Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közelítünk a családi csőd...

Sanker kérdése:

Közelítünk a családi csőd felé. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

2010 tavaszáig 240 ezerből éltünk 4 en, én, mamám és szüleim. Apám fizetése 100 ezer + mamám nyugdíja 90 ezer + ápolási díj 25 ezer + családi pótlék 12 ezer + egyéb = 240 ezer. Ebből tartottunk fent 2 lakást (miénk és a mamámé) plusz az autó (Wartburg) meg a kaja és az egyéb dolgok.

Idén tavasszal sajnos mamát elvesztettük, így április óta, minden hónapban 115 ezerrel kevesebb a bevétel. Apám fizetése továbbra is 100 ezer, anyám egészségi állapota miatt nem tud dolgozni, én még 18 éves tanuló vagyok. A családi pótlékkal együtt kb 120 ezer a bevétel.

Ennyiből élünk hárman, 2 lakással, autóval, garázsal a nyakunkon.

Ha nem lesz változás, csődbe megyünk.


A 2 lakásról még annyit, hogy az egyik az enyém lesz amikor kirepülök a családi fészekből. Erre tartogatjuk a másikat.


Várom a tanácsokat, ötleteket, hogyan javíthatunk a helyzeten stb


2010. dec. 7. 17:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15%
Hogy mehet egy csalad csodbe ?
2010. dec. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik házat adjátok ki albérletbe, ez jelent egy kis plussz pénzt!
2010. dec. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
az egyik lakast ki lehet adni berbe, a bevetel onnan is jon , 18 at elmultal menj dolgozni
2010. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
hátha inkább tartogatod a házat, akkor ne csodálkozz, hogy csődbe mentek. Annyiból kell élni amennyi van. Sajnos sokan élnek nagyon kevés pénzből. Nektek még jó, mert ott egy ingatlan amit el lehet adni.
2010. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
miért nem adjátok ki az egyik lakást albérletbe? abból is lenne némi bevétel és a költségeit (ha van közös költség stb)azt a benne lakó fizetné. Egyébként én anno suli mellett is dolgoztam. Hétvégente diákszövetkezeteknél vagy hostess ügynökségeknél lehet vállalni munkát (bár ha vidéki vagy, akkor ez nem biztos, hogy lehetőség Neked is). A tesóm pedig suli mellet hordott ki újságot, ami szintén nem nagy pénz, de saját kiadásaidra elég lehet.
2010. dec. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ki kéne adni vmelyik lakást. Ha eladjátok, az egyszeri költség.
2010. dec. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Abból a lakásból, ami a tied lesz, lehet pénzt látni. Megértem, ha nem akarjátok eladni, neked lesz később könnyebb. Adjátok ki albérletnek.

Aki meg azt mondja, hogy 18 vagy, menj dolgozni, ne hallgass, tanulj, amíg megteheted. Tanulás, min. érettségi, jó szakma nélkül keveset érsz a mai világban. A teszkóban árut pakolni és kocsit visszatolni, vagy a mekiben krumplit sütni nem nagy életcél.

Ha van lehetőséged suli mellett diákmunkát vállalni, azt megteheted. Vagy anyukád vállalhat takarítást, idős emberek gondozását, vigyázását, gondolom, eddig ezt a mamáddal csinálta.

2010. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%

en vagyok aki irta h menjen dolgozni .


En ugy gondoltam h amikor vegez a sulival menjen dolgozni ha tovabb tanul meg tobb penz kell akkor mar tenyleg csodot mond a csalad

2010. dec. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%
Hát gondolom a két lakás rezsije elég nagy. Valami mellékes állást, ha tudsz csinálni suli mellett, akárcsak hétvégén, az jó lenne. Akkor a zsebpénzre lenne pénz és az apukád pénzéből nem kellene erre jutnia. Nem tudom, hogy most fogsz-e érettségizni, utána már főállásban is elmehetsz valahová, bár mostanában elég nehéz a helyzet állásügyben. a lakást tényleg ki lehetne adni ideiglenesen, amíg nem akarsz külön költözni, de mindenképp majd el kell gondolkodnod, mikor akarsz el kezdeni dolgozni ténylegesen, a suli után. de azért szurkolok!
2010. dec. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Lakás kiadása-ahogy sokan irták,és valami diákmelo a suli melett ez már kicsivel jobb lenne.Vagy keresnél valami otthonvégezhető munkát.LEhet h anyud is be tud segiteni(bár nem tudom mennyire beteg).Sajnos sokan vanna ilyen helyzetben hogy kevéskéböl kell kijönni.
2010. dec. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!