Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a legtöbb mai...

Miért ilyen a legtöbb mai szülő? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az osztályban is több gyerek a felmérők után sir, ha rossz, de mindig az a kifogás, hogy mert a szülei megtépik, megverik... Az egyik ismerősömet a szülei addig nem engedik számitógépezni, tv-zni, ameddig egy hiba nélkül nem tudja az anyagot. Szegény lány 11-ig tanul, és reggel 5-kor felkel ismételni, mert fél a szüleitől. Az rendben, hogy a szülő szeretné, ha a gyermeke jó tanuló lenne, de azért egy gyereknek a szülei valóban a szülei legyenek, és ne a hajcsárai. Miért ilyen a legtöbb mai szülő? Ti mit gondoltok erről?
2010. nov. 11. 17:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem helyes ha a szülők "hajcsárkodnak".

Elvégre 1.: magadnak tanulsz.

2.: íghy télleg megutálod a tunlást és mivel nem volt benned semmi késztetés arra hogy tanulj, hanem mindig csak a szülők "kényszerítettek rá", ezért ugy fogsz járni mint az előző hozzászóló.

Ráadásul a mai szülők NINCSENEK tisztában vele hogy mekkora abszurdum nagy követelmények vannak egy jobb iskolában. Valami hihetetlen amit feladnak illetve elvárnak. +

ha megnézed egy gyerek feladatai.:

tanulni a suliban

6kor kelni

tanulni otthon minimum 5 tantárgyból (mert 3ból dolgozatot irnak 2-ből felelnek)

hazaérni a hetedik óra után olyan 3-4 óra fele.

utána valamit sportolni is fontos

utána pedig szakkörök pl.: razszakkor, színjátszó

de emellett a házimunka, mert ez eddig mind nem elég, mosogasson még fél órát

+ ha a szülő hajcsár akkor még minimum két tantárgy korrep.


ez azt jelenti hogy a gyerek reggel 6tól du. 4-ig (szakörrel, sporttal minden egyébbel) 6-ig ha összeszámolod 12 órát gürizik csak azért hogy megfeleljen a kib*szott elvárásoknak. És akkor a tévé net még hol van?

sehol..:)

lesznek kapcsoltai a gyerknek? Nem.

Később kik hivják el bulizni? Senki.

Ha nem lesz a gyerek már a szülők keze altt mit csinál? Kiéli magát és minden 2. nap berugva jön haza.



:D:D

2010. nov. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
32%
En azert a masik oldalrol, a szulo oldalarol is megvilagitanam a dolgot: a mai vilagban egy normalis gondolkodasu szulo nagyon fel attol, hogy a gyereke rossz tarsasagba keveredik, az iskolaban lemorzsolodik, de nem tudja megtalalni a megfelelo eszkozoket arra, hogy ezt elkerulje, hisz egy 11 eves mar onallo tudattal es akarattal rendelkezik, nem robot, hogy azt teszi, ami a helyes. Ezert kell kemenyen fogni. Ugyanis minden gyerek mas, igy mas modszert kell alkalmazni az o erdekukben. 11 evesert meg teljes mertekben a szulo felel, nem lehet azt mondani, hogy csinaljon csak, amit akar. Persze nem ertek egyet az eltulzott dolgokkal meg, hogy rettegjen a gyerek a szulotol, de sajnos vannak, akiknel mas nem hat, tini korban sokan elzullenek es a szulok ezt probaljak meggatolni es ha valkibe gyerekkent belenevelik a szorgalmat, felnottkent sem lesz lusta. Nyilvan van egy negativ oldala, de minden nevelesi modszernek van.
2010. nov. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
48%

: ma 17:38-nak

Úgy látszik nem olvastad végig amit írtam! A végén odaírtam,hogy elégedett vagyok a fiammal.Ezért nem kell sajnálnod!

De csak elmondom neked,hogy megértsd amit akarok mondani. Nekem tökéletesen megfelel,hogy 4-es tanuló.De tudom,hogy okos a srác,és ha kapott volna egy kis ösztönzést akkor többre is vihette volna.Nem arra gondoltam,hogy kitűnő tanuló legyen..Hanem arra,hogy talán bizonyos dolgokban jobban beleássa magát..Légyszíves olvasd tovább!!!

De ettől függetlenül büszke vagyok rá,mert 3 év alatt sikerült letennie az angol érettségit.Nagyon büszke vagyok rá,de bennem van,hogy néha kell egy kis szigor..(na jó nem ennyire mint amit a kérdező írt)

Egyszer meg is kérdeztem a fiamat,hogy bánja-e,hogy sose voltam hajcsár..

Tudod mit mondott? Örül neki,hogy nem lihegtem mindig a nyakába,de néha úgy érzi kellett volna egy "Ülj le és tanulj" szöveg..

Hogy mi az eredménye a hajcsárkodásnak,és az engedékenységnek?

Általában akit keményen fognak,az utál tanulni,de mégis elmegy egyetemre,főiskolára mert a szülei elvárják..lehet,hogy utálni fogja a sulit,a végzettségét,de elmegy..

Akit nem fognak szigorúan az magától dönt.Vagy elmegy egyetemre vagy nem..(bár ha nem megy akkor sem lesz értéktelen ember)

2010. nov. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel pont az ellenkezőjét érik el a szülők. Amikor én középiskolás voltam, anyu nem piszkált hanyas vagyok, csak ne bukjak meg semmiből. Na jó, akkor haragudott, amikor 11ik végén bioszból megbuktam, de a póton simán átmentem 3 nap tanulással (nem az eszemmel volt a baj, hanem a lustaságommal). Azóta egyetemet végzett tanár vagyok (persze nem biosz:P).

Szülőként (10hónapos a lányom) nagyon félek én is, hogy át fogok esni a ló túoldalára, de remélem akkor majd "leüt" valaki. Bár a gyermekemnek a legjobbat szeretném, nem szeretnék a hajcsára lenni. Szeretném, ha lenne valami, amiben igazán jó, és ezt tudja is értékelni.

2010. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Az "én csak a legjobbat akarom neked" jellegű hajcsár szülőről két általános iskolai évfolyamtársam jut eszembe.Egy fiú és egy lány.Szerencsétlenek hajcsár szülőkkel rendelkeztek,mindkettő szülői nyomásra orvosira ment.A fiú,még az egyetem évei alatt leugrott egy ház tetejéről.Egyszem gyermeke volt a szüleinek.A lány lediplomázott majd az első munkanapjának reggelén gyógyszereket vett be.Sajnos mindkettő meghalt,arra jó volt az orvosi,hogy tutira mehessenek.:(
2010. nov. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2010. nov. 12. 15:53
 17/30 anonim ***** válasza:
Azt még megértem, hogy megszidják, ha egyes, vagy kettes, de sajnos van akit megvernek. Ez nagyon szomorú. A többi szülőnek kéne az arcába mondani, hogy mi a helyzet, akkor talán rájönnének. De tudom, hogy az nem olyan könnyű. Nem tudom, miféle gonoszság van bennük, de az én anyukám (11 vagyok) a kettes alá dogámra is csak mosolygott, és azt mondta, hogy nem baj, majd kijavítom. Úgyhogy erre már mondhatom, hogy édes gyerekkrom van. Azok a szülők meg hülyék. De sajnálom azokat a gyerekeket!
2010. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is ilyenek voltak régebben... amíg oda nem csaptam az asztalra valami 12-13 éves koromban. 18F
2010. nov. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Mert a gyerek hátán akarják a saját kudarcukat megvalósítani,azért hajcsárok,azért döntik el helyette a sulit,atán persze sírás van ,mikor a ygerek megbuik,mert utálja amit tanul,késöbb a munkáját is utálja,és piához nyúl...De igazából a szűlő azt szeretné hogy a gyereknek is fos élete legyen,mint neki tudatalatt ez van benne...De ez csak ott áll fen ahol a szülő keserű és boldogtalan,kiegyensúlyózott szülő nem igy nevel...
2010. nov. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Az én szüleim, ha egyest vittem haza (mert néha előfordult), engem vigasztaltak, mert nekem olyankor arra volt szükségem. ( Ma már egyetemet végeztem)



Tesómat ezzel ellentétben már leszidni kellett.


Minden szülőnek ismernie kéne annyira a gyerekét, hogy tudja, mire van szüksége.


De nem biztos, hogy egy kitűnő tanulóból lesz a legsikeresebb ember.


Van egy hat nyelven beszélő, nagyon okos 30 éves rokonom, aki nem tud beverni egy szöget a falba, megvenni magának egy normális nadrágot, és ha elromlik a gáz felhívja a 100 km re levő anyukáját, hogy most mit csináljon.

2010. nov. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!