Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kéne elhagyni az alkohol...

Miért kéne elhagyni az alkoholista férjet?

Figyelt kérdés

Több kérdésnél is láttam, hogy írták, hogy iszik a férj, alkoholista. Erre jöttek a válaszok, hogy azonnal hagyja el, stbstb.

De miért? Ilyenkor nem kell kitartani? Ilyenkor van a legnagyobb szükség a párunkra, hogy segítsen kilábalni, nem?

Persze ha már próbálkoztunk és nem lehet segíteni, hagyja ott, nem azt mondom, hogy éljen vele élete végégig boldogtalanul.


Ja és a kérdéseknél, ahol láttam ilyen válaszokat, a kérdező írta, hogy nem agresszív, nem bánik velük ilyen téren rosszul.


Ti hogy gondoljátok? :)


2010. nov. 16. 16:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy az előttem szóló mondta...nincs olyan, hogy az alkoholista beéri napi 2-3 pohárkával, ez is olyan, mint a drog, egyre többet kell innia. A csúszda végén pedig a májzsugor és a csövelés áll.
2010. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
84%

Nem olvastam végig.De szerintem ez attól is függ, h. mennyire alkoholista, hogyan viselkedik stb.Egyértelmű h. egy állandóan részeg férfi/nő undorító.Vagy pl rámehet az illető állására,mert ugyebár részegen nem lehet dolgozni.Az h. megiszik meló után egy két pohár sört, az szerintem nem gáz.Pl. a párom anyja állandóan balhézik a férjével,mert állandóan ittasan megy haza munka után,pedig nem csinál a férfi semmi rosszat.Egyszerűen ez az egyetlen szórakozása.Hazamegy és ugyan úgy csendben van,mintha nem is ivott volna.Amúgymeg tök jó fej.Viszont azért nem örül neki a párom anyja,mert a volt fférje is ivott(de ő aggresszív és buta is volt).Én alapból a részegséget nem szeretem,bár azt mondják az alkoholistának nem feltétlenül kell részegnek lennie.Szóval ha már tényleg túlzásba viszi az illető, és nem lehet vele beszélni, nem lehet neki segíteni, nem ismeri fel h. beteg,akkor más választás nem marad.El lehet fogadni,de nem biztos h. ilyen emberre vágyik valaki.Ha a férfinek nem olyan fontos a felesége h. megváltozzon és igen is meg akarjon gyógyulni,akkor nem is érdemli meg h. a felesége,barátnője vele maradjon.

Ez olyan mint az h. én dohányzom, ez egy szenvedély tudom.Mondhatom azt h. fogadjanak el így ahogyan vagyok,de ez nem olyan tulajdonság ami az emberrel születik, ezért lehet tenni és a változás csak pozitív lehet.Szóval ha a párom azt mondaná h. elhagy ha nem szokom le,mert már tulzásba viszem, vagy mert gyereket akarnánk,akkor igen is megpróbálnám, mert egy ember szeretete fontosabb,mint egy méreg!!!

2010. nov. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni annak lehet aki hagyja. Ha belátja, hogy ő beteg, elmegy orvoshoz , leszokik, nem esik vissza akkor kitartok. De ha részegen egyszer is kezet emel rám vagy a gyerekre tuti agyonverem, aztán hagyom el.
2010. nov. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
amiért az alkoholista feleséget is el kell hagyni. apám nem tette meg, de anyám nagyon sokáig visszaélt a türelmünkkel és a segítségünkkel. ő ugyan leszokott, de én nem adtam volna neki annyi esélyt...
2010. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy az alkoholizmus nemcsak egy emberre tartozik, hanem más emberekre is kihatással van-jelen esetben a családra. Persze, nem azt mondom, hogy az alkoholizmus első jelénél ott kell hagyni csapot-papot, de ha nem tud az illető szembenézni azzal, hogy függősége van, és a családja kedvéért nem hajlandó lemondani az italról, vagy egy szalmaszálat is keresztbe tenni, akkor igenis az a legjobb megoldás, ha megy a társa. Az egy dolog, hogy örök hűséget fogadtak egymásnak, viszont a biztonsághoz is joga van az embernek... főleg, ha már gyerek is van a dologban, aki előtt az alkoholista fél a másikat veri, ne adj' isten a gyerek is kap, ha apu/anyu többet ivott a kelleténél... az anyagi biztonságról meg ne is beszéljünk... (még akkor is, ha egyébként (most még) nem aggresszív az illető, mi a garancia rá, hogy nem borul el az agya később, ha lerészegedik... mert nem a napi egy pohárka bort nevezzük alkoholizmusnak)
2010. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
A mai ember az turelmetlen, biral es itel, ahelyett, hogy szeretettel igyekezne megoldani a problemet, vagy tanacsot adni.
2010. nov. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

én undorodom az alkoholszagtól,10 méterről kiszúrom, hogy valaki ivott e vagy nem. nem tudnék együtt élni olyan emberrel akinek a bőre is piaszagú, ráadásul nincs kedvem egy bódult, szinte cselekvőképtelen részeg ember képét bámulni nap mint nap.

1. olyannal össze sem jönnék, akinek alkoholproblémái vannak.

2. ha időközben merülne fel a probléma, valószinüleg már az első 1-2 alkalom után szóvá tenném és nem tűrném.

3. ha ezek után se lenne hajlandó lemondani az italról, elhagynám. utálom ha egy ember nincs józan itélőképességének birtokában és a pénznek is van jobb helye, mint alkoholra költeni.

2010. nov. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű a válasz:mert aki alkoholista az jellem gyenge, arra nem lehet számítani és lassan ha nem agresszív akkor is tönkre fogja tenni az életed. Eljön az a pont amikor az ital mindennél fontosabb lesz és eladogat mindent, Te meg csak nézel... Hát azt nem kéne megvárni. Aki alkoholista önerőből nem fog leszokni és nagyon kicsi az esély, hogy sikerül. Úgyhogy aki nem szeretné egy ilyen mellett tönkre tenni az életét az nem egy élősködő egérke, hanem normális, aki idejében felismeri, hogy neki nem ez kell.
2010. nov. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
88%
Próbáld ki. Én például el sem hiszem, hogy te ilyen hülye kérdést teszel fel! Azonnal ott kell hagyni a franszba. Nem kell ilyennel élni! Ha pedig sajnálod, vagy szereted akkor is segíthetsz rajta, ha nem élsz vele.
2010. nov. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!