Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim utálják egymást már...

A szüleim utálják egymást már régóta de együtt élünk. Pár éve szörnyű a karácsony is. Tudok valamit tenni hogy a mostani ne legyen az?

Figyelt kérdés
Apa iszik iss ráadásul. De van olyan nap hogy nem. Sosem eszünk egy asztalnál. Tavaly még ajándékbontogatás volt relative együtt de idén az se biztos. Mit tudnék tenni? tippek, ötletek? 19L
2010. dec. 4. 15:26
 1/8 anonim válasza:
nem lenne jo megoldás a válás??? ez igy csak szenvedés mindenki számára
2010. dec. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Más emberek életét és döntéseit nem nagyon lehet, és nincs is jogunk befolyásolni. Valószínűleg mindketten annyit változtak az évek alatt, hogy nem megy tovább együtt. Ezt nem könnyű elfogadni, de ha sikerül, neked külön külön mindkettővel lehet még jó a kapcsolatod. Maradj semleges és légy mindkettőjük segítségére de sose egymás ellen. És kérd meg őket, hogy ha már nem is szeretik egymást, de legalább ne veszekedjenek karácsonykor. Legalább miattad.
2010. dec. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

próbáld meg feledtetni velük,hogy mennyire ellenszenveznek pl.: csinálj olyan sütit amit mindketten szeretnek vagy idézz fel olyan emlékeket amin mindketten garantáltan mosolyogni fognak.Az a lényeg,hogy próbáld eszükbe jutatni milyen egy boldog családdal töltött karácsony. És azt,hogy ha szeretünk valakit azt a hibáival együtt kell szeretnünk és az soha nem megoldás,hogy utálatot fogadunk és tönkretesszük a Karácsonyt. Igazából te tudhatod,hogy mi az a dolog ami mindkettőjüknek egyformán örömet okoz.Ha a kedvükre tesezl talán ők is nyitnak.De ha mégsem megy akkor próbálj velük külön-külön beszélni erről a dologról( ne egyszerre mert akkor biztos,hgoy az lenne a vége,hogy egymásnak esnének) hanem először az egyikkel aztán a másikkal.Csak figyelembe veszik a lányuk problémáit, elvégre ha ők nem akarják megoldani a saját maguk problémáit akkor ki fogja, és egy gyerekkel őszintén kell beszélniük.Ezért is légy te is őszinte hozzájuk és egyiket se hibáztasd hanem hallgasd meg mindkettő érveit és próbáld őket összehozni.Még ha nem is lesz újra hű de szerelem de legalább egy család lesztek és ez sokkal fontosabb neked, és nekik is csak ők ezt nem vallják be.

Mivel mindig könnyebb a másiknak esni és rá pikkelni mint bevallani saját magunknak,hgoy hibáztunk.Remélem segítettem.Puszi

2010. dec. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok:

de még talán az is felvetődhet,hogy ha nagyon utálják egymást akkor váljanak el de kijelentheted,hgoy ettől még te nem fogsz kettőjük közül választani elvégre az egyik az anyukád a másik az apukád és ez a válás után is így lesz

2010. dec. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet, nem vagy egyedül.:S Nálunk még azt sem tudják normálisan megbeszélni, hogy vegyenek-e egymásnak ajándékot vagy nem. Anyám kérdezi tőlem, hogy "apád vett nekem ajándékot?", csak mert ha igen, akkor ő is vesz neki, hogy ne legyen egyoldalú, illetve taval meg az volt, hogy anyám vett ajándékot apámnak, de apám nem anyámnak...és én próbáltam apám figyelmét felhívni rá, hogy adjon ő is valamit, különben neki lesz kellemetlen. Illetve anyám nekem adta oda tavaly apám ajándékát, hogy adjam én oda neki. Mert múgy szólni nem nagyon szoktak egymáshoz, puszit adni pedig pálne nem. Mindig én közvetítgetek közöttük, elsimítom a konfliktusokat, átadom az üzeneteket is. Már "várom", hogy idén mi lesz, tavaly még a kajával is gond volt. Apám eltervezte, hogy harcsapaprikást csinál, anyám, hogy krumplit és rántott húst, persze nem beszéltek össze egymással, reggel elmentek mindketten külön-külön vásárolni, aztán ott veszekedtek, hogy kié legyen a konyha. Végül egymás után megfőztek, de annyit, hogy ránkrohadt az egész kaja. A fa állítás is üvöltözéssel telik, ne arra forgasd, ne oda tedd, itt vágd le, állíts már fel, figyelj oda stb. Utálom a helyzetet, meg az egész karácsnyt is, csak azt nem értem, miért nem akarnak elválni, amikor évek óta egy jó szavuk nem volt egymáshoz, csak ölik egymást.
2010. dec. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! utolsónak szinte a saját családomra ismertem... csak nálunk apa munkanélküli és igy nem tud ajándékot venni meg nem is akar mert van vmennyi pénze de inkább bort vesz. annyira szeretnék egy boldog családot... ők csak akkor szólnak egymáshoz ha bele akarnak kötni a másikba. és mindketten azt akrják h foglaljak állást, álljak melléjük vagy legyek döntőbíró. válás nem lehetséges vagyonmegosztási problémák miatt.
2010. dec. 4. 19:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Együttérzek én is ebbe éltem évekig,nálunk közlekedő edények is voltak sajnos,meg hasonlók,nem részletezném,mert nem férne ide ki...Szerencsére anyám lépett...Költözés...Válás...
2010. dec. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nálunk is mindig ez van...:S

L/18

2010. dec. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!