Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném meg édesapám...

Hogyan győzhetném meg édesapámat, hogy fogadja el tőlem a pénzt, és ne vállaljon plusz munkát?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, és végre elértem oda, hogy havonta kb. 50000 Ft ösztöndíjat, szociális támogatást kapok. Ebből már bőven ki tudnék jönni (kollégium, étel, közlekedés, ruházat stb...). Meg is mondtam a szüleimnek, hogy szeretném, ha ezentúl én ezeket fizethetném magamnak, és akkor édesapám az egyik plusz munkahelyét ott hagyhatná, és több szabadideje lenne. Erre hatalmas sértődés lett, édesapám majdnem sírva fakadt, hogy én semmibe veszem őt, és ő egy senki lenne, ha a legalapvetőbb dolgokat sem tudná kifizetni a lányának. Mondtam, hogy nem erről van szó, csak látom rajta, hogy fáradt, hiszen egyszerre két helyen is dolgozik, mellette meg még jár fát szedni is, hogy legyen tüzelőnk, és ezért gondoltam, hogy akkor ennyit megspórolnék a családnak. De hajthatatlanok, hogy ők a szüleim, és az ő dolguk, hogy róalm gondoskodjanak, és ahogy eddig is megtették, úgy ezek után is megfogják. Édesapám még azt is felhozta, hogy biztos az a problémám, hogy soha nem volt pénzünk márkás ruhákra, táskákra, meg nem jártunk nagyon nyaralni sem, és haragszom ezért rájuk. De hiába mondom nekik, hogy erről szó sincsen, csak gondoltam, ezt a pénzt akkor értelmesen használnám fel. Már azt is megpróbáltam, hogy a kollégiumi díjat befizettem magam, de akkor meg lerakták az íróasztalomra a pénzt, és nem vitték el, én sem nyúltam hozzá egy hónapig, de megmondták, hogy az az enyém, csináljak vele, amit akarok, költsem ruhákra, bulikra, hogy ugyanúgy élhessek mint a többi egyetemista diák. Végülis arra gondoltam, hogy akkor az ösztöndíjam nagy részét megspórolnám, és akkor ha végzek a főiskolával, lenne kb. egy millió Ft-om. Viszont olyan bűntudatom van, hogy én teszek félre a jövőmre, édesapám meg másodállást is vállal, hogy nekünk mindent biztosítani tudjon. Ti mit csinálnátok? Törődjek bele, hogy úgysem tudom őket megváltoztatni, és gyűjtögessek a jövőmre, vagy próbáljam még győzködni őket, hogy fogadják el a segítségemet?
2010. nov. 16. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Torodj bele, edesapad olyan szemelyiseg h addig erzi hasznosnak magat, amig van kiert dolgozni...ha ugy erezne h nem O az eltarto, akkor nem erezne magat teljes erteku embernek...

Egyebkent a jo szulo sztem pont ilyen es nem az aki varja a sultgalambot...

2010. nov. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem örülj, hogy ilyen édesapád van, sokan összetennék a két kezüket ha ilyen apjuk lenne. Szerintem fogadd el a pénzt apukádtól és próbálj egy kis pénzt spórolni amiből majd megleped valamivel apukádat, pl hogy elmenjenek esetleg 1-2 napra valahova pihenni vagy valamit amit tudod, hogy szeretne
2010. nov. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem rakd félre,gyűjtögess.Mert nemtudni mit hoz az élet.Lehet hogy szüleid egyszer olyan helyzetben lesznek,hogy tudsz segiteni.
2010. nov. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon rendes dolog tőled. Apukád azért nem akarja elfogadni tőled a pénzt mert a legjobbat akarja neked és ez becsülendő. Ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el.

Nyilván már az idősebb korosztályba tartozik az édesapád, tehát nem fogod tudni megváltoztatni a véleményét ha fejen is állsz. Esetleg azt a kompromisszumot köthetnéd vele, hogy inkább csak a felét adja oda neked a pénzből amit szokott neked adni, arra nagyobb az esély, hogy elfogadja. És igen akkor gyűjtögess a jövődre, és ha már elvégezted az egyetemet és dolgozol akkor is fogod tudni őket támogatni, jobban is mint most, és ha már nagyon idősek lesznek akkor meg főleg. És azt már nem fogják visszautasítani. Nagyon rendes szüleid vannak, és te is nagyon rendes vagy!

Sok sikert kívánok neked az életben! :)

2010. nov. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindannyian rendesek vagytok, csak nem mozogtok egy hullámhosszon. Ha ő így érzi magát jól, akkor fogadd el, de ünnepekkor valami értékesebb ajándékkal háláld meg.
2010. nov. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló helyzetben (már égett a pofám, hogy mi mindent finanszíroznak nekem) azt mondták a szüleim, hogy ezt majd a saját gyerekemnek háláljam meg, aztán ő is a sajátjának fogja, stb...

Valahol igazuk van. Én meg tudom, hogy ha öregek és betegek lesznek, akkor az én költségem és felelősségem lesz, hogy segítsek nekik, fizessem az orvosokat, esetleg háziápolókat (hiába lennék ott, egy infúziót nem mernék és nem is szeretnék bekötni).

2010. nov. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!