Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki megszokja a hazudozást?

Figyelt kérdés

Megtörténhet, hogy valaki annyit hazudott már, hogy egy idő után ha kellemetlen szituációba keveredik, a könnyebb utat választja, és inkább nem a kellemetlen igazságot mondja, hanem kitalál valamit, ami jobban emészthető? Rászokhat valaki a "kegyes hazugságokra"? Egyáltalán létezik kegyes hazugság?

Köszönöm a válaszokat!


2010. nov. 8. 22:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
sajnos egy ido utan mar el is hiszi a sajat hazugsagait
2010. nov. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ilyen ismerősöm! Már azt sem hisszük el neki, amit kérdez. Sajnos annyira könnyen és gátlástalanul hazudik, hogy sokakat még meg tud etetni, de akik ismerjük, mindig rajtakapjuk, hogy már megint hazudott, mert nem olyan okos, hogy mindenkinek ugyanazt hazudja, vagy napok múltán egy korábbi hazugságának is ellentmond, mert nem emlékszik. Néha piti dolgokban, de sajnos nagyobbakban is. Életformája lett a hazugság.
2010. nov. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Lehet valamit tenni, hogy visszataláljon az igazsághoz? Hogy rájöjjön jobb az igazat mondani, még akkor is, ha rossz?
2010. nov. 8. 22:56
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

kérdező 22:56

sztem nem!

másodiknak: skizo szitu..

2010. nov. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az általános iskolában volt egy osztálytársam, aki álandóan hazudott, de szinte mindenben. Sajnos sokáig a bnője voltam, mert nem figyeltem, h milyen, de végül úgy megutáltam -.- Most középsulis 4.-es vagyok, nem igazán tartom a volt osztályommal a kapcsolatot, csak hát a facebook:) Na szóval ez az osztálytársam kb. 2 hónapja rámírt, hogy "de rég beszéltünk" stb. szöveggel, és már megint elkezdett hazudozni mindenféléről, nem értem, h van bőr a képén ennyit hazudni -.-
2010. nov. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

igen , meg lehet szokni

kegyes hazugság ? szerintem létezik , de ez elég relatív

2010. nov. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez jó kifejezés, hogy "életformájává vált a hazugság". Én több ilyen embert is ismerek. Nem tudom, kicsodád, és hány éves, akit meg akarsz győzni arról, hogy helyesebb igazat mondani. Azok, akiket én ismerek, már középkorúak, és remekül elboldogulnak a hazugságaikkal. Volt, hogy szembesítettem a hazugságával, mondhatni sarokba szorítottam, de a szeme sem rebbent. Azt hiszem, túl sok előnyük származik a hazudozásból és ezért nem is akarnak változtatni az ilyen emberek. De ha megnézed a politikát, a közéletet, rájössz, hogy tényleg sokra lehet vinni folyamatos hazudozással. Kicsiben ugyanez a helyzet.
2010. nov. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Hacsak nem egy gyerekről, vagy tiniről van szó, akivel őszinte szeretettel, megértéssel bánnak, nem lehet megváltoztatni!

Második vagyok, sajnos az én ismerősöm is nagyon durván hazudik, mint írtam, és csak azt nézi, hogy neki mi a jó, önző, gátlástalan, kétszínű alak, ráadásul nő az illető. Reménytelen eset, a legjobb, ha elkerülöd a fajtáját. Most lehet ez egy kicsit durván hangzik, de évek óta néz hülyének, beszél baromságokat rólunk is az ismerősöknek és nincs több türelem, megutáltam én is.

2010. nov. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
"Volt, hogy szembesítettem a hazugságával, mondhatni sarokba szorítottam, de a szeme sem rebbent"- ez így szokott lenni, és még a végén ő van felhábordva,hogy mit képzelünk :)
2010. nov. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok ra büszke, de en ilyen vagyok. nekem az egesz abbol indult, hogy nyilvan valamilyen önertekelesi problema miatt, többnek akartam mindig is mutatni magam, mint ami. most mar felnött vagyok, es, ha bekerülök egyuj tarsasagba mindig elhatarozom, hogy semmi hazugsag, de csak ugy jönnek maguktol a megszokott a dolgok. Egyszerüen annyira belemivodott, hogy szerintem mar nem is gondolok bele, hogy ezek nem igazak, csak ilyenkor. Es olyan fura, hogy esszel fel tudom fogni, hogy mar nem azok a dolgok szamitanak, mint 16 evesen, senkit nem erdekel, hogy apam, anyam ki, hogy alapvetöen magamert egy szerethetö ember vagyok, megis jönnek ezek a dolgok, nem tudom, mit lehet tenni ellene... remelem, hogy ez mar egy fok javulast jelent, hogy beimserem, hogy ez nem normalis...
2010. nov. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!