Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érdemes sajnálni azt a...

Nem érdemes sajnálni azt a halott lányt?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam a hírt hogy meghalt egy ismerősöm, öngyilkos lett mert elhagyta a barátja.

Sírtam is pedig nem voltunk köszönő viszonyban,anyukám azt mondta hogy nem sajnálja mert senki nem mondta hogy vegye el az életét,pedig én igenis sajnálom.

Anya szerint ne menjek el a temetésére sem mivel nem voltunk olyan kapcsolatban vagyis köszönő viszonyban sem.

Mi a véleményetek??


2010. dec. 7. 10:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
88%
Hacsak ismerted névről, látásból de soha nem beszéltetek,mert köszönő viszonyban sem voltatok minek mennél a temetésére. Ha pedig olyan volt a kapcsolatotok akkor menj.
2010. dec. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is nem rég lett öngyilkos egy ismerősöm, ő 19 éves fiú volt. A szülei verték, az apja molesztálta, alkoholista az egész családja. Általánosba osztálytársam volt a srác. Nem sajnáltam őt, mert neki, biztos,hogy jobb így. Viszont a lányt, aki a barátja miatt lett öngyilkos, őt végképp nem tudom sajnálni, mert rengeteg fájdalmat okozott ezzel a szeretteinek,s valóban,ahogy már valaki írta előttem ez egy önző dolog. Mindig van más kiút, bár jól lehet, hogy az sokkal nehezebb. Én úgy gondolom, hogy az öngyilkosok a leggyávább és legbátrabb emberek is egyben.

Ha te úgy érzed, hogy szeretnél elmenni a temetésére, menj csak el, bár ha nem volt köztetek szorosabb viszony, akkor felesleges. Gyújts otthon egy gyertyát,és a magad módján emlékezz rá.

2010. dec. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Ha tisztázod magadban ezt, akkor rájössz, hogy vannak ilyen "siratóasszony" típusok, és te jó úton vagy afelé, hogy te is az legyél. Valószínűleg túlzott emóciók dolgoznak benned. Ezen az elven elmehetnél Haitire siratni a halottakat. Biztos örülnének. A rokonokkal lehet, hogy még köszönőviszony is kialakul...


Szerinted ez a válasz nem hasznos.


A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:54



erre az egyre értettem a szekálást, nem vagyok síratóasszony az pedig nem bűn hogy kicsit mások problémáját is a magam nyakára teszem

2010. dec. 7. 11:07
 14/30 anonim ***** válasza:
83%
Szia. Egyáltalán nem szekálásként írtam a fent említett dolgot. A nagyobbik húgom ilyen tipusú ember. Már 10 évesen is sírt, mikor meghallotta a tévében, hogy emberek éheznek Kínában. Túlzó emóciók. Ennyi a mondanivaló. Szekálásnak egyáltalán nem szántam. Tisztázd magadban, hogy normális dolog e egy ismeretlent siratni. Ez volt a mondanivaló.
2010. dec. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
78%

sokan szeretenek csak szekálódni, de az én véleményem az h azért igenis vannak olyan helyzetek, amikor az öngyilkosságon kívül nem lát más kiutat az illető, vagy tán nincs is, persze az önzőség más kérdés, de még iolyan is van, amikor ez se sannyira érvényes


hát menj el, ha gondolod ... a te dolgod

2010. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
72%
Én jobban sajnálnék egy autóbalesetben meghalt idegent.
2010. dec. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
90%
Szia,ahhoz,hogy valaki öngyilkos legyen,nem elég egy szerelmi csalódás,ott valami más oknak is lennie kell.Az elképzelhető,hogy a szerelme volt az egyetlen reménye és végül ő is elhagyta.Ez az ember beteg volt és segítségre szorult.Ne tudjátok meg milyen tudatállapot kell egy öngyilkossághoz.Azok,akik önzésnek gondolják,azok nem tudják miről beszélnek.Nem kívánom senkinek,hogy hasonló szituációba kerüljön.Az,hogy elmész-e a temetésére a te döntésed,de talán jobb lenne,ha pozitívabb dolgokkal foglalkoznál.A hozzátartozóknak nincs arra szükségük,hogy sajnálatból menjen el valaki a temetésre.A temetésre akkor megyünk el,ha szeretjük,tiszteljük az elhunytat,vagy valamelyik közeli hozzátartozóját.Egy szakember.
2010. dec. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Bűnnek nem bűn, de rengeteg felesleges terhet veszel magadra ezzel, holott sokkal értelmesebb dolgokba is ölhetnéd az energiát...
2010. dec. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
79%

Bűnnek nem bűn, csak felesleges. Másnak nem lesz jobb, neked meg csak rosszabb, s ettől a környezetednek is. Arról nem beszélve, hogy nem kérte senki, hogy vedd a nyakadba. Biztos van saját gondod, dolgozz azon.

A temetésre meg, ha úgy érzed, menj el, sokat segít. Csökkenti a bűntudatot, amit afelett érezhetsz, hogy lehettetek volna akár köszönőviszonyban is, ha jobban odafigyeltél volna rá.

2010. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
2010. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!