Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehet egy apa ilyenkor?

Mit tehet egy apa ilyenkor?

Figyelt kérdés
Lassan felőröl a helyzetem. Már egy éve élek együtt a párommal, akivel a jövőt tervezzük. Előtte volt egy barátnőm, aki terhes lett, bár mindig azt mondta ő soha nem akar gyermeket. Mindegy. Azóta három éves a fiam, szeretjük, sokat van nálunk, nem volt bírósági gyermekelhelyezési per. A fiam anyja, hogy úgy mondjam, így már nem is akar a gyermekkel foglalkozni, nincs kit magához kössön vele. Ebben a hónapban 15 napot nálam, négyet édesanyámnál töltött a fiam, nekünk ez öröm, viszont szomorú is, hogy az anyja elhanyagolja. Érdemes az ilyen nőt felrázni úgymond, vagy hagyjam, hogy ne legyen jó kapcsolat a fiammal vele? Érdemes lenne most gyermekelhelyezési pert indítani? Mi magunkhoz is vennénk, de az anyukának is jól jön a családi pótlék, meg az egyéb támogatások, így ezt nem engedné..
2010. nov. 28. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Hát, én azért megmondanám neki, hogy a gyerek igényli őt. Viszont vigyázz, ne legyél túl durva, mert a végén ő fogja kérni a pert és ott tesz keresztbe neked, ahol csak tud. Nem engedi látni és még sorolhatnám. Hétvégi apuka leszel és ez hatalmas törés a gyerekben.
2010. nov. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha az anyja elhanyagolja őt-amit soha nem fogok fölfogni,hogy lehet ilyen egy anya,mert én is az vagyok-én magamhoz venném őt a helyedben.Most családi pótlék miatt nőjön fel gondoskodás nélkül egy gyerek?
2010. nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
De nem tudja magához venni ez a gáz. Mert az apa Magyarországon ha fényévekkel különb az anyánál, akkor is baromi nagy hátrányból indul. Szóval ő csak rosszul jöhetne ki a perből. A gyerek kicsi, ő nem tudna nyilatkozni.
2010. nov. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem se perelj,mert nem valószínű,hogy megnyered. Az anyával nem érdemes beszélned. Örülj,hogy a gyerek ennyit van nálad. Inkább azon légy,hogy még többet veletek legyen. Ha a mostani párod szereti,akkor nem fog neki annyira hiányozni az anyja gondoskodása.
2010. nov. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
ha engedi hogy veled legyen minek elhelyezési per?.. ha nem kell neki gyerektartást fizetned, vedd úgy hogy ő kapja a gyest ehelyett, és te meg vigyázhatsz a gyerekre, mmint ha engedi legyen nálad, minek ahhoz papír?
2010. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Inditsatok gyerek elhelyezési pert rengeteget van nálatok ezt gondolom tanukal is lehet igazolni, az anyuka szomszédainak is feltünt hogy a gyerek csak hébe hoba van otthon, és akkor se az év anyukája.
2010. nov. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a kisfiad anyjával. Egy gyereknek szeretetre van szüksége és nem édesanyára. Ha tőled és a párodtól ezt megkapja, akkor nincsen semmi gond. Szeressétek ti nagyon, és meglátod nem fog neki hiányozni az édesanyja, pláne mert a gyerek érzi ha csak a családi és egyéb juttatás miatt van rá szükség. Egyébként se értem, hogy azért nem akarsz gyermek elhelyezési pert indítani, mert az anyának is szüksége van a családira?????
2010. nov. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért nem csináltunk gyermekelhelyezési pert, mert gondoltuk felnőtt módjára megoldjuk a dolgot. Ezzel nincs is baj. Anyuka biztos keresztbe tenne, ha hivatalosan kiderülne, hogy felesbe neveljük, mert akkor gondolom ugrott neki minden támogatás, mint egyedülálló szülő, magasabb pótlékok, de én is egy fizetésből tartom el magamat, meg a kicsit, mint ő. A másik, hogy magunkhoz venni, hát ezzel meg azért vagyok gondban, mert a párom is igényelne, hogy ugyanúgy legyenek szabad napjaink, és majd ha közös gyermekünk lesz, akkor kelljen azon gondolkozni, hogy na kit szerezzünk gyermeketvigyázni.. vagy rosszul gondolom?
2010. dec. 1. 12:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ez nem semmi anya! De bunkó paraszt! Hogy tud egy anya ilyet tenni a gyerekével? Nos...nem csak rossz, vadállat apák vannak hanem hitvány anyák is.

Apának tanácsolom, hogy mondja el ezt a problémát valahol a hatóságnak....

2010. dec. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul gondolod. Egy gyerek ezért nagy felelősség. Születésétől kezdve megváltozik az életed. Felelősséggel tartozol érte. Nem tartozom azok közé, akik csak a gyerekeiknek élnek nulla magánélettel, de a kettőt igenis össze kell hangolni. Ha saját gyereketek lesz vele szintén ugyanez lesz a helyzet. Ha magánéletre vágytok, akkor már nem mindegy, hogy 1 vagy 2 gyerek felügyeletét kell megoldanotok?? Valamiért azt érzem, hogy párod azért annyira nem ragaszkodik a kisfiadhoz, ha ilyen probléma merült fel.

Szerintem a kommented utolsó mondatát gondold át mégegyszer.

2010. dec. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!