Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá hogy engedje?

Hogyan vegyem rá hogy engedje?

Figyelt kérdés

Magántanuló szeretnék lenni de anyám nem engedi,mivel már párszor szimuláltam hogy ne kelljen suliba mennem,egyszerűen nemtudok beilleszkedni.Nincs egyetlen barátom se.És nem hiszi el hogy egyszerűen ott rossz nekem és nemtudom elképzelni hogy másik iskolába jobb lenne.És azthiszi hogy csak azért maradok otthon hogy gépezhessek.Pedig egyátalán nem.Kérlek segitsetek,már nincs kihez fordulnom.


12/f


2010. dec. 7. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg kéne erőltetned magad, és rendesen bejárni iskolába... Manapság minden gyerek ezzel jön, hogy " nem tudok beilleszkedni.. " Tudjátok egyáltalán milyen beilleszkedni? És hogy egyeseknek nehéz, másoknak könnyű? Engem is évekig csúfoltak, több pszichés betegségem volt ezek miatt, de ha akkor itthon kellett volna lennem, sose szokom meg a társaságot. Azóta, így 18 évesen már SEMMI gondom nincs.
2010. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek teljesen igaza van. Most az iskolába, később a gimibe, majd a munkahelyeden nem fogsz tudni beilleszkedni? Dolgozni kell rajta.
2010. dec. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

énis így voltam, 16 éves koromig kínlódtam rossz osztályokban, csapnivaló közösségben, ahol mindenki piszkált mindenkit. 16 éves koromra olyannyira szétestem lelkileg, h nem tanultam, és +buktam. aztán bekerültem 1 új osztályba, ahol bírnak, és énis bírom őket.

Ha magántanulóságra nemis tod rávenni a szüleidet, de suliváltásra biztosan...és néha ez is elég.

Ahhoz pedig komolyabb indok kell, h magántanuló lehess, pl. a doki megállapítja, h dilis vagy...de ezt akarod tényleg? h egész életedben, minden önéletrajzodban benne legyen olyasmi, h bipol depis vagy, v. skizofrén, v. stb? ... ne tedd tönkre a további életed ilyennel, válts inkább isit, ha nem jön be az új sem, akk. mégegyet, addig, amíg nem találsz megfelelőt. Minden ember megérdemli, h békében éljen, és ne zaklassák.

2010. dec. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sem engedném meg a gyerekemnek hogy magántanuló legyen, akárhány magántanulót ismertem, mind bukdácsolt, az érettségit kb 4.-5. nekifutásra tudták csak letenni, akkor is kettesre. Ha nincs meg minden nap a hajtó erő, hogy számon kérik rajtad az anyagot, egy idő után nem fogsz nekiülni. Tudom ,most azt mondod igen, ők is azt mondták...

Erőltesd meg magad, nem mindenki lehet társaság kedvence, jelenleg én se kedvelem azokat akikkel együtt tanulok, de nem halok bele ha együtt kell lenni velük pár órát, mosolygok rájuk, kedves vagyok velük, váltunk egy két szót, aztán meg a tanulásra koncentrálok, elvégre azért járok iskolába, nem haverkodni...


21/L

2010. dec. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Túl azon, hogy siralmas, hogy édesanyád nem hisz neked, (és ezt most nem minősíteném tovább), iskolát kellene váltani. Hidd el sokat segíthet. Lehet, hogy tényleg csak a közeg rossz. Annó én is váltottam és nem bántam meg, ég és föld volt a két suli.

Magántanulónak lenni szívás, felejsd el.

2010. dec. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!