Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közelítünk a családi csőd...

Sanker kérdése:

Közelítünk a családi csőd felé. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

2010 tavaszáig 240 ezerből éltünk 4 en, én, mamám és szüleim. Apám fizetése 100 ezer + mamám nyugdíja 90 ezer + ápolási díj 25 ezer + családi pótlék 12 ezer + egyéb = 240 ezer. Ebből tartottunk fent 2 lakást (miénk és a mamámé) plusz az autó (Wartburg) meg a kaja és az egyéb dolgok.

Idén tavasszal sajnos mamát elvesztettük, így április óta, minden hónapban 115 ezerrel kevesebb a bevétel. Apám fizetése továbbra is 100 ezer, anyám egészségi állapota miatt nem tud dolgozni, én még 18 éves tanuló vagyok. A családi pótlékkal együtt kb 120 ezer a bevétel.

Ennyiből élünk hárman, 2 lakással, autóval, garázsal a nyakunkon.

Ha nem lesz változás, csődbe megyünk.


A 2 lakásról még annyit, hogy az egyik az enyém lesz amikor kirepülök a családi fészekből. Erre tartogatjuk a másikat.


Várom a tanácsokat, ötleteket, hogyan javíthatunk a helyzeten stb


2010. dec. 7. 17:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk is két lakás van, az egyik bérbe van adva, nektek is ezt tanácsolom. Nem tudsz esetleg diákmunkát vállalni???
2010. dec. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

én is 16 éves koromtól minden hétvégén dolgozok, és az ismerőseim 90%a is suli mellett

lehet találni melót

az albérlet meg furcsa hogy eddig nem jutott eszetekbe

2010. dec. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

Csődbe mentek? Két lakással a tulajdonotokban?

Hacsak nem valami kis faluban laktok, ahol nem lehet kiadni a lakást, meg eladni sem, akkor ti még messze vagytok a csődtől.

2010. dec. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

albérlet diákmunka


de amúgy hogy hogy nem adtátok ki eddig a lakást?

2010. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Az itt a baj, hogy hozzá voltál szokva, hogy ki volt nyalva a p*csád és megkaptál mindent de most hogy meghalt a nagyi így már kevés a pénz. Mi 3-an éltünk 60 ezerből havonta. 120 ezerből azért meglehet élni ha spórol az ember.
2010. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
pont azt akartam irni mint az utolso , koszi h egyforman gondolkodunk :D
2010. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Debrecenben lakunk, itt van mindkét lakás...

az albérlet rizikós, kitudja miféle ember költözne oda, sose tudnánk bebizonyítani ha történne valami, maga a lakás a benne lévő cuccokkal 11 millio...

már április óta akarok menni diákmelóra, de ezek a diákmunka közvetítők állandóan csak átk*rnak, minden héten az mondják, hogy gyere be és megbeszéljük...ezekbe már nem bízok, inkább személyesen szoktam járni cégekhez, azóta is keresek és csak éjszakás munkát, szóval mennék, csak nincs hova...


a legtöbb diák p*csája, mivel a többségük nem dolgozik...

2010. dec. 7. 20:29
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Amit az albérletről írsz, elég nagy baromság. Bár volt már gondunk albérlővel, de ezért kell kauciót kérni és szerződést írni... Azt, hogy kinek adjátok ki Ti döntitek el. Szerintem nem mindegy, hogy havonta bejön egy kiadott lakásból 30-40ezer Ft plusz pénz + nem nektek kell rezsit fizetni. Szeritem Ti nem vagytok abban a helyzetben, hogy két lakást tartsatok fent, más örülne, ha lenne ilyen plusz bevételi forrása.
2010. dec. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az egyik lakást adjátok ki, a kocsit eladni, te meg keres valmi diákmelót és menj koliba.
2010. dec. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Anyukád kapnia kellene rokkantnyugdíjat, nem? Az legalább 40-50 ezer havonta.
2010. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!