Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki megszokja a hazudozást?

Figyelt kérdés

Megtörténhet, hogy valaki annyit hazudott már, hogy egy idő után ha kellemetlen szituációba keveredik, a könnyebb utat választja, és inkább nem a kellemetlen igazságot mondja, hanem kitalál valamit, ami jobban emészthető? Rászokhat valaki a "kegyes hazugságokra"? Egyáltalán létezik kegyes hazugság?

Köszönöm a válaszokat!


2010. nov. 8. 22:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%

Mert mindenki Igazmondó juhász, ugye?

Az a szomorú igazság, hogy mindenki hazudik. Mindig, mindenkinek.

És elképesztő lelkierő kell ahhoz, hogy az ember fenntarthassa a látszatot: ő más, ő őszinte. Csak a pancsereket lehet rajtakapni a hazugságon, a profikat sosem.


Most biztosan sokan úgy gondoljátok, hogy egy megátalkodott hazug disznó vagyok, de gondolkozzatok el: mindig, minden körülmények között igazat szóltatok? Sosem hazudtatok, egy "picit" sem?

2010. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
23:32 de néha hazudunk, de azért az túlzás, h mindenki mindenkinek hazudik mindig
2010. nov. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy létezik. Miért ne létezne?
2010. nov. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen,volt ilyen ismerősőm annyit hazudott,hogy mikor végre igazad mondott már nem hittük el...Másnak igen neki nem...
2010. nov. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek ilyen embert, de a legdurvább, hogy ő nem is gondolja azt, hogy hazudik, egyszerűen megmásítja a múltat a saját javára vagy mások kárára. És azt hiszi, ez a valódi igazság. És lehetetlen szembesíteni. Szerintem ez már betegség.


Amúgy:

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:32

A kérdésedre válaszolva, soha nem szoktam hazudni, ha az érdekem azt kívánná, akkor sem. Ha idegen, ha családtag, akkor sem. Utoljára általános iskolában hazudtam. Most 23 vagyok. Amúgy a hazudás is sokféle lehet.. van ami megbocsájtható és nem gonoszságból van.

2010. nov. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy hazugságról szóló könyvben olvastam, hogy az emberek átlagosan naponta 2-3 alkalommal hazudnak. A nők általában úgy hazudnak, hogy a másiknak ne legyen rossz érzése, a férfiak meg általában a saját hasznukat keresik. Persze ez átlag, vannak olyanok, akik sokat hazudnak, és vannak, akik kevesebbet. De olyan, hogy valaki mindig igazat mondjon, nem létezik. Azokat nagyon szokták utálni, mert belegázolnak az ember lelkébe.

Van olyan, hogy nem sok értelme van a hazugságnak, nem függ semmi attól, hogy igazat mond-e valaki, mégis inkább hazudik, mert így pl. színesebbnek, érdekesebbnek mutathatja magát.

Nehéz megszokni, ha sokat hazudott valaki, hogy ezután kevesebbet tegye.

2010. nov. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
23:21 sajnos ismerek ilyen embert, nagyon közel áll(t) hozzám. Aztán egyszer csak rájött, hogy nem építhet egy kapcsolatot hazugságokra, mindent bevallott, és sajnos azóta az érzéseim megváltoztak iránta. Most már nem tudom, mit hihetek el neki, és ha igazat is mond, mindig kétségeim vannak :-((( Én nem tudom, hogy hogy lehet kezelni az ilyen embereket.
2010. nov. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
"Az a szomorú igazság, hogy mindenki hazudik. Mindig, mindenkinek." - ez azért durva túlzás, és mintegy felmenti a valódi nagy hazudozókat.
2010. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!