Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan nem tehetünk semmit?

Komolyan nem tehetünk semmit?

Figyelt kérdés

Röviden:

Van egy házunk, fele anyámé, a másik fele négyünké (testvérek), apunk meghalt.

Bejelentett oda embereket (anyánk), és nem tehetünk semmit?


2010. nov. 22. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Most nem akarok hülyeséget írni, de joga van, mert ő is tulajdonos.De nektek nem kell az engedélyetek?Húú, passz.
2010. nov. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, csak én unoka vagyok. Anyáé a nagyszülők házának legnagyobb része, de egy kis rész még a nagymamám nevén van. Nagypapám már nem él, anyának nincsenek tesói, szal anya örökölné mama házrészét, de mama bejelentette pár rokonát a házba évekkel ezelőtt. Akkoriban ez azt hiszem némi anyagi kedvezményt jelentett (nem tudom már hogy adózásban vagy hogy én még kicsi voltam akkor). Mi ezekkel a rokonokkal nem is állunk szóba, gyakorlatilag éveken át csak lehúzták a mamát, de ő ezt készségesen hagyta, mert imádja őket, jobban mint minket pedig mi közelebbi rokonai vagyunk, meg nem is használtuk ki soha.

NA mindegy, próbáltuk megbeszélni a bejelentett személyekkel, összesen 4-5 emberről van szó, hogy jelentkezzenek ki, de nem hajlandóak és ennyi, mert anya próbálta ezt hivatalos úton elintézni, hogy kijelenti őket, de azt mondták neki, hogy nem lehet, csak az jelentkezhet ki, aki bejelentkezett, a tulaj nem jelentheti ki. Viszont így elővásárlási joga van a házra ha a mama esetleg meghalna, megvenni úgyse fogják, de egy darabig elhúzhatják, hogy kicsesszenek velünk. És a legszebb az egészben, hogy állítólag anyának alá kellett volna írnia valami papírt mikor bejelentkeztek, mert anélkül nem működött volna a dolog, de ő ilyet nem is látott. Tehát szerintem nézz utána dolgoknak. Ha még nm jelentkeztek be akkor nem késő és léphetsz.

2010. nov. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most olvasom, hogy már bejelentette őket. Sztem próbálj utánanézni, hogy hogy jelentkeztek be, mert neked is kellett volna aláírni valami papírt. Ha esetleg ezt megtették ők helyetted akkor léphetsz az ügyben talán valamit.
2010. nov. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Másodiknak: dehogy lesz elővásárlási joguk!!! Ha a mama meghalt, akkor anyukád azonnal kényszer-kijelentheti őket és kész. Ma már ez változott és működik, a tulajdonos kijelenthet bárkit a lakásból, aki ot tnem tulajdonos. Tehát ha te és anyukád tulajdonossá váltok a mama halálával, akkor máris ki lehet őket jelenteni és a rendőr ki is tessékeli őket másnap. Ennyi. szóval ne aggódjatok. Elővásárlási joga meg végképp nem lesz azzal, hogy be van jelentve...
2010. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tehetünk semmit. Ameddig egy gatyájuk is ott van, nem rakhatjuk ki őket.

A probléma az hogy, egy olyan emberről van szó aki veri, megfenyegeti anyámat és minket. A volt felesége megöléséért börtönben ült. Nem merünk a saját házunkba bemenni. A kistesóm (aki kiskorú) nővéremnél lett elhelyezve. most zajlik a véglegesítés. Csak az a szörnyű az egészben, hogy anyánk azt a gyilkost választotta helyettünk. Valamelyik nap is a rendőrségen volt megőrzésen mert a fazon meg akarta ölni. De nem tesz feljelentést...

Komolyan ez a magyar törvény, hogy egy ilyen embert nem lehet csak úgy kirakni. Azért írtam ki a kérdést, talán valaki tud valami újat mondani.

köszönöm a válaszokat.

2010. nov. 22. 10:39
 6/10 anonim ***** válasza:
De ki lehet rakni. Ha a tulaj ki akarja rakni. De itt nem akarja...
2010. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Annyit tehettek, hogy ott maradtok és éltek abban a házban. Már csak azért is. Aztán az oda bejelentettek és anyuka is látni fogja, hogy ki miért is lakik ott.
2010. nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem lakunk otthon szerencsére. Kistesóm sem már. Tisztára fel van forgatva a ház.

Ha hazaköltözne akármelyikünk is, ott halál lenne a vége, lehet így is az lesz valaki részéről.

És mindez azért mert anyánk ,,szerelmes,,.

2010. nov. 22. 16:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nem jelentheti ki a tulaj ez tuti különben már rég kib@sztuk volna őket onnan. Ráadásul ott se laknak csak be vannak jelentve, de az önkormányzatnál azt mondták anyának, hogy elővásárlási joguk van a házra, és ez TUTIBIZTOS. Nem csak úgy mondtam.

Viszont ha veri az anyukáját a kérdezőnek az illető, akkor fel lehetne jelenteni vagy vmi és talán így már tudnának intézkedni a rendőrök, nem tudom ez csak ötlet volt.

2010. nov. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De sajnos hül..ye anyánk nem jelenti fel. Mi vagyunk a szemében a rosszak....van ilyen, sajnos. Pedig mi húztuk ki eddig is a sza..rból...
2010. nov. 23. 15:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!