Van olyan jogszabaly, hogy ha az apa nem fizet
gyerektartast, lehet az apai szuleihez fordulni az
edesanyanak?
Figyelt kérdés
Tobb helyen hallottam, de nem vagyok biztos benne.
2010. dec. 5. 12:01
1/6 anonim válasza:
ne haragudj,de ha bele gondolsz logikusan mi közök van hozzá, hogy az apuka hogyan ntézi el az anyagiakat vele!oké persze az ő unokáik is,de eddig maguktól miért nem segítettek rajtatok a nagyszűlők!?nem bántásból írom,de jó lenne,ha az apukával beszélnél,mert amedig él és vírul az apuka neki kell megoldani, mert nem a papa és a mama csinálta a gyerekeket hanem ti!gondolkodj fordított helyzetben mi lenne,ha a te mennyecskéd oda jönne, hogy a kicsi fií nem segít rajtunk nem segítene...?na neee de ezt te tudod
2010. dec. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
nincs
2010. dec. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
Nincs. A tartásra kötelezetten kívül senki mástól nem lehet követelni.
Az apa ellen végrehajtást kell kérni. Vagy a munkabéréből tiltják le, vagy a vagyontárgyait árverezik el. Ha nincs a nevén semmi, vagy nincs bejelentett munkabére, illetve ha a jövedelme nem több, mint a mindenkori öregségi nyugdíjminimum -2010.-ben 28.500.- - akkor a végrehajtásról kaptok egy nemleges foglalási lapot. Azzal, a születési anyakönyvi kivonattal, a tartásdíjat jogerőre emelő bírósági végzéssel és az anya hivatalos jövedelemigazolásával a helyi Gyámhivatalnál lehet kérni a tartásdíj állam általi megelőlegezését. Feltétele, hogy legalább 6 hónapja ne legyen tartásdíj fizetés, még részleges se és az apa ne tartózkodjon ismeretlen helyen. Az állam 3 évig fizeti helyette a tartásdíjat a feltételek fennállása esetén, ezt egyszer újabb 3 évre meg lehet igényelni. Később az apán adók módjára megpróbálják majd behajtani. A GYámügy hivatalból rendőrségi feljelentést tesz "kiskorú veszélyeztetése, tartás elmulasztása miatt", ami azzal jár, hogyha bebizonyosodik, hogy az apa önhibájából nem fizet, szabadságvesztéssel is büntethető.
2010. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Hivatalos jogi út: Apuka saját megélhetése rovására is köteles gondoskodni gyermeke/i eltartásáról. Ha ezt nem teszi akkor az anyuka a tartásdíj behajtása érdekében bírósághoz fordulhat. Ha a behajtás nem sikerül. mert az apának nincs jövedelme és/vagy behajtható vagyontárgya akkor a sikertelen behajtásról szóló végzéssel lehet kérni a tartásdíj állam által történő megelőlegezését. A nagyszülő nem köteles anyagilag helytállni felnőtt gyermeke helyett. Nyilván vannak nagyszülők akik azt megteszik, ( vagy azért mert így akarnak gyerekükön anyagilag segíteni, illetve mégis csak a saját unoká/król van szó) még nem jelenti azt, hogy erre jogilag kényszeríteni lehet egy nagyszülőt.
2010. dec. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 A kérdező kommentje:
A kerdes egyaltalan nem vonatkozik ram, egyszeruen csak erdekelt, mert mint irtam hallottam mar ilyet.
2010. dec. 5. 12:27
6/6 anonim válasza:
Jogilag nincs az hogy az unokát valamilyen formában segiti a nagyszülő az más, vesz neki ruhát, érte megy a suliba ebédet ad neki... az hogy rendszeresen pénzt adjon az anyukának irtó ritka és csak önkéntes alapon történhet.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!