Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a legtöbb mai...

Miért ilyen a legtöbb mai szülő? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az osztályban is több gyerek a felmérők után sir, ha rossz, de mindig az a kifogás, hogy mert a szülei megtépik, megverik... Az egyik ismerősömet a szülei addig nem engedik számitógépezni, tv-zni, ameddig egy hiba nélkül nem tudja az anyagot. Szegény lány 11-ig tanul, és reggel 5-kor felkel ismételni, mert fél a szüleitől. Az rendben, hogy a szülő szeretné, ha a gyermeke jó tanuló lenne, de azért egy gyereknek a szülei valóban a szülei legyenek, és ne a hajcsárai. Miért ilyen a legtöbb mai szülő? Ti mit gondoltok erről?
2010. nov. 11. 17:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, de sajnos tényleg sok ilyesmi van :(
2010. nov. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy s.ggfejek, de szerencsére az én szüleim nem ilyenek, bár az is igaz, hogy a bejárati ajtón túlra egyedül nem mehetek.
2010. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
Ha ilyen nehézfejű, tényleg beérhetnék egy négyessel.
2010. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátaim közt is vannak ilyenek, de szerintem az ilyen szülő bele se gondol abba, hogy mit erőltet rá a gyerekére. A gyerek meg pláne utál majd tanulni. Szerintem normális neveltetés mellett egy gyerek magától is felfogja, hogy tnaulni KELL, és magától is leül rendszeresen tanulni, mert tisztában van vele, hogy ez egy kötelesség.
2010. nov. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
79%

Hát én nem ilyen vagyok,sajnos..Jobban mondva talán lehettem volna egy kicsit keményebb,de én hagytam,hogy a fiam magától érvényesüljön. Igaz nem rossz tanuló,(olyan 4-es) de ha szigorúbb lettem volna,többet elért volna.

Most 18 éves.Igazából elvan,de nem tesz meg mindent a sikerért..Ahogy mondja jó neki így..

De már késő,hogy szigorú legyek vele..

de ettől függetlenül elégedett vagyok vele,csak tudom,hogy ha hajcsár lettem volna jóval többre vihette volna..

2010. nov. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy ezzel a szülők épp az ellenkezőjét fogják elérni. A gyerek nagyon meg fogja utálni a tanulást. A szülei utáltatják meg vele. Tényleg sajnos sok ilyen van. Az egyik tanárom lánya 5.esen kórházba került a lánya, cspegtetőn volt, az idióta anyja meg vitte utána az iskolatáskáját, még ott is olvasni kellett, meg matekházit csinálni, meg stb.
2010. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként elítélem az ilyesmit.Fölösleges kényszer a gyerekkel szemben.

Azt viszont elvárom,hogy legyen benne tartás ahhoz,hogy amiben jó képességű abban törekedjen a maximumra.Amiben gyengébb azzal is foglalkozzon,de nem harapom le a fejét a rosszabb jegyért.

Nem akarom a saját meg nem valósult álmaimat behajtani a gyerekemen.Nincsenek is ilyenek...mindig két lábbal a földön álltam.

2010. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
15%
nem muszály tanulnia ha nem akar végülis..dolgozhat majd napi 12 órát is ...marok apróért
2010. nov. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
95%

17:19-nagyon sajnállak hogy neked a 4-es nem felel meg, pláne úgy hogy a fiad még jól is érzi magát....

17:23-az hogy miként/mennyiért dolgozik 1 nem a te dolgod

2 van olyan ismerősöm, akinek 2 diplomája van, viszont nincs állása, mert "nincsenek kapcsolatai"

2010. nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%
Második 17.19es ne bánd, hogy nem voltál hajcsár. Az én anyám hajcsár volt, nekem mindig ötösöm volt, de ahogy kikerültem a kezei közül, hirtelen olyan szar lett az összes eredményem, hogy eszméletlen. Mivel nem ba.szogat, nincs meg a motivációm, hogy foglalkozzak az anyaggal meg egyáltalán. Pedig nem vagyok hülye, de mivel mindent kívültről erőltettek rám, és elmúlt a kényszer így beleszarok az egészbe nagy ívben, pedig magamnak rontom el a dolgokat.
2010. nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!