Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szétszakad a...

Mit tegyek, ha szétszakad a családom?

Figyelt kérdés

Anyám csak vitatkozik mindenkivel.

Apám iszik.

A bátyám egyszer csak összepakolt, és elment a repülőtérre.

A nővéremmel alig beszélek, folyton tanul.


Bátyámnak mindig is baja volt anyáékkal, azt mondta olyan dolgok zavarják amikre én nem emlékezhetek.

Ő a legbosszantóbb, összepakolt valamelyik este és elment.

Anyám meg mindenkivel veszekszik, persze nem mondja meg miért.


2010. dec. 1. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Apukád iszik, anyukád azért ideges. A bátyód tette legjobban, hogy elmenekült ebből a zilált családból.
2010. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni. A bátyád nem fog hazamenni, mert elege lett a vitákból, a nővéred meg a sok balhé miatt menekül a tanulásba. Sajnos ez ellen annyit tehetsz, hogy leülsz velük beszélgetni. Vagy segít, vagy nem. Sajnálom, hogy így kell élned :(
2010. dec. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a mi családunkat írtad volna le, csak fordított nemekkel :D

És én vagyok a báty, aki elhúzott a rákba, amikor rájött - öt keserves év után -, hogy a lelkét is kiteheti, ebből már úgysem lesz soha család.


Hogy mit tehetsz? Kerülöd őket, figyeled, hogy mit szúrtak el és jól megjegyzed, hogy ezt soha ne csináld. És amint lehet, lelépsz.


Sajnos vannak olyan helyzetek, amikor egyszerűen nincs mit tenni. Nekem is jobb lenne a családommal, de már nincs ötletesm, mit próbáljak, hogy jobb legyen. És bele is fáradtam. Valószínűleg nálatok is hasonló a helyzet. Próbálj meg legalább gondolatban függetlenedni tőlük, akár menekülj a tanulásba, azzal legalább tuti jót teszel magadnak.

2010. dec. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem minden családot érdemes mindenáron egyben tartani.
2010. dec. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kriszti83 ***** válasza:
Koncentrálj magadra, tanulás stb. Ha tarthatatlan a helyzet, nem tehetsz semmit. Beszélgettél erről a szüleiddel?
2010. dec. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!