Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincsen barátom, olyan,...

Miért nincsen barátom, olyan, akire számíthatok mindig?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 18 éves srác vagyok egy óriási gonddal, amire nem rég döbbentem rá: nincs egy barátom sem. Én személy szerint különválasztom a haver szót a baráttól. És igen, nekem csak haverjaim vannak, viszont nincs olyan ember, akiben 100%-osan megbíznék, akivel meg lehetne komolyan beszélni mindent, akin segítenék ha bajban van, aki dob 1-2 telefont, mondjuk hogy elment, vagy hogy mikor érkezek ide-oda,vagy hogy kell-e ez az, mondjuk amikor vásárolni van és gondol rám is.. és így tovább, és ugye ezek a dolgok kölcsönösek lennének. Egy igaz barát elé beugranál ha pl. le akarják lőni, és nekem egy ilyen sincs, és ez rettentően bánt. ugye a 21. sz. problémája a bizalom, értem itt azt, hogy kb már a barátnődben sem mersz megbízni, mert mi van ha... , persze ha szerelmes vagy belé megbízol benne, csak aztán jól pofára esel... Akiknek vannak barátai (min. 1) az gondolom idővel szedte őket össze, általános-, középiskola stb. Tényleg nemtudom, hogy mit csináljak. Nagyon rossz érzés. Van esetleg olyan, aki hasonló helyzetből már kilábalt egyszer?
2010. nov. 13. 02:45
 1/8 anonim válasza:

Szia, Réka vagyok.

Hidd el sajnos sok ember van vagy volt így. Hál Istennek én a múltidős kategóriába tartozom.

Barátokat nem találsz bárhogy is keresed. A barátoknak téged kell megtalálniuk.

Neked pedig azt kell jól megjegyezned, hogy ilyenkor nem a tökéletes barátot keressük és fogadjuk csak el.

Minden embernek vannak hibái. Az az igaz barát aki ezekkel együtt szeret. Vagy lehet épp amiatt, mert igenis lehet valakit a hibáiért szeretni.

Viszont nem lehetsz elvakult se, hogy jajj most akkor valaki a barátom akar lenni és én most, hogy örülök és azonnal beavatom a bizalmamba.

Nekem szokott lenni valamennyi kivárási időm, amíg megbizonyosodok róla, hogy megérdemli a barátságom.

Sok szerencsét és embereket akik támogatnak. És hidd el ha tényleg az a sorsod, hogy legyen egy igaz barátod akkor így is úgy is megtalál.

2010. nov. 13. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Réka sem tud ma aludni :)) (Bocsánat).


A problémáddal nem vagy egyedül,ne félj emiatt !!!

Egy igazi barát,aki egy életen át kísér az szerintem nagyon ritka kincs és igazán boldog lehet akinek van egy ilyen barátja.

Szerintem a többség Veled hasonló cipőben jár.Főleg manapság ahol az életünk nagy részét ezen az információs szupersztrádán éljük...az emberek magányosak lettek....kezdenek kikopni a közös vacsorák,borozások,beszélgetések...mert már csak lehuppannak a skype elé vagy sms,mobil,msn,email...csak ezek jutottak hirtelen eszembe...

Felgyorsult a világ sajnos.

Szóval ne csüggedj.Amúgy barátot lelhetsz felnőtt korodban is!

Üdv

2010. nov. 13. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem olyan barátom volt, akivel olyan bensőséges kapcsolatban voltunk gyerekkorunk óta, hogy az se okozott gondot, hogy egy ágyban alszunk, egy tányérból eszünk, folyamatosan tudtunk egymás dolgairól, napi többszöri telefon mindkettőnk részéről, egymás legféltettebb titkait ismertük, amikről senki mással nem beszéltünk, és aztán jött a hideg zuhany: mivel mindent tudott rólam, még a bankszámlámhoz is volt kártyája, ha netán kellene pénz és éppen nincs nála, aztán egy szép napon kirabolt, és 6 millió Ft-ommal tűnt el. Mindezt úgy, hogy a kifosztásom napján is még együtt mentünk strandra és el tudta játszani a hatalmas jóbarátságot. Hatalmas színészi tehetséggel meg engem lenullázott, és hát nagyjából olyan módon, hogy jogilag megfoghatatlan.


Na ekkor mondtam, hogy nem vagyok biztos, h nekem kell valamikor is eg yolyan közeli barát, aki mindent tud rólam, és kicsit megváltozott a véleményem, most már egy éve kifejezetten jó így egyedül, és nem hiszem, hogy az életben én még valakit ennyire közel engedek valakit.


Csak azt akarom mondani, nem biztos, hogy negatívum, hogy nincs annyira közeli barátod.

2010. nov. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos én is együttérzek. Van egy férjem, 9 éve vagyunk együtt, lényegében ő a legjobb barátom, de szükségem lenne egy barátnőre. Sajnos a környezetemben senki nem alkalmas rá. :(

Volt... 10 éves barátság volt. Csak én felnőttem ő meg nem :( Nem bírta elviselni az őszinteségemet. Most meg teper, mintha misem történt volna. Pedig ez nem így működik.

De kitartás, hátha megtalál a barátod, ahogy Réka írta. :)

2010. nov. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen. Én is hasonló helyzetben vagyok.

Bár nekem van egy jó barátom, bár nagy a távolság, s félek ez meg fogja enni az egész kapcsolatot :S

2010. nov. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csúnyán fog hangzani, de a te hibád, hogy nincsenek barátid.

Mondom mindezt azért, mert nekem is volt ilyen időszakom, és rájöttem, hogy nem szabad várni, hogy a sült galamb majd a számba repül, a barátság nem készen érkezik, hanem egy folyamat része. Egy olyan folyamaté, amiben neked is éppúgy részt kell venned, mint másoknak: a közös élmények, pozitív cselekmények alapoznak meg egy barátságot, tehát igenis menni kell a dolgok után.

Nem rátukmálni magad valakire, de ha akad egy ember, akivel jól érzed magad - és ne mond, hogy nincs ilyen - azzal igyekezz minél több közös programmot szervezni.

Ha ő ugyanígy érez, szép lassan kialakul egy mélyebb kapcsolat - a barátság.

Vagy te hány embernél kezdeményeztél - őszintén? Te kinek segítettél, mikor igazán nagy baj volt, hogy kell-e az vagy az?

2010. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolóval én is egyet értek..ez igaz sajnos.Ha az ember otthon ül,akkor nem fog bekopogni csak úgy egy barát.

Valahogy benne kell lenni a közösségi élet "áramban"...jelen kell lenni... és akkor alakulhat ki v.kivel szimpátia,haverság majd barátság.

És ami fontos...ahhoz hogy kapjál,adnod is kell.


A 6 millió ft os sztori nagyon nagyon durva...egy csomó kéréds merült fel bennem.

-6millió ft nem az az összeg amivel el lehet tűnni örökre,úgy értem az nem olyan mint 30 milliárd(nem mintha akkor bocsánatos bűn lenne)

-miért nem volt készpénzfelvételi limited?

-Miért kellett vele bankszámlát megosztani?

-Mi választotta el ezt a baráti kapcsolatodat tulajdonképpen az élettársi kapcsolattól?

-Honnan tudtál megspórolni 6millió ft-ot?(ez utolsó elég indiszkrét de érdekel,bocsánat érte)

Amúgy nagyon sajnállak!

Annyi pénzért érdemes lett volna megkeres(tet)ni.

2010. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszi az őszinte válaszokat. Van egy jópár haver, akit kihúznék a szarból ha benne lenne, persze nem mind1 hogy milyen szarból.. .Írtátok, hogy nekem is közeledni kell - na erről csak annyit hogy amikor én közeledek, pl meghivom erre arra, felhivom hogy kell-e ez meg az, stb. akkor ő miért nem hiv fel? otthagyja msn en hogy bocs de nemtudok jönni, ha én nem jelentkezek be, akkor várok rá fél órát aztán felhivom, és kb ennyi, arrl nem is beszélve, hogy midnent én intézek, midnent én szervezek, és nagyon elegem lett ebből - szivesen megcsinálom, de ne mindig nekem kelljen már, vagy legyen vmi köszönöm, vagy mondja azt hogy ő szégyellős pl helyet foglalni, és telefonáljak én, akkor oké lenne a dolog, de még egy köszönöm sincs ezek után.. Pl van egy ember, akihe talán a legközelebb állok, igaz nagyon ritkán találkozunk, ő az a tanulos, otthonülő típus, de talán ő az akinek a legtöbbmindent adnék, viszont sajnos unalmas vele az együttlét, annyira nem bulizós mint én, anyagilag elég jól áll a családja, igy néha meg azért nem tudok hozzá csatlakozni mert nekem is megvannak a korlátaim, viszont igen, ő az akiben a legjobban megbizok.
2010. nov. 14. 00:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!