Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érdemes sajnálni azt a...

Nem érdemes sajnálni azt a halott lányt?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam a hírt hogy meghalt egy ismerősöm, öngyilkos lett mert elhagyta a barátja.

Sírtam is pedig nem voltunk köszönő viszonyban,anyukám azt mondta hogy nem sajnálja mert senki nem mondta hogy vegye el az életét,pedig én igenis sajnálom.

Anya szerint ne menjek el a temetésére sem mivel nem voltunk olyan kapcsolatban vagyis köszönő viszonyban sem.

Mi a véleményetek??


2010. dec. 7. 10:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
55%

Tudom, milyen ez a "köszönőviszonyban sem vagyok, mégis ismerem" típusú kapcsolat, vidéken élek, sok száz embert látok újra és újra, akikkel sohasem beszélek. Ha egyikükkel történik valami, akkor úgy érzem, tragédia: akár velem is történhetett volna, vagy valamelyik családtagommal, hiszen ő is éppen olyan hétköznapi életet élt, mint mi.

Ha neked ez az első halállal kapcsolatos "élményed" akkor valószínűleg most tudatosult benned teljesen, bármikor vége lehet mindennek. Ha már volt olyan hozzátartozód, aki elhunyt, akkor pedig nagyon jól tudod, miféle fájdalmat élnek át most a szerettei, és ez viselhet meg tudat alatt.

Részemről az öngyilkosságot abszolút elítélem, ismerek olyanokat, akiket egy életre tönkretett egy szeretett ember halála.. Ilyenkor a hozzá közeli személyek mind magukat hibáztatják, hogy észre kellett volna venniük, segíteniük kellett volna, persze hiába. Az öngyilkosság tényleg önző dolog, nem sajnálom őket különösebben..

Szerintem teljesen természetes, amit érzel, ne foglalkozz a szurkálódással. Próbáld túltenni magad a dolgon, ha úgy érzed, könnyebb lezárni az ügyet magadban, akkor menj el a temetésre.. Talán megkönnyebbülsz tőle. A halált sohasem lehet megszokni, vagy megbarátkozni vele, és azt kell mondjam, minél több ember hal meg körülötted, egyre rosszabb lesz.. Most kell megtanulnod együtt élni vele.

2010. dec. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Nem értem, ha nem szeretted, nem állt hozzád közel, nem volt része a mindennapi életednek, akkor miért sirattad meg és miért mennél el a temetésére?

Nekem ez inkább önsanyargatásnak tűnik, hogy legyen min szenvedni

Bocs, de nekem ez a véleményem.

2010. dec. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
KLedves kérdező ha valoban nem ismerted ne menjél hát ha jobban fel kavar az eset bár vannak olyan emberek akik ismeretlenül is átérzik más fájdalmát de a temetésen azzoknak van a helyük akik tényleg ismerték .Mondjuk én is olyan tipus vagyok hogy ha nem is ismerem az illetőt sirok a dolgon vhogy átérzem milyen rosz lehet a családjának.
2010. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Rossz átérezni igen nagyon, mindketten 19körül járunk.Ha tudtam volna hogy ilyenek fordulnak meg a fejébe tuti nem hagyom hogy megtegye és hogy ne ismerjük meg egymást.:(
2010. dec. 10. 22:06
 25/30 anonim ***** válasza:

Nekem is jópár éve meghalt egy barátnőm. Nagyon közel ált hozzám de iskola miatt távolra kerültünk egymástól s nemtudtuk felvenni a kapcsolatot. Mikor meghalt s elmentem a temetésére hát majdnem megütött a guta, mikor velem szemben ott bőgőtt hangosan zokogva s a párjukra támaszkodva! két volt évfolyamtársunk. Mindig is levegőnek nézték mert nem volt nekik "menő", nem is köszöntek neki, gunyosan lenézték. Sose voltak azok a megbántuk tetteinket tipus, nekik ez is egy "szinpad" volt. ÉN legszívesebben megöltem volna őket ott helyben, apu vitt el. Na ez a szánalom.

Gondolj arra, hogy ha valakivel sose beszélsz, nem is köszönsz neki s ilyen történik akkor a jelenléted sértheti az IGAZI barátokat s gyászolókat.

2010. dec. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
75%
De érdemes sajnálni, mert meghalt egy ember, akinek valószínűleg jelentős problémái voltak, amiket nem tudott megoldani, mert nem volt segítsége. Sokat szenvedhetett. A temetésére viszont nem kell elmenni, ha nem voltatok köszönőviszonyban.
2010. dec. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Utolsó előttinek: Lehet, hogy pont azért sírt annyira az a két volt évfolyamtárs, mert bűntudat gyötörte őket, nem tudhatod, nem ismered őket annyira. A gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni (tanusítom – engem is terrorizáltak anno), de belőlük is válhat normális, érző ember.

Kérdezőnek: Nem kell elmenni, de ha neked fontos, szerintem nem para a elmész. Segíthet a feldolgozásban – ha tényleg úgy megviselt. Szerintem a rokonoknak nem az lesz a fő gondjuk, hogy hány olyan arcot látnak, akit nem ismernek.

Én nagyapámnak múlt héten volt a temetése. Voltak sokan, akikkel még nem találkoztam, vagy nem emlékszem rájuk. Tökre nem ezzel foglalkoztam, hanem a lényeggel. (Plusz a lábujjammal ami majdnem lefagyott a hóban.)

2010. dec. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Azert erdekes az, hogy nem tisztelted meg a koszoneseddel akkor, amikor elt, s most pedig amikor mar nem el, akkor adnad meg Neki azt a tiszteletet, hogy elbucsuzol Tole!

En igy idegenkent is sajnalom, mivel biztosan nehez sorsa lehetett, hogy igy dontott.

En a helyedben nem tettem volna fel itt a kerdest, s nem kerdeznem a mamamat, hogy mit tegyek, hanem En dontenem el, s tudnam azt, hogy mi a helyes ilyenkor.

Viszont azzal, hogy elmesz a temetesre, mar nem fogod megadni azt a tiszteletet az elhunytnak, amit akkor kellett volna, amikor meg elt!

Mindent embert addig tisztelj es szeress, amig eletben van!

2010. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Utolsó, te álszent, tapintatlan agygtröszt. Mindenki egy rakás embert ismer csak úgy látásból, akivel nem szoktak köszönni! Ez egy emberi viszony-típus! Most mit oltogatod szerencsétlen kérdezőt ezzel a f@szsággal, még a végén bűntudata lesz! Jó hogy nem azzal jössz, hogy biztos miatta nyírta ki magát, mert nem köszönt. Szegény csaj mostantól midnen szembejövőnek köszönni fog a folyosón és a buszon is, elég furcsán fognak ránézni, és minden este bereked.
2010. dec. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

..Most az, hogy néha látjuk egymást valakivel a buszon, de még ne köszönünk, az nem a tisztelet hiánya, csak úgy tudunk egymás létezéséről és kész. Szintekre is lehetne osztani az ismeretséget, a nulla a teljes idegenség, ez most az egyes szint, a kettes mikor már "szia", és így tovább, érteed..

Bocs a hangnemet.

2010. dec. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!