Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kéne elhagyni az alkohol...

Miért kéne elhagyni az alkoholista férjet?

Figyelt kérdés

Több kérdésnél is láttam, hogy írták, hogy iszik a férj, alkoholista. Erre jöttek a válaszok, hogy azonnal hagyja el, stbstb.

De miért? Ilyenkor nem kell kitartani? Ilyenkor van a legnagyobb szükség a párunkra, hogy segítsen kilábalni, nem?

Persze ha már próbálkoztunk és nem lehet segíteni, hagyja ott, nem azt mondom, hogy éljen vele élete végégig boldogtalanul.


Ja és a kérdéseknél, ahol láttam ilyen válaszokat, a kérdező írta, hogy nem agresszív, nem bánik velük ilyen téren rosszul.


Ti hogy gondoljátok? :)


2010. nov. 16. 16:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
96%
Ha alkoholista és nem is akarja magát kezeltetni, akkor hagyd ott. Még a végén elvárja hogy te fizesd a mindennapi itókáját meg a májátültetést a végén...
2010. nov. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Mert vazz az alkeszeket nem lehet lebeszélni róla! K*rva nehéz velük vergődni, és legtöbbször évek alatt sincs semmi eredménye! Valószínűleg nincs "valódi alkoholista" családtagod, örülj neki, hogy nem érted, miért kell otthagyni ezeket az embereket (FÜGGETLENÜL ATTÓL, HOGY NŐ VAGY FÉRFI!).


Ha te nem vagy rendben lelkileg, és emiatt iszol, akkor a párkapcsolatod sincs rendben, és a párod sem tud segíteni. Mégis mi az, amit mondhatna, amitől hirtelen rendbe jön minden? Hogyan, mivel tudna "segíteni kilábalni"? Az édes kevés, hogy "jaj szívem itt vagyok neked, agyondicsérlek, legyél boldog légyszi".

2010. nov. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Mr.X: A pasiknak nem a farkukkal kell gondolkozni,aztán egy k.urvát feleségül venni,aki sz@arik dolgozni és élősködik,majd lelép,ha nincs több pénz vagy baja lesz a pasinak.Ha valóban társat találsz,az nem "dézsmálja" a te javaidat,hanem ő is ugyanúgy hozzátesz,segítetek egymásnak,de ha te beletojsz a harmonikus életbe és eliszod a pénzt,vered és részegen fetrengsz,akkor van egy határ,miután már a tolerancia elszáll.Társat választottál,nem egy balekot!
2010. nov. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért kéne elhagyni? Azért mert tönkreteszi a családját! Nem azt mondom, hogy rögtön, és azonnal, de ha már mindent megtett a család, hogy kihúzza a gödörből, akkor igenis el kell hagyni. Az én apám sem agresszív, 15 éve küzdünk, hogy kihúzzuk a gödörből amit csak mélyít maga alatt. Közben a család tönkremegy, mert sose tudhatod, hogy kerül elő, van, hogy napokra eltűnik, lesz@r mindet, csak a bánatot okozza. Ezek után kell magyarázni? Szép háza van, felesége, aki tízen sok éve küzd érte, gyönyörű unokája, jó munkája, és inkább elissza az eszét... Hát azért kell elhagyni, mert senkinek nincs joga ahhoz, hogy másokat kikészítsen az önző viselkedésével!

De még, ha úgy lenne, hogy mindent megtesz a családjáért, szereti őket, akkor sem öröm valakit nap, mint nap részegen látni.

2010. nov. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
94%

Az én apám kemény alkoholista volt kb. 3 évig. Anyámmal többek között emiatt váltak el, DE azt hozzáteszem anyám is tehetett arról, hogy apám inni kezdett. Nem támogatta, az őrületbe kergette a folytonos cirkuszaival és idegbetegségével. Attól még nem ez a jó megoldás, de emiatt menekült az alkoholba. Amúgy nem volt agresszív, soha nem bántott volna minket. De az tény, hogy megnehezítette az életünket. Akkor lehettem 8-9 éves. A munkahelyén mindig kifogásokat kellett találni, miért nem megy be, nem volt magánál, nem lehetett rábízni dolgokat, a barátnőim elől "rejtegetnem" kellett.


Szerencsére azóta kigyógyult a betegségből és semmi nyoma nincs, de meg tudom érteni azokat is, akik nem akarják végigszenvedni ezt az időszakot.

2010. nov. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy példával had illusztráljam: két fiatal egér összeköltözik egy egérlyukba (fiatal pár lévén ennél többre nem tellik), ahol mindkettejük közös közreműködésével, teherviselésével, munkájával (Mon-n gyak. nem létezik egykeresős családmodell, mert nem lehet megélni) felépítenek egy szép kis fészket, gyarapodnak néhány kisegérrel. Majd eltellik 10 év, az egyik egér (statisztikailag inkább a hím, de könnyen megeshet, hogy a nőstény) elkezd cincogni, ha nincs otthon a párja, és némi cseppfolyós egérméregtől hatalmas nagy patkánnyá változik, aki érzelmileg és fizikálisan is veszélyezteti a kicsinyeit. A másik pedig egérnek pedig nincs választása, vagy egérfogóba kerül, vagy egérútat keresve menti, ami menthető.
2010. nov. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmus nem 1 hónap alatt alakul ki, mikor valaki azzá válik, akkor már próbálhatod kontrollálni, megváltoztatni, többnyire hiába. Ha addig nemvolt képes letenni a piát, akkor nem full alkoholista létére fogja abbahagyni az ivást.

Volt pár ilyen a családunkban, többek között az én apám is. És azt mondom neked, csak élnél együtt akár 2 röpke hónapig egy alkoholistával, azonnal megváltoztatnád a véleményed.

Ha csak ketten vagytok, lehet olyan hülye az ember, hogy ott marad, de mikor már gyerek is van, egyszerűen nincs joga ahhoz egy normális anyának, hogy kitegye a gyermeket annak, amivel az alkoholista apa jár.

2010. nov. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező laktál te már együtt egy alkoholistával aki napi 24 órában nincs eszénél.
2010. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Hát többmindenre jutottam a válaszok alapján.


Pl vki írta, h 15 (ha jólemlékszem)éve alkoholista az apja, az anyja tönkremegy...vagy hasonló. Na azt teljesen megértem, ha elhagyná...nem is értem miért.


Egyébként igaz, tapasztalatlan vagyok, fiatal, meg hát naiv. Utóbbit nem hiszem, de hát könnyen lehet:)


Bocs, ha vmit rosszul írtam a válasszal kapcsolatban, gyorsan olvastam

2010. nov. 16. 21:17
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy alkoholista egy idő után már semmiféle munkát nem képes végezni. Tehát jövedelme sincs.DE az italt pénzért adják, elveszi, elissza a család összes pénzét.Ha nem kap, akkor eladja a lakásból. amit talál.Cserébe idegileg kikészít mindenkit,aludni tőle nem lehet, mert éjszaka jár haza és ordítva követelőzik. Kaját és szexet!Ha nem kap, elveszi erővel. Soha ne akard kipróbálni, milyen együtt élni egy ilyen embernek már nem nevezhetővel!Persze hogy menekül előle, ki merre lát.
2010. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!