Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen tanácsokat adnátok,...

Milyen tanácsokat adnátok, hogy lehetőleg ne csesszem el az életem? Ti mit csinálnátok másképp? 16L

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
M ezt nem nagyon értem ... mivel kapcsolatba ?
2010. dec. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

akármivel kapcsolatban

mikor vállaljak gyereket, vegyek e fel hitelt

2010. dec. 5. 10:25
 3/9 A kérdező kommentje:
érdemes e sokáig tanulni
2010. dec. 5. 10:25
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a legeslegfontosabb a hozzáállás! Olvass az Agykontrollról és a Titokról és akkor megtudod, hogy mire gondolok. Az örök optimizmus és a hit, hogy igenis te irányítasz, mindennél fontosabbak!
2010. dec. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

gyerek az ráér majd tanulás után...

hát hogy érdemes a tovább tanulni az értségi után.. ? passz 17/f vagyok én tovább tanulok

2010. dec. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

-ne szülj gyereket minden hülyenek, aki arra jar

-ne vegyel fel semmilyen hitelt

-ne menj ferjhez 28 eves korod elott

-csak annak szülj gyereket, akiben 1000%-os biztos vagy, hogy mindenben ki fog tartani melletted. Ha ilyen nincs, akkor inkabb egyedül vallalnek gyereket.

2010. dec. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként tényleg a hozzáálláson múlik minden. rengeteg megkeseredett embert látok, akik csak azt veszik észre, ha valami nem sikerül nekik, mert akkor lehet panaszkodni és önsajnálatba süllyedni, az valahogy sosem tűnik fel nekik, amikor valami jó is van az életben.

Én nagyon szoktam erre figyelni. Például lehet, hogy viszonylag szegények vagyunk, nem telik folyton új ruhákra, nincs kocsink, márkás telefonunk, soha nem eszünk étteremben, sosem megyünk nyaralni - de másoknak még ennyi sincs, és valójában hálás lehetek, amiért legalább van tető a fejem felett, mindennap kaja az asztalon, van lehetőségem tanulni. Ez nem azt jelenti, hogy nem akarhatok többet és mindig be kell érni azzal, ami van - ez butaság, mert az álmok maguktól jönnek , de igenis örülni kell annak, hogy legalább ennyi van. Mert mindig akad, akinek rosszabb, tehát miért nyavalyognék?


A másik, hogy légy önmagad. Tudom, ez a világ egyik legnehezebb dolga, mert az emberek legbelül arra vágynak, hogy szeressék őket, és ehhez meg kell felelni - de ez nem igaz. Én rájöttem, hogy nem igaz. Például sosem szerettem bántani és gúnyolni a szerencsétlenebbeket, de egyszer-kétszer megtettem az osztálytársaimmal együtt, mert azt hittem, akkor kedvelnek majd - és nagyon megbántam. Jobb fej nem lettem,csak a lelkiismeret furdalás maradt meg.

Persze ez régen volt, de jó lecke arra, hogy megtanuljuk: nem szabad alább adni az elveinkből. Felül kell őket vizsgálni, összehasonlítani más elvekkel, mert lehet, hogy mi tévedünk - de ha valami jó, azt nem szabad elárulni.


Amúgy ezek inkább lelki tanácsok voltak, semmint gyakorlatiak, noha Te azokat kérdezted, de gondoltam ezt is elmondom:) Meg aztán aligha tudunk értelmes tanácsot adni másokban, mert az élet tele van meglepetéssel - lehet, hogy valamiért két év múlva nyersz 10 milliót, ami kicsit változtat a helyzeteden. Szóval, nem tudhatjuk mi vár még rád és ránk. :)

2010. dec. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdésed egy kicsit túl általános. Találd meg a célodat, keress hozzá eszközt, keress társakat, maradj nyitott, és készülj fel rá, hogy fogsz pofonokat kapni az élettől, de ne tudjanak megtörni.

Ezeken az általánosságokon túl nem tudok túl sok bölcs tanácsot adni. Ha ismernélek, lehet, hogy tudnék, de ez nem véletlenül anonim fórum :)

2010. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hirtelen egy konkrét dolog jutott az eszembe: érettségi után RÖGTÖN el kell menni nyelvvizsgázni! Én ezt csesztem el :(
2010. dec. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!