dolgozol es a maradek idödet tisztan a kislannyal töltöd. Emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalasod, ha amugy minösegi (NEM ANYAGILAG ertem) idöt tudtok együtt tölteni.
2010. dec. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy én feladnám. Nos nézd, azért hitellel körültekintőbbnek kell lenni. Ez a feladás inkább azoknak való, akik vagy nagyon vakmerőek, vagy tényleg úgy állnak, hogy nem hiányzik a másik fizetés, és ha valami történik akkor sem lesz anyagi csőd. Pl. ha apa egy jól kereső alkalmazott, nem saját cégeket irányít, már meggondolandó, mert sosem tudhatod, mikor rúgják ki.


"Sajnos" manapság nem annyi a gyereknevelés, mint régen, hogy egy tányér kaja, meg egy nadrág és pulcsi oszt jól van egy évig nem kell rákölteni.

2010. dec. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
ilyen jó állást én tuti megtartanék! Semmi baja nem lesz a gyerekednek a dolgozol.Sőt!
2010. dec. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

itt a kanaannak hitt nyugaton mindenkinek hitele van. Hitel nelkul nem jutnank hazhoz. Itt nem divat a lakas, csak nagyon a belvarosban, de amennyit fizetnel egy ketszobas pici kis belvarosi lakasert annyiert kapsz kulvarosban egy batar hazat. Kulvarosban csak hazak vannak, ami a legkissebb a unit amikor tobb haz van egy telken, de az sem olyan pici. az arak elszokkentek itt is a magsba, gaz, villany miota kijottem kb a 3szorosara emelkedett. Most nem panaszkodaskent irom de nagyon keves az akinek az en koromban kifizetett haza van, hacsak nem a 90es evekben vett de akkor en meg nem voltam itt. Igy marad a hitel, es annak torlesztese. Ferjem tanar, nem mondom h rosszul keres. O maganiskolaban tanit igy tobbet foizetnek mintha allamiban lenne. allasa ugy ahogy biztos tanarra mindig szukseg van. az o fizetesebol birnank fizetni a jelenlegi haz hitelet, mikor egymagam laktam akkor kb annyi penzbol fizettem, de az arak elszaltak azota. es most mar 3 felnott plusz egy gyerek van. tehat csontra kijonnenk az o fizujabol. De ha vmi elromlik, vagy o netan kiesne a munkabol az mar gondot okozna, vagy ha novelnek a kamatokat, mar az sem lenne egyszeru. igy kenyelmesen megelunk es majdnem a duplaja van koltopenznek amit nem koltunk el de felevente utazunk vhova. ezt a szinvonalat nem tudnank tartani csak a parom fizetesebol. Hozzajon h nekem ceges kocsim van tehat ha megyunk vhova a benzinert nem fizetunk.

a baj amikor dolgozom akkor elvezem amit csinalok, szeretem a szakmam.

de mikor otthon vagyok elvezek otthon lenni.

Igazan meg nem tanultam meg a kettot jol osszekordinalni, es talan a time managementem sem a legjobb.

Lelkiismeretfurdalasom van, es neha sikerul lekuzdeni, neha elokerekedik rajtam. ezert is vagyok tanacstalan. koszonom a valaszokat es nemi kis biztatast. nehez a mai vilag biztositani a legjobbat a csaladnak ugy h ido is legyen mindenre.

2010. dec. 13. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!