Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelki vonzódás? Vagy hova...

Lelki vonzódás? Vagy hova soroljam ezt?

Figyelt kérdés

Boldog párkapcsolatban élek 2 éve már,együtt is élünk 1,5 éve. Párommal nagyon jól kijövünk,mindent meg tudunk beszélni,szavam nem lehet rá,harmonikus az egész. Néha veszekszünk,olyankor nagyon,de nem tart sokáig. Itthon minden rendben van.


Ezt le kellett szögeznem,mielőtt a lényegbe belevágnék.

Van egy srác,akivel nagyon összehaverkodtunk. Furcsa az egész helyzet,így még nem voltam. Csak kétszer beszélgettünk,akkor egy egész estén át,de mindenről,amit el lehet képzelni. Ledöbbentem saját magamon,mert vannak dolgok,amikről nem szoktam beszélni(csak párommal),előtte ki mertem mondani.A múltról,a fájdalmakról,az életről.És vice versa.

Azóta ő jár eszemben. Nem értem saját magamat,hogyan nyílhattam meg ennyire,mikor mindig féltem az emberi kapcsolatoktól,mivel sok "barátom" hagyott szarban a múltban. A találkozás után csak ez jár a fejemben. Mintha egy kötelék jött volna létre. Ahogy abban a szituban magamra gondolok,sírhatnékom támad,annyi keserűséget szabadítottam fel,és annyira jól esett vele beszélgetni.

Barátaim egyébként nincsenek. Ismerkedésből hadilábon állok, nehezen fogadok be bárkit is a szívembe,de ha egyszer ez megtörténik,őt onnan ki nem szedem,ennyire ismerem már magam. De mindig átvernek. Párom egyébként szintén barátja az illetőnek.


Hova tegyem az egészet? Hogy verjem ki a fejemből?

Köszönöm ha válaszolsz.


2010. nov. 9. 18:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Nem írtam le egyértelműen,de ő is sok dolgot mondott,mesélt,tehát nem csak az én oldalam ez,szerintem.

Két ember vagyunk,akiket megrágott az élet.

2010. nov. 9. 18:11
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez az újdonság varázsa... És egy kicsit is magányos nő képes egy jó haverban is potenciális lelki társat látni. Ez az esetek nagy részében túlzás. Szerintem nálad is ez van. Többet nem tudok ehhez hozzászólni. Úgyis te fogsz dönteni.
2010. nov. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem lelki társak vagytok.
2010. nov. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy igazi baráttal a barátság nagy kincs. Talán képes leszel megtartani barátnak anélkül, hgy belezúgnál. Mert az ellenkezőjét a férjed valószínüleg nem tolerálná. Fegyelmezd meg magad, és ne engedj a csábításnak. Akkor neked is , a férjednek is jó barátja marad.
2010. nov. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Ha megengeded írnék neked privit.
2010. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nyugodtan :)
2010. nov. 10. 21:27
 7/11 anonim ***** válasza:

szerintem ezt hívják barátságnak, amiben mindig benne van a szerelem/vonzalom lehetősége.

az teljesen természetes, hogy van olyan amit a párunknak nem mondunk el vagy nem vele tudjuk megbeszélni. ettől még nagyon szerethetjük és ettől még lehet ő az első az életünkben.

ha esetleg ebbe a fiúba beleszeretnél, az is megtörténhet, akkor adj időt magadnak...általában ezek az érzések nagyon intenzívek de ugyanakkor szalmalánszerűek is lehetnek.

2010. nov. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ez történik mindig,a mikor igaz barátra lelünk. Örülj neki, mondd el a párodnak. Ha nincs testi vonzódás, akkor ne gondolj szerelemre. Ez a barátság, téged csak most talált meg.
2010. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Barátaim egyébként nincsenek. Ismerkedésből hadilábon állok"

Itt ugrik a majom a vízbe vagy hogy van a mondás:D

Azért fogadsz be nehezen embereket a szívedbe mivel többször ért csalódás már és a rossz tapasztalat nagyon erős személyiség formáló!

Ha sokáig vannak benned kimondatlan érzelmek, történetek, gondolatok idő után nagyon komoly szociális degradációt szenvedhetsz el ami elég kellemetlen helyzetet fog teremteni.

Amikor találkoztál ezzel a fiúval akkor hirtelen elkapott ez a hév. Tudod a szerelem is egy biokémiai folyamat. A hirtelen bizalom vagy elérzékenyülés valaki vagy valami miatt/ért ugyan ilyen. Megjósolhatatlan. Láttál benne valamit ami épp akkor megfogott és ő is benned. Megesik. Nem csak veled, másokkal is.

Kimondtad azokat a dolgokat amiket már oly rég óta ki kellett volna mondanod valaki MÁSnak, mint a párod. Tudod egy embernek mindig szüksége van a párja mellett még nagyon jó barátokra. Hiába mondasz el mindent a párodnak. Ő elfogult, illetve bizonyos témákat nem úgy lát, mint egy kívülálló épp azért, mert ő is része annak...

Az, hogy mostanság sokat gondolsz rá nem feltétlen rossz, sőt egy lány esetében nagyon gyakori.

Sajnos azt, hogy hogyan tudod kiverni őt a fejedből nem tudom. De minek kiverni? Nem feltétlen kell félni a változástól. Fel kell kavarni az állóvizet.

DE szerintem az lenne a legjobb, ha elmondanád a párodnak, hogy hát ez volt és milyen volt stb.stb.

Ki tudja, hogy ha most mindenáron azon vagy, hogy kiverd a fejedből nehogy belehabarodj elutasítasz magadtól egy potenciális barát jelöltet. Nem kell egyből a párkapcsolat rovására írni az egészet. De nem látok bele az érzéseidbe.


Ui.: Én nem hiszek az életünk végéig együtt maradunk és szeretjük egymást felfogásban.

2010. nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy jártam.

3 éves kapcsolat, közös háztartás, és akkor jön egy pasi a semmiből és levesz a lábamról. Nálunk szerelemig fajult a dolog, a mai napig küzdök ellene, mert a szerelem bár elmúlt, se a szeretet és a kötődés megmaradt a párom iránt.


Nem vagy könnyű helyzetben, de az egészet fejben kell eldönteni, és ha döntöttél, akkor tarts ki a döntésed mellett!


Kitartás!!!

2010. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!