Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miről szól a Karácsony?

Miről szól a Karácsony?

Figyelt kérdés
A ti családotokban miről szól Karácsony ünnepe, és szerinted miről kellene, hogy szóljon? Hogyan lehet jól ünnepelni ezen a napon?
2010. dec. 2. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Békesség, szeretet, nyugalom.Én ezeket próbálom megvalósítani.A többi csak körítés.
2010. dec. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk arról, hogy összejön a család.. legalábbis erről szólt 3 éve. Azóta mindkét nagyszülőm meghalt, a családtagjaimmal pedig szétszéledtünk az országban, mindenki éli a maga életét. Tehát karácsonykor azért kerítünk rá időt, hogy hazamenjünk és együtt ünnepeljünk. Minden változik, ez is.
2010. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Én meg azt hittem hogy Jézus születését ünnepeljük ilyenkor. Mekkora egy hülye vagyok :o
2010. dec. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A karácsony volt az egyetlen nap amikor együtt voltam egy teljes napot apával az elmúlt éveimben! Amúgy mindig dolgozott és most is azt csinálja!
2010. dec. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk arról szól a karácsony, hogy együtt vagyunk, beszélgetünk, esetleg játszunk.A szüleim sokat dolgoznak, a nővérem egyetemista és én is sokat vagyok kint (suli, edzés, barátokkal itt-ott), úgyhogy ritka az, hogy leülünk együtt beszélgetni stb.


Szerintem a karácsony lényege, hogy ilyenkor tényleg béke van és boldogság, az emberek szeretettel, megértéssel fordulnak egymáshoz, s összejön a család.Nincs is szebb pillanat annál, mint amikor jönnnek a rokonok 25.-én és együtt vagyunk.Abban a két percben amíg átadjuk az ajándékot az a legfontosabb, de utána egy pillanat alatt úgymond túltesszük magunkat rajta és egymással foglalkozunk.Beszélgetünk, nevetgélünk.A karácsonyfa és a karácsonyi illatok, ételek még inkább felejthetetlenné teszik ezeket a pillanatokat!:)

Az pedig már csak hab a tortán, ha szép, fehér Karácsonyunk van és napközben ki lehet menni hógolyózni, hóembert építani, vagy csak sétálni a városban és nézni a havas tájat!:)


Ebben a mai rohanó világban szerintem nagy szükség van az ilyen ünnepekre.Amikor megállunk, lazítunk, pihenünk és ünnepelünk.Amikor mindenhol érezni a békét és a szeretet, a megértést, a törődést!

Ezt a szeretet, békét, megértést látni, tapasztalni, átélni a legszebb ajándék. S akármilyen szép igazi, tárgyi ajándékot kapok, amire nagyon vágyok, mind háttérbe szorul.

15/L

2010. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Karácsony? Imádom... az egész készülődés, hangulat.. Na nem a bevásárlási őrület, azt nem szeretem. Nem hagyom decemberre az ajándékokat. Együtt a család, ünnep, az éjféli mise. (persze nem vagyok nagy templomjáró, de ez az egy..olyan szép..)
2010. dec. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én családomnak ez lesz az első karácsonya. 4 hónappal ez előtt lettünk család, mikor megszületett kislányunk. Külföldön élünk, így nem tudunk együtt ünnepelni a többiekkel. Így nálunk szerintem nagyon bensőséges lesz ez az ünnep. Szenteste szerintem legyen bensőséges, csendesen, meghitten "kell" ünnepelni. A szeretetről kell szólnia, és természetesen a gyerekekről. Úgy érzem, ez főleg a gyerekek ünnepe. Ilyenkor megtanulhatják, milyen jó dolog adni, hogy más mosolya mosolyt csal a mi arcunkra is. 25-én és 26-án pedig anyuka és apuka szüleivel ünnepelni. Ott már hatalmas örömteli gyereklármát képzelek el, ahol az asszonyok együtt főznek, és közben beszélgetnek a jövő évi tervekről, apukák is együtt beszélgetnek, míg a gyerekek a kandalló körül játszanak és mesélik egymásnak tegnap mit hozott a jézuska nekik. A legszebb ünnep a karácsony:D Közben esik a hó, apukák segítenek a gyerekeknek hóembert építeni, kitör a hógolyó csata...
2010. dec. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sajnos én a karácsonyt csak negatívan tudom szemlélni, ami az emberek képmutatásának köszönhető. Ilyenkor mindenkinek fülig ér a szája, ez kedves. Mindenki udvariasan köszön a boltban, kellemes napot, boldog ünnepeket kívánnak. Nem tündéri? Mindenkinek van egy jó szava a másikhoz, türelmesek egymással az emberek. Ugye milyen csodás? Akkor miért nem képesek az emberek egész évben emberi módon viselkedni, miért csak ebben a néhány napban? Mert amelyik eladó kellemes ünnepeket kívánt nekem a boltban, az 2 hét múlva visszatér ugyanahhoz a tapló stílushoz. Aki jószívű volt, az megint irigy és figyelmetlen lesz. Számomra a karácsony egy tömeghipnózis, ami néhány hétig tart, de utána senki sem emlékszik rá. Jobb lenne, ha azért többen emlékeznének rá, mi az a viselkedési forma, amit nem csak 2 hétig kell követni.
2010. dec. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

15:13..

Van benne valami igazság...sajnos....

2010. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi ilyenkor rengeteget vagyunk együtt. A férjemmel már külön élünk a családtól, ilyenkor legalább sokat vagyunk anyuéknál és anyósoméknál is! Szeretem a karácsonyt. Kártyázunk, beszélgetünk, jókat eszünk stb. Nyilván ez annak is köszönhető, hogy vannak szabad napok, ill. ilyenkor több szabit veszünk ki. Év közben ez nehezebben megy.
2010. dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!