Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit vegyek fel? Légyszi...

Mit vegyek fel? Légyszi segítsen, aki ebben jártas!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gólyabál lesz és én még sosem voltam ilyesmin, nem tudom hogy kell öltözni. Ugye nem esélyiben kell menni? Nekem nincs, csak fekete kosztümöm. Ez jó? Nem fognak hülyének nézni?

Nem akarom a kérdésemet a szépség és divat kategóriába rakni, mert ott fiatalok vannak főleg, itt pedig remélem azért vannak egyetemisták, akik jártasak ebben.

Van egy fekete ujjatlan elöl flitteres felsőm, ez jó a kosztümöm alá? A húgom rám hozta a frászt, hogy majd mindenki úgy fog kinézni, mint a menyasszonyok. Ugye nem? Én levelezős vagyok azon a karon, ahol a gólyabál lesz, de a másik karon ahol nappalis vagyok ott pedig nem voltam a gólyabálon és a barátaim sem, szóval ők sem tudnak segíteni. Nagyon köszönöm annak, aki válaszol!


2010. nov. 12. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:

A te gólyabálod, vagy csak vendég vagy?

Sulija válogatja. Meg kéne kérdezni, a többiek mit vesznek föl, és tavaly mi volt. A fiam egy elit gimnáziumba járt, ott minden fiú abban ment amiben ballagni fog, a lányok pedig koktélruhában.. A lányom képzőművészetibe: itt a maga varta zsákruhától(félig meztelen) az abroncsos koszorúslányruháig minden volt, ott az önkifejezés a hagyomány.

Szerintem neked mint levelezősnek, nagyon csinos, amit írtál.

2010. nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hallgató vagyok, itt elsőéves, a másik karon harmadéves, de ott fogalmam sincs hogy miért, de nem mentem el a gólyabálra. Megkérdeztem az egyik tanárunkat, hogy mit vegyek fel (ami azt illeti elég kényelmetlenül érezte magam amikor rákérdeztem :D), azt mondta elegáns ruhát.

A gond csak az, hogy én mindig kosztümben járok, tehát nekem ez az utcai viseletem is, soha nem hordok farmert, meg kivágott felsőket sem, szóval én kb. úgy öltözködöm, mint egy 30 éves üzletasszony. Nem fogják kiszúrni, hogy én mindig így nézek ki és úgymond most sem vagyok különb?

Egyébként köszönöm a válaszod, kicsit megnyugtattál :)

2010. nov. 12. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Maradhat a kosztüm, egy csomó kiegészítő van, amivel fel tudod dobni, mássá tenni, mint a hétköznapokon:

- flitteres, csillogó sál, kendő

- szebb, elegánsabb ékszerek, hajbavalók

- szép öv, szép táska, ünnepi cipő.

2010. nov. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Már nem szokás a gólya bálokra estélyiben menni. Ha elegáns ruhát mondtak, az simán lehet szoknya-felső, esetleg koktél ruha, de igen, laza feldobott kosztüm is!

Amúgy mindig jobban érzi magát az ember kicsit alul öltözötten, de 'saját' ruhában, mint egy nagyestélyiben sok laza ruhás között...

2010. nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha tudsz, vegyél egy új egybe-ruhát, egy koktélruhát és valami kis felsőt, és új csillogó cipőt. Lehet a cipő 2000 ft-os is, csak alkalomra lesz. Mégis, más lesz új ruhában, mint a köznapiban. Jobb lesz.És később felveheted, ha pl. esküvőre, vagy színházba visznek.
2010. nov. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

bocs, de fel ne vegyél kosztümöt!

ide nem az illik. inkább vegyél magadnak valami csinos koktélruhát, úgy biztos nem fogsz kilógni.

de könyörgöm, nem vizsgára mész, h kosztüm kelljen!

2010. nov. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, végülis eszembe jutott, hogy van egy muszlin szoknyám (remélem így kell írni) és egy ezüstös alkalmi topszerű felsőm, illetve egy fekete szatén boleróm, így tényleg nem lógtam ki a sorból. Mondjuk voltak kosztümös emberek is, de így bár eléggé feszengve, de jól éreztem magam. Nem igazán bírom a szoknyát, kb. ugyanannyira utálom, mint a farmer és a a tucatvillantós felsők minden formáját.

Szóval megmenekültem, köszönöm mindenkinek, aki segített :)

2010. nov. 13. 17:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm mindenkinek, aki segített azért is emeltem ki, hogy észrevegyétek :)
2010. nov. 14. 10:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!