Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na most mit tegyek? Valami...

Na most mit tegyek? Valami tanács?

Figyelt kérdés

Minden barátom elhagyott, nincs egy sem, mert: én nem discozok, nem iszok alkoholt, nem dohányzom, nem flörtölök minden pasival,nem öltözködöm divatmajom módjára,mert nem veszek márkás dolgokat, mert nincs rá pénzem, nem sminkelem magam erősen, nincs barátom (csak ők nem tudnak róla), nem beszélek csúnyán, járok templomba, gyakorlom a hitemet, és nem az a legnagyobb problémám, hogy mit vegyek fel másnap, vagy milyen színűre fessem a körmeimet. ennél sokkal nagyobb gondjaim vannak,sajnos.. Mit tegyek? Változzak meg, hogy visszaszerezzem őket, legyek ribi, hogy visszafogadjanak, és így elveszítsem a számomra legfontosabb embert a világon,aki így szeret ahogy vagyok, a szerelmemet?

Köszönöm a válaszokat

18/L


2010. dec. 7. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Baromira nehéz döntés előtt állsz:

vagy a számodra legfontosabb ember vagy a felszínes barátnők.


Normális vagy???

Ha igen, te is tudod a választ.

2010. dec. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Ezen dolgok miatt sosem lesz valaki teljesen magányos, az inkább a nagyképűség és a felsőbbrendűség-érzés miatt szokott bekövetkezni. Az ilyen emberek első ismertetőjegye az, hogy magukat másoknál jobbnak jellemzik, és mások tulajdonságait, szokásait lenézik.

Tehát ahhoz, hogy barátaid legyenek, először inkább magadba nézz.

2010. dec. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hagyd ezeket az álbarátokat. Keress olyanokat, aki elfogadnak olyannak amilyen vagy. Elhiszem, hogy a fenti társaságból a leírtak alapján kissé kilógsz, de ha semmi közös nincs bennetek, akor miért gondolkozol azon, hogy kit válassz?
2010. dec. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Te nem vagy olyan, mint ők, ezért kár is lenne ragaszkodnod az amúgy sem kívánatos társaságukhoz.

Úgy néz ki, új barátokat kell szerezned! Más körben keress! Templom, könyvtár, internet, vagy hobbival kapcsolatos, hasonló érdeklődésű egyéneket.

Ne hódolj be nekik! Ne akarj te is beállni a sorba! A mai világban inkább már az a különc, aki nem divatmajom. Más gondolkodású vagy, inkább legyél büszke erre!

2010. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha van szerelmed minek neked felszines barat????A szerelmed lehet a baratod is.Vagy azert szeressenek mert olyan vagy mint ok??szerintem a valaszt te is tudod.Aki szeret igy ahogy vagy annak ugyis megfogsz felelni es elobb utobb lesznek baratnoid is.Ilyeneken ne agyalj csinald amit eddig.Amugy meg ha ribinek tartod a baratnoidet akkor miert hianyoznak??Te is lenezed oket amiert "divatmajmok"akkor neked sem felelnek meg ok,akkor meg olyant kell keresni akivel hasonsoru vagy.
2010. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekem úgy tűnik eléggé lenézed a "barátaidat", nem értem akkor miért vágysz a társaságukra, ha azt gondolod róluk hogy a legnagyobb gondjuk hogy milyenre lakkozzák a körmüket?
2010. dec. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha igaz amit leírtál, akkor ezek max. haverok voltak.

Nekem is volt pár - bár nem élek olyan tiszta életet, mint te - és nem sírtam, mikor kikoptak mellőlem.

2010. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt kellene eldönteni, hogy te akarsz-e közéjük tartozni. Akinek én nem vágyok a társaságára, annak a véleménye és a barátsága számomra lényegtelen. Ha te adsz a véleményükre, az azt jelenti, hogy valamilyen szinten vágysz közéjük. Lehet, hogy nem arra a stílusra, amit ők képviselnek, de nem lehet pl. hogy a programjaikat és a pörgést "irigyled" tőlük? Talán a te életed nem elég mozgalmas, hisz még fiatal vagy.


Ne adj a véleményükre, de ha a fenti ok jogos, akkor próbálj meg a saját életstílusodon változtatni és jobban fogod magad érezni.

2010. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nézz körül a világban. Nekem számtalan viselkedésre hasonló barátom van, mint te. Legalábbis amit leírtál.

Van azonban olyan barátom is, akit te ribinek titulálnál. Mert szeret bulizni, flörtölni, stb. Pedig okos, jó szándékú lány - csak épp szereti a bulikat.

Én ezt el tudom fogadni. Te miért nem?


Pár kérdés:

Miért nem tudnak a szerelmedről?

Miért gondolod, hogy a régi barátaiddal nem lehet másról is beszélni, csak a körömlakkozásról?

Miért veszítenéd el a szerelmed a barátaid miatt?


Azt hiszem, kicsit túlbonyolítod az életet, előítéleteid vannak, és van benned egy kicsi sznobizmus.


Nem ítéllek el ezért, fiatalon nekem is voltak ilyen dolgaim. Aztán amikor egy komolyzenei koncert után találkoztam egy "ribi" barátnőmmel, mondtam neki, hogy koncerten voltam. Ő pedig jól összeszidott, hogy miért nem kérdeztem meg, hogy van-e kedve jönni, mert lett volna. Nem mertem a szemébe mondani, hogy el sem tudom képzelni, hogy élvezni tud egy ilyen jellegű programot.

Azóta ő a legjobb koncertre, színházba járó partnerem :)

2010. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, igazatok van , ezek csak felszínes barátok voltak.. és NEM én nézem le őket,hanem ők engem. ez a különbség. Amiket elírtam, azokért a dolgaimért néznek le. Tudom, hogy vannak normális ribik is, de könnyen átlehet esni a ló másik oldalára.

utolsónak: Miért nem tudnak a szerelmedről?- ha megtudnák még csak rám sem néznének, még jobban elítélnének és elkezdenének kibeszélni is a hátam mögött. A családom is ellene van a szerelmemnek, de hát ők nem ismerik.. csak úgy elítélik őt :(

Miért gondolod, hogy a régi barátaiddal nem lehet másról is beszélni, csak a körömlakkozásról?- mert vagy erről beszélnek, vagy hogy ki volt épp a discoban a DJ, vagy hogy ki mennyire volt ittas a multkori buliban

Miért veszítenéd el a szerelmed a barátaid miatt? - mert ha elkezdenék discozni, meg egyéb dolgokat művelni, akkor elveszteném a személyiségemet, amit ő szeret és ő kért meg, hogy ne változzak meg soha jellembelileg, mert ő így szeret engem

2010. dec. 7. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!