Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek tovább a fájó...

Hogyan lépjek tovább a fájó múlton?

Figyelt kérdés
Családommal nem tartjuk a kapcsolatot, lassan 3 éve. Apám új felesége gyűlölt(lázadó tini voltam nem tudtam elfogadni apám új kedvesét-így alakult ki az unszimpátia), majd elválasztott a családomtól, ellenem hangolt mindenkit...1 éve megszülettek a gyerekeim, senki sem gratulált, annyira fáj ez az egész...Túl szeretnék lépni rajta, de nem megy, hiányzik a családom.
2010. nov. 29. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

vagy beletörődsz vagy túllépsz a régi sérelmeken és felkeresed

én túlléptem, lett ismét apám és jól döntöttem

2010. nov. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Apáddal jóban vagy? Mert ha igen, akkor szerintem hivd fel, de ha mégsem, akkor szerintem lépj túl rajtuk. Ha vannak gyermekeid, bizonyára van férjed, párod is. Kezdj el vele és a gyerekekkel új életet. Nehéz lesz, de valahogy próbálj felejteni.
2010. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel apukádat, mondd el neki őszintén, mit érzel, hogy érzel, és hajrá! Keresd meg és mondd el, hogy hiányzik, végülis család nélkül nem lehet teljes életet élni.
2010. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk jóban, 3 éve költöztem el otthonról-muszáj volt-...azóta nem tartjuk a kapcsolatot.Maximum közösségi oldalakon nézegeti a fényképeinket -sőt kitett pár képet rólam, meg az unokáiról is-. Túl kéne lépnem rajta, amikor szükségem lett volna apámra, nem állt mellém. Próbálok új életet kezdeni, de nem könnyű. Van 2 gyönyörű gyerekem-ikrek másfél évesek- és szerető férjem, boldognak kéne lennem.
2010. nov. 29. 17:58
 5/10 A kérdező kommentje:
Fel kéne keresnem, tudom, nagyon hiányzik, de még mindig azzal a nővel él aki tönkretette a családot(anyámat és engem)...inkább megpróbálok tovább lépni.
2010. nov. 29. 18:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért enyni év távlatából a gondolkodás, és a dolgokhoz való hozzáállás is változik. Tegyél egy próbát! Keresd fel, beszélj vele őszintén az érzéseidről. Nem kell támadni, veszekedni. Ez téged belülről felemészt, próbálj valamit tenni, próbálj meg lépni, ha nem sikerül túltenni magad rajta. Legalább akkor mondhatod, hogy megpróbáltad.
2010. nov. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Keresd fel. Egy mosoly, egy ölelés... és minden rendbe jön. Nem nőhetnek fel e gyerekeid, így,hogy a nagypapát gyűlölni kell, vagy hasonló, mert akkor majd ők is így fogják a veled való köteléket értelmezni. Meg egyáltalán. A gyereknek kell a szép példa, és az a légkör. Itt a karácsony. Egy kis ajándék, és jó alkalom.
2010. nov. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ha jól veszem ki a nő elcsavarta az apja fejét és kiközösítette azt aki ellenállt így megszabadult minden akadálytól, mindezt azzal még jobban bebiztosította magának hogy mindenkit a lány ellen hangolt.És ha az apja akkor nem állt mellé és a nő még mindig mellette van akkor most sem fog a nő mellé állni persze próba szerencse.de ilyenkor ha már megpróbáltál kibékülni és nem sikerült akkor túl kell ezen lépni és élvezni hogy van családod mert sokan nem részesülnek ilyen áldásban:) de remélem azért sikerül összejönnöd az apukáddal
2010. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha apukád a közösségi oldalakra képeket tesz ki rólad és a gyerekeidről, akkor az azt jelenti hogy gondol rátok, és hiányoztok neki. Egyébként nem tenné. Ez is egyfajta lépés lehet a részéről, hogy közeledjen hozzátok. Én felhívnám telefonon és meghívnám, hogy nézze meg az unokáit, jöjjön el ebédre. Biztos, hogy mindkettőtöket bánt a kialakult helyzet. Tudom, hogy nehéz megbocsátani, hogy amikor szükség volt rá, nem állt melletted, de próbáld túltenni magad rajta. Valószínűleg ő is látja már a hibáit. Ameddig nem oldódik meg a probléma, szerintem addig fájni fog, épp ezért tedd meg te az első lépést a békülés felé, ha már apukád túl gyáva hozzá.
2010. nov. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom túltenni magam a sérelmeken és meghívni, de nagyon nehéz lesz, mivel még mindig együtt van azzal a nővel, aki miatt rosszban lettünk.Ráadásul még mindig az a gyáva alak, akinek a szükségletei fontosabbak a családjánál... Anno a párommal is elég csúnyán bántak- minden ok nélkül- ő sem nézné jó szemmel, ha kibékülnénk. Ennek ellenére nagyon örülnék neki, ha megismerné és megszeretné az unokáit.
2010. nov. 30. 09:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!