Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez milyen személyiségzavar...

Ez milyen személyiségzavar nálam? Tehetnek róla a szüleim?

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromban is a szépet kerestem mindenben, szerettem a középpontba lenni és csak szép gyerekekkel barátkoztam. Általános iskolában is népszerű voltam, sokat foglalkoztak velem, de ott már voltak nálam szebbek is, akikre irigykedtem, meg sírtam egyszerkétszer délutánonként hogy én miért nem lehetek olyan szép. Aztán jött a gimnázium és vele együtt a pattanások, amik mára elmúltak, nem sok volt egy-kettő de azt is tragédiaként éltem meg. A gimis évek alatt rengeteg szerelmi csalódásom volt, mármint sok pasira rányomultam, és mindegyiknek más lány tetszett, ezért mégrosszabb lett az önképem. Igazából vagy lenézek másokat, vagy magamat nézem le és felnézek rájuk, az egyetemre bekerülve sok fiúval kikezdtem, még a tanáraimmal is, annyira kellett a visszaigazolás, középpontban voltam, még akkor is amikor nem akartam, és visszavonultabb voltam. Mostanra már elég sok mindent megbántam, vagyis egyre csak a negatív dolgokat hallom vissza az emberektől, és utálkozva néznek rám. Én csak a gátlástalan viselkedésemmel akartam elvonni a figyelmet a kinézetemről, azt akartam hogy senki se szeressen meg, mert nem akartam csalódni, úgy gondoltam, hogy ha a testem ronda, akkor már legyek mindenben taszító az emberek számára, a férfiak számára is. Nem akartam hogy bárki is szeressen, még azokat is nagynehezen sikerült leépíteni, akiknek tetszettem. Furcsa ez a világ néhány józan félórám van csupán, sosem értettem tényleg soha hogy az emberek mit szeretnek bennem, gyakran vonzottam őket, de mindig terhes volt számomra a szeretet, úgy éreztem nem érdemlem meg. A kinézetem miatt, ami a pénz hiányában nem tökéletes, mert amúgy átlagos vagy nem is tudom. Az újabb trendek, a tv is rossz hatással vannak rám, minden nőt sokkal szebbnek látok mint magamat, a férfiak egyre kevésbé érdekelnek, mindegyikre úgy nézek mint aki majd úgyis megcsalja a feleségét ha az már öreg lesz. Az egész életemet végigkíséri a szépség utáni vágy, lehet ez reinkarnáció, vagy genetika, esetleg a szüleim rontottak el valamit a nevelésemben. Egyke gyerek vagyok, halálra kényesztettek. Apukám néha kritikusabb volt, de nem vészesen, anyukám magabiztos, határozott nő. Mostanában hogy többet vagyok itthon beszéltem nekik a problémáról, apukám fortyog, anyám meg mikor megemlítettem neki hogy iskolapszichólógushoz, vagy pszichólógushoz mennék, helyből tiltakozott, hogy ez szégyen, bekerül nyilvántartásba az állami praxisba amúgy meg drága. Barátaim vannak, csak más városban 200km-re tőlem. Az anyám mióta ezeket elmondtam sehova sem akar elengedni, félteni kezdett, én meg ebbe a bezártságba beleőrülök. Úgy érzem mostanra durvult el a helyzetem annyira, hogy orvosi, vallási, vagy valamilyen terápiás kezelést vegyek igénybe. Az életem úgyanolyan mint a többi fiatalé, csak mindenkinek beszólogatok, hirtelen dühkitöréseim vannak és

ilyesmi. A legrosszabb, hogy mostanában már a beszédem is zavarok, olyan szintre süllyedtem, hogy meg sem merek szólalni az emberek előtt, néha egy totyógós kisbabának érzem magam. Sok rossz tapasztalatom volt, hogyan lehetne ezen segíteni?


2010. nov. 19. 11:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem Emo-korosztály vagyok, 20 és 30 között járok, a 20 felé közelebb. Mennyire lát súlyosnak egy átlagember, erre lennék kiváncsi..egy külső szemlélőre.
2010. nov. 19. 11:27
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyébként szinte mindennap elmondják vadidegenek mennyire szép vagyok. De ez semmit sem ér, mert én sosem látom magamat annak. Az emberekre is úgy nézek, mit kéne ezen azon változtatni.
2010. nov. 19. 11:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
20 felett ne kend már a szüleidre a sarat...
2010. nov. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Az, hogy úgy gondolod, valami probléma lehet, már egy jó jel, amennyiben tényleg áll a háttérben valami gond.

Ajánlom az InforMed oldalán 'az orvos válaszol' részleget, én is ott tájékozódtam mindenféle információk után.

[link]

Írd le mindazt, amit ide is, szakértő fog válaszolni rá a honlapon, egy-két héten belül.

Írnék véleményt rólad, de sok dologban hasonlítunk, a probléma jellegét kivéve. Nekem más gondjaim vannak/voltak, de ettől függetlenül nem lenne releváns a véleményem. Sok szerencsét! 22L

2010. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
20 és 25 közt jönnek ki a gyermekkorban megélt sérelmek!Bizony durván tehetnek erről ők is!Menj el pszichológushoz, és valami fiatalhoz!Majd ő segít!Gondod van, de nem vagy beteg!Viszont ha nem segítesz magadon,egy idő után ártani fogsz magadnak!Beteg is lehetsz,ha ,,lenézed,, magad!Fel a fejjel, és csak okosan!
2010. nov. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Barátaim vannak"

Mert kinek nincs? :) Az ember társas lény, ezt sose feledd!

A farkasembernek is akár hiszed, akár nem, vannak barátai neki is, csak nem érintkezik velük idegesítően gyakran.


"Az egész életemet végigkíséri a szépség utáni vágy, lehet ez reinkarnáció, vagy genetika, esetleg a szüleim rontottak el valamit a nevelésemben."

N.E.M.!

Hamis képeket adtak eléd a világról, vagy tudatosan hamis álomvilágba menekültél, és ez formálta torzzá a jellemed! Most nyisd ki a szemed, és tiszta fejjel nézz körbe magad körül!


"Igazából vagy lenézek másokat, vagy magamat nézem le és felnézek rájuk"

Most fog véglegesedni a személyiséged, ami a jövődet tekintve meghatározó lesz:

- Vagy erős akaratod lesz, és Standalone komplexussal fogsz tovább élni

- Vagy pedig elgyöngülsz, és érzelmileg leépülsz, feladod az elmédet a náladnál erősebb terapeutáknak, akik téged fognak irányítani.



"bezártságba beleőrülök"

"orvosi, vallási, vagy valamilyen terápiás kezelést vegyek igénybe"

Inkább a második lehetőség felé sodródsz.

Kár érted.



Egy olyan ember, aki összeszedte magát, és az első lehetőség szerint gondolkodik.

2010. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nincs nálad több gond mint egy átlagos nönél...
2010. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Olvasd el a 'A TA ma' című könyvet, a tranzakcióanalízisről szól. Tranzakciók, mint emberi érzések, vágyak csereberéje a kapcsolatokban. Ebből jutott az eszembe, hogy a gyerekek kapnak egy jópár tudatalatti parancsot a szüleiktől, például "Légy tökéletes!" "Ne érezz!" stb. És ezek rengeteg konfliktust okoznak az életükben. Nincs időm kifejteni, de gondoltam, Neked jót tenne ez a könyv, és bármilyen terápia előtt (ami semmilyen nyílvántartásba nem kerül be) hasznos lehet számodra, hogy analizáld saját magad, és adj időt magadnak arra, de főleg esélyt, hogy rendezd az érzéseid.

2010. nov. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

vállalj önkéntes munkát egy gyermekotthonban, vagy még jobb egy idősek otthona. na akkor majd örülsz hogy lyuk van a seggeden, és nem érsz rá marhaságokon agyalni. Méghogy nem vagy elég szép. :) na hiszen. kit a fenét érdekel. Azért nyafogsz, mert nem láttál még nálad szerencsétlenebbeket, nem tudod milyen betegnek lenni, vagy annak aki nemsokára meg fog halni, vagy milyen az öregség. Úgyhogy ne otthon nyavalyogj, hanem menj le melózni ilyen helyre. pár hónap és garantáltan kikezeled magad :)

32/N

2010. nov. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyfolytában magaddal foglalkozol, vannak ennél fontosabb dolgok is az életben, nem kell, hogy mindig körülötted forogjon a világ. Amíg neked naponta elmondják, milyen szép vagy, de neked ez persze nem elég, lehet, hogy másoknak, akiknek beszólogatsz + elviselik a dührohamaidat, jól esne viszont egy-egy kedves, önzetlen szó. Ébredj fel, sok ember milyen kiszolgáltatott helyzetben van, míg te egészségesnek születtél, egyetemre jársz, nem élsz csonka családban és a viselkedésed ellenére még barátok is állnak melletted, de te még így sem vagy képes értékelni az életedet. Én ha padlón vagyok, mindig arra gondolok, hogy sajnos vannak akiknek nagyobb problémákkal kell megküzdeniük az életben, mit nekem egy szerelmi bánat, egy nátha vagy, hogy ma épp nem úgy áll a hajam ahogy kellene.


Lehet, hogy valaki szebb nálad, de nem olyan olvasott, mint te. Bizonyára te is szebb vagy másoknál, akik viszont lehet, sokkal jobban eltudják "adni" magukat, mint te. Mindenkinek meg vannak a saját értékei, el kell fogadnod, hogy nincs ilyen poszt, hogy "a világ legszebb, legtökéletesebb embere", nincs okod a versenyzésre. Próbálj kicsit nézőpontot váltani.


Egyébként nekem van jópár ismerősöm, akiket, ha jobban megfigyel az ember, átlagos arcuk van, de az öltözködésükkel, egy kis sminkkel, meg persze a stílusukkal, humorukkal, személyiségükkel sokkal inkább kitűnnek a tömegből, mint a kikent, kifent tip-top lányok. Sőt, tudom ez már közhely, de sok modell sem úgy néz ám ki, ahogy a képeken látod őket. Próbálj kicsit önzetlenebbül állni a világhoz, ha meg nem vagy magaddal megelégedve, tornázz, öltözködj, olvass/művelődj, talán több lesz az önbizalmad. A lelkiismereteddel most nem tudsz mit kezdeni, inkább próbálj magadon változtatni, a sikerek majd idővel elhomályosítják benned az elkövetett hibákat. Sok sikert!

2010. nov. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!