Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám születésnapja lesz...

Anyukám születésnapja lesz nemsokára, Ajándékötletek?

Figyelt kérdés

Általában mindig apuval közösen vásárlunk neki ajándékot,könyvet,pulóvert,desszertet szokott kapni.

Sajnos idén nincs semmi olyan ötletem amivel megtudnám lepni,mert most nincs konkrét dolog amit tudom hogy szeretne..:(

csinálnék neki valami ajándékot de ebből a korból szerintem ő is és én is kinőttünk már..én 17 vagyok ő 38lesz..

kérlek az is jó lenne ha ti elmesélnétek mit csináltatok/vettetek anyukátoknak.


2010. nov. 17. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Én mindig könyvet szoktam. Esetleg valami illatszert. Könyvben ajánlom Maeve Binchy könyveit pl Az üvegtó, Esti iskola, Ház a Tara Roadon, Dublini vacsorák stb.
2010. nov. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én szeretek hasznos ajándékot adni Anyukámnak. Mondjuk ha tudom, hogy éppen kifogyóban van a kedvenc parfümje, akkor azt veszek neki. Tudom, hogy az nem 2 forintba kerül és ő nem venne magának újat, mert nincs rá pénze. Vagy ha azt látom, hogy elfogyott a rúzsa, szempillafestéke, alapozója akkor elmegyek és veszek neki. :)

Ruhát is vennék, csak az a baj, hogy annak sose lesz jó vége. Vagy a mérettel van probléma, vagy pedig a fazonnal!:)

A könyv is jó ötlet!:)

2010. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Épp egy hete vettem neki új biciklit. A könyv is jó lehet, a parfüm is.
2010. nov. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Viszont a konyhai eszközöknek és elektronikus tárgyaknak szerintem annyira nem szoktak örülni az Anyukák.:)
2010. nov. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért vannak ám olyan ajándékok, amit elkészíthetnél és (szerintem) anyukád nagyon örülne neki...


Kreatívhobby boltokban nagyon szép fadobozokat lehet kapni nagyon olcsón, amit könnyen lehet szalvéta technikával (dekoupage) díszíteni.

Szép ékszeres dobozt vagy tea-filteres dobozt készíthetnél anyukádnak!


Én legalábbis nagyon örülnék, ha a 20 éves lányomtól ilyet kapnék, csak az a baj, hogy ő bele sem kezd az ilyen kézimunkákba... :-[[

2010. nov. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
én sütni szoktam csinálni anyukámnak és egy csokor virágot veszek mellé...de a sütit akkor készítem ,amikor nincs itthon vagy azt mondom, hogy szigorúan tilos a konyhára bemenni...(a második esetben igaz sejti,de nem tudja,hogy milyet sütök:))) szintén 17L
2010. nov. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem figyeld minden mondatát, hátha kicsúszik a száján valami, ami ötletet adna..

Másrészt én nagyon támogatom a személyre szóló ajándékokat. Javasolta előttem valaki a kreatív hobbi boltokat, én is emellett voksolnék. Fillérekért lehet kapni sütőben égethető kerámiát, egy kis kézügyességgel csinálhatsz neki dobozt, bögrét, kaspót, süteményes tálat, akármit! Kapható hozzá ráégethető festék is, szóval teljesen egyedi ajándék készíthető. Mi ilyesmit gyakran csinálunk a testvéremmel a családnak, barátoknak, pedig kinőttünk már a tiniévekből:) Mondanom sem kell, sokkal jobb olyasmit kapni, amit valóban kitalált és direkt neked tervezett az ember, mint olyat, amit bárkitől kaphattál volna. A készített kerámia akármit persze aztán megpakolhatod virággal, süteménnyel, mellék ajándékkal.. Nagy divat még itthon a kötés, faragás, egyedi mintával nyomtatott pólók és én mostanában ékszereket szeretek csinálni, nemrég került forgalomba égethető ezüst, réz és bronz gyurma, az utóbbiak jóval kevesebbe kerülnek persze. Eléggé új technika, és a lényege, hogy égetés után éppen ugyanolyan ezüstöt vagy rezet/bronzot kapsz, mint amit a boltban vehetsz, akár be is vizsgáltathatod, rárakathatod a próbát az ezüstre. Ezekből is nagyon szép dolgokat lehet készíteni:) Medálokat, fülbevalót, akármit. Persze a kerámia egyszerűbb és kevésbé költséges.

Ne arra gondolj, hogy ezek a saját készítésű dolgok végül úgy fognak kinézni, mint amit egy 7 éves készített volna: mindenféle gyakorlat nélkül, egy kis türelemmel szebb dolgokat lehet alkotni, mint amit a boltban bármikor találnál.

Milyen fiatal anyukád van:) Szerintem mindenképpen olyasmit vegyél neki, amiben örömét leli (az enyém többek között egy vezeték nélküli fülhallgatót fog idén kapni, hogy ágyból tudja nézni a tévét, és egyrészt hallja apám horkolásától a műsort, másrészt apám se ébredjen fel a max hangerőn bömbölő tévére..xD ez állandó probléma nálunk:), ami valami szórakozáshoz kapcsolható (görkori:P), vagy ami direkt neki szól (2 színházjegy, masszázsutalvány, akármi) és amit élvezni tud. Nőknek gyakran vesznek új robotmixert, ami tény, hogy hasznos, de hogy az embernek még a születésnapján is csak a munkára kelljen gondolni.. Konyhába csak akkor javasolnék valamit, ha tényleg imád sütni-főzni és esténként szakácskönyveket olvas lefekvés előtt:)

T.

2010. nov. 18. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!

végül is vettem neki a kedven írójától egy könyvet ami még nincs meg neki,illetve egy parfüm csomagot,és holnap sütök neki tortát,hogy mégis saját kézzel készített ajándékot is kapjon,mert sajna kézügyességem az nincs..:Spedig a kreatív hobbys ötletek nagyon jók:)

köszönöm még egyszer mindenkinek:)

2010. nov. 18. 17:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!