Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítottál már úgy, hogy nem...

Szakítottál már úgy, hogy nem a szeretet elmúlása volt az indok? Hogyan tudtad feldolgozni?

Figyelt kérdés
Már jópár éve annak, hogy elváltak útjaink, külső kényszerítő indokok miatt. Ő azt mondta, nem tud mellettem elköteleződni, és emiatt én igent mondtam annak, akivel azóta boldog házasságban élek. Azóta mindketten új életet kezdtünk, az ex is, én is. Viszont egyvalami nekem nagyon tud fájni: hogy a barátságunknak is lőttek. Egyszerűen lehúzta a rolót. Már nem vagyok belé szerelmes, őszintén mondom. De fáj, hogy nem maradtunk beszélő viszonyban. Tudom róla, hogy ő azt akarja, így is maradjon, de szerintem csak félne egy találkozástól. Engem viszont ez kikészít, majd' minden éjjel azt álmodom, hogy kétségbeesve keresem, csakhogy köszönjünk és egymásra mosolyogjunk. Mit tegyek? Nem akarom ezt átvinni 2011-re. Elnézést a hasonlatért, de ő az én Jacob Black-em, ha ismeritek az Alkonyatot..
2010. nov. 29. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Boldog házasságban nem álmodozunk exről,én igenis szerelems vagy még,csak nem ismred be,ez nem boldog házasság,ez csak pótlék...
2010. nov. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem álmodozom, hanem álmodom. Nem vagyok szerelmes, vagyis igen, a férjembe. Kéretik elhinni.
2010. nov. 29. 12:58
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Ohh első..ne csináld már, midnenre miért kellenek ezek a tipikus válaszok..Most meg miattad, fognak érkezni az ugyanilyenek.

Ha ennyire zavar akkor együtt a férjeddel is elmehettek felkeresni, vagy először te felhivod, és megbeszélitek.Biztos, hogy ő se szeretné már tartani ezt a távolságot, hiszen rég volt.

2010. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az álmok nem tudnak hazudni....az van, hogy még mindig szereted, de nagyon...

Egyébként teljesen megértelek, én is jártam már így. Volt egy lány, akit elvesztettem a saját hülyeségem miatt. Ennek lassan egy éve, és valahányszor meglátom a fényképét itt ott, valamelyik közösségi oldalon, csak bámulom a fotót és nem hiszem el, hogy egyszer ő az enyém volt...mintha csak álom lett volna...megszakadt köztünk minden kapcsolat, amit nagyon sajnálok.

Azóta már van barátnőm, akit nagyon szeretek, de azt a lányt sosem fogom elfelejteni...

és hogy találkoznék-e vele megint ? nem tudom, nagyon fura lenne, de nagyon örülnék neki...

2010. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Az álmok nem tudnak hazudni..."


- Valóban nem, ahogy igazat mondani sem. Egyszerűen nincs semmi értelmük, csak szeretünk belemagyarázni dolgokat.

2010. nov. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján szerintem még mindig nem sikerült őt elengedned. Ha már szerelmes nem is vagy belé,de tudat alatt még ragaszkodsz hozzá. Amikor van egy kis időd, egyedül vagy,s nem zavar semmi/senki ülj le, s gondold át aprólékosan az egészet. Idézd fel magadban a szép és kevésbé szép emlékeket is,aztán mérlegelj miből volt több/kevesebb. Végül tudatosítsd magaddal, hogy ez már elmúlt, ezek emlékek. Összpontosíts inkább a mostani kapcsolatodra, igyekezz ezt minél jobbá tenni!

Gondolj arra, hogy semmi sincs véletlen, tehát az se,hogy nem beszéltek. Képzeld csak, mi lenne, ha napi szinten beszélnétek, hogy esne az a mostani párodnak, vagy neked hogy esne,ha a párod gyakran találkozna/beszélne az exével. Engedd el őt,s inkább a mostani párodra koncentrálj,meglátod, így hamar "elfelejted."

Esetleg még annyit tudsz csinálni,ha vannak tőle kapott mindennapi használatos tárgyak (pl. karkötő, edény készlet tudomisén)ami az exre emlékeztet, akkor ezeket a tárgyakat tedd el addig, míg sikerül elfelejtened.

Sok sikert! :)

2010. nov. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, különösen azoknak, akik hisznek nekem, és tudják, hogy az élet nem fekete-fehér. Férjem természetesen tud mindent, és nem aggódik. Azt mondta, hogy tegyek meg mindent, hogy ne legyen bennem ez a lezáratlanság-érzés. Igaz is, soha nem beszéltük meg, miért is lett vége.
2010. nov. 29. 13:07
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne a bugyuta álmaid miatt hiányozzon már! :)

Exszel meg nem érdemes szorosabb barátságot fenntartani, mivel ott ugye több is volt, főleg hogy a másik is ezek szerint távol akarja tartani magát tőled. Az új kapcsolatot így csak megmérgezné! Nem lehet, hogy inkább az fáj neked, hogy feltételezed, hogy ez neki még csak eszébe sem jut?

2010. nov. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, lehet...nem tudom. Na, ennyit az önismeretről...
2010. nov. 29. 13:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Én minden exemmel jóba vagyok,de nekem nem exem a fél kerület,egy exel nem beszélek de arra jó okom van.Amúgy ha vége egy kapcsolatnak nem kell egyből keresni valakit,hogy legyen valakim,szépen egyedül elflejteni elengedn, letisztázni,kivárni a megfelelő embert,és nem pótlékot keresni...
2010. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!