Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki nem tervezet...

Van itt olyan aki nem tervezett gyereket, csak összejött?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ekkor hány évesek voltatok, lett-e valamilyen következménye, ill. hogy tudja-e a gyermek, hogy ő csak véletlen volt, és ha igen hogyan reagált mikor megtudta.Köszi előre is a válaszokat.
2010. nov. 27. 20:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Igen mi sem terveztük, számos ok miatt. És megtörtént a csoda, imádom a lányom, aki már 26 éves.
2010. nov. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekümk az első gyermekünk nem volt tervezett. Én 21, a párom 25 éves volt. Pont 1 éve voltunk együtt, amikor kiderült, hogy babát várok. Nem terveztük, csak 5-6 évvel későbbre, de nem vetettük el, örültünk neki így is. Megbeszéltük, hogy vállajuk a következményeket. Ma már "nagyfiú", első osztályos, januárban lesz 8 éves, és azóta van 2 kisebb is gyermekünk is. Nem bántuk meg, csak felgyorsult minden: esküvő szervezés, ház vásárlás.

Nem mondtuk meg neki, hogy csak véletlen lett, hiszen nincs sok értelme, hiszen így szeretjük is úgy, mint a 2 tervezett testvérét.

2010. nov. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
a mi picink most 9 éves. én 16 voltam, az apa aki a tanárom volt 62. nagy balhék voltak de örülök hogy megtartottuk.nem meseltük meg neki hogy véletlen
2010. nov. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
16 évesen nem igazán volt tervezett:))) 17 évesen szültem, és tudja, hogy nem volt tervezett, hanem egy -a mai napig is tartó- hatalmas szerelem gyümölcse!Már 17 éves.Imádjuk Őt, Ő is minket.
2010. nov. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Mi sem terveztük, gyógyszer mellett lett. 20 éves voltam. Most 3 éves, és van azóta egy 3 hónapos kistesója is. Imádjuk őket.
2010. nov. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Mi sem terveztünk még babát, mégis úgy sikerült, ráadásul kettő! :) 29 éves múltam pár nappal, amikor megszülettek az ikrek. :) Eleinte persze kétségbeestem, hogy most akkor mi lesz, hogy lesz, de végül megbékéltem a helyzettel, elvetetni nem tudtam volna... Nem bántam meg, csak mint már előttem is írták, felgyorsultak az események, megváltozott az életünk. Természetesen a gyerekeket imádjuk, ma már nem tudnám elképzelni nélkülük az életem! :)
2010. nov. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

15:08-as vagyok.

Azt elfelejtettem az előbb írni, hogy a gyerekek még csak 21 hónaposak, de ez eszembe sem jutott, hogy valaha is szóba kerüljön, hogy tervben voltak-e vagy sem. Már nincs jelentősége, hogy én csak pár év múlva szerettem volna szülni, ha egyáltalán szerettem volna. Nem éreztem még magam késznek a gyermekvállalásra, de a helyzet adott volt, döntött helyettem a sors. :)

2010. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ööö... bizonyos szempontból én se voltam tervezett, mert anyám úgy tudta, hogy meddő. Mégis összejöttem és nagyon örültek nekem, mert vágyott gyerekre. Tesó már nem jött össze.


Férjem nem volt tervezett, az anyja végigmenstruálta a terhességet, azért maradt meg, mert túl későn vették észre, hogy terhes, már nem lehtett megszakítani (hááála istennek :)). Van egy nővére, ő tervezett volt. A mai napig látom, hogy a nővérét jobban szeretik a szülők (40 körül van ő és a nővére is).

Neki szintén nem tervezett volt a lánya. A gyereket nem bánta meg, csak az előző házasságát. 20 éves volt, saját elmondása szerint az esküvőn végig a vészkijáratot kereste.

El is váltak kb 13 év után, de a lánya - már 17 éves - nagyon kedves, talpraesett csaj.


Nekem nincs gyerekem, de az első terhességemet - akár tervezett, akár nem - mindenképp meg fogom tartani. Sajnos láttam pár példát, ahol az elsőt elvetették, többet meg nem jött össze... Tudom, kicsi az esély, de ha én leszek az ezerből az egy, akkor ez nem fog vigasztalni.


A kérdésedre válaszolva, a férjem és a lánya is tudják magukról, hogy nem tervezett gyerekek voltak. Férjemet nem igazán rázta meg, pedig kapott elég sok bántást a szülőktől. A lányával meg nem éreztetik, imádja mindkét szülője. Ott a két szülő nem passzolt össze egymással.

2010. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is "véletlenül" jött a kislányom, de nagyon örültünk neki, eszünkbe se jutott elvetetetni. A következménye az lett, hogy összeházasodtunk és azóta is együtt élünk az apjával. Én 20 voltam, ő 27. Mi megomndtuk neki, hogy nem volt tervezett gyerek, de hogy nagyon boldogok vagyunk, hogy jött. Nem bántotta, semmi különös, csak egy családi anekdóta.
2010. nov. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így esett. 20 éves voltam, abszolút nem volt tervezve, de apával úgy gondoljuk nincsenek véletlenek ezért ennek így kellett történnie. Nagyon örültünk neki, soha nem tudnám azt mondani neki, hogy nem volt tervezett. Terveztem én őt csak nem akkor (;

Imádjuk, majd szeretnénk mellé kistesót.

2010. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!