Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnál mondani 16 éves fiúnak...

Tudnál mondani 16 éves fiúnak való regényeket? (amiket tudom hogy szeret: Gyűrűk Ura, Eragon stb)

Figyelt kérdés
unokatestvéremnek karácsonyra
2010. dec. 5. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Sade márki összes.
2010. dec. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Érdekli a háború, vagy a történelem?


Ha a II. világháború érdekli, akkor ajánlom Sven Hassel könyveit. Ő teljesen élethűen ábrázolja a könyveiben mindazt, amit egy német katona átélt az orosz sztyeppeken -40°C-ban, miután ő tényleg átélte ezeket. Én imádom a könyveit, letehetetlenek.


Ha kicsit bővebben akarsz olvasgatni róla:

[link]


Remélem tudtam segíteni.

2010. dec. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bartimaeus-trilógia
2010. dec. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megnézem az összeset!
2010. dec. 5. 11:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Wolgang Hohlbeintől bármit. Jól emésthető, izgalmas, jól megírt történetek. Pl. Druida Kapu, Avalon-terv.


Neil Gaiman: Amerikai istenek


Illetve, ha vevő az összetettebb fantasy történettekre, skkor a Tűz és a Jég dala sorozat Gerorge R. R. Martintól az ajánlásom.


A a némileg sötétebb, horrorisztikusabb olvasmányoktól nem riad vissza, Clive Barker A korbács című művét: zseniálisan összerakott, eredeti sztori és könnyen olvasható. esetleg H. P. Lovecraft műveivel is meg lehet próbálkozni: a pasas egészen egyszerűen zseniális. Viszont régies nyelvezete van, ami miatt amíg az ember meg nem szokja, addig elég nehéz olvasmány.


Illetve két bónusz ajánlás "csak mert" alapon:

Christopher Moore: Biff evangéliuma (Jézus "gyerekkoráról", a leghumorosabb könyv, amit életemben olvastam, volt amikor szabályosan fuldoklottam a röhögéstől, és mindezt úgy, hogy a humoron túl a sztori is igen jól össze volt rakva.)


Iain Banks: A darázsgyár (ez meg szimplán beteg. Nagyon. Viszont olvastatja magát, teljesen kiszámíthatatlan, a sztori végén pedig akkor meglepetés van, hogy nagyobbat üt, mintha egy húszkilós harcsával vágnának orrba. :D )

2010. dec. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is!
2010. dec. 5. 21:52
 7/8 anonim válasza:
49%

Éjjeliőr a hullaházban,nyugi nem horror.

Transformers

Nemzet biztonság BT

Nemzet Aranya 1-2

Rendőrsztori

Péntekesti gáz

2011. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bocs ez mind film.de jók(y)
2011. jan. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!