Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan definialnad a szerelmet...

Hogyan definialnad a szerelmet? Hogyan hataroznad meg a szot: " szerelem"?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 13:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%
A szerelem csak egy hazugság. Egy ideiglenes vakság....
2010. nov. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
13:33 (39-es vagyok): szerintem pedig igenis köze van a megbecsüléshez, tisztelethez. Az nem szerelem, ahol ezek nincsenek. És azért is írtam az önzőséget, hogy néha az önzetlenséget felváltja az önzőség, kisajátítás, a tiszteletet pedig a pimaszság. És néha tényleg bántjuk azt,akit szeretünk, de én ezt magamnak a szájzáras hasonlattal magyaráztam meg. Biztos hülyeség, de talán nincs is két, vagy akárhány ugyanolyan szerelem, talán annyi féle van, ahány ember.
2010. nov. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
lehet hogy ahány ember annyiféle... de szerintem ez nem feltétlen velejárója. persze mondom, optimális esetben igazad van...sajnos azonban tudom milyen érzés olyan emberbe halálsoan szerelmesnek lenni akit egyébként minden porcikámmal gyűlölök :)
2010. nov. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
két év letöltendő szabadságvesztés - szerintem minden szerelem két évig ég igazán, és azért szabadságvesztés, mert kicsit kifordít magadból és az már nem te vagy olyankor, meg ha addig duhaj életet éltél, partiztál és jött ő akkor sok mindenről le kell mondanod miatta.
2010. nov. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A szerelem boldogság...mely előbb utóbb vagy szeretetté vagy unalommá alakul.

Mióta megismertem a páromat azóta boldog vagyok, kiegyensúlyozott.

De a páromat nem hívom "szerelmem"-nek. Számomra fontosabb a szeretet, összetartozás, bizalom. A szerelem csak ideiglenes vakság:)

2010. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Az világ legjobb, és legrosszabb érzése egyben.
2010. nov. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Egy betegség ami akár évekig is kínozhat. Kikészíti az idegeim, megőrjít sé depresszióa taszít.
2010. nov. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
hű gyerekek...baromi pozitív asszociációink vannak a szerelemről. kell a francnak pasi, már csak érzelmileg kell erről magam is meggyőznöm.
2010. nov. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Amikor csak egy pasivan a világon számomra, ő a félisten, a többiek meg az idegesítő rakás sz.r.
2010. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeségeket írtok, amit ti éreztek meg szenvedtek, meg ennyire tönkretesz titeket, az nem szerelem, hanem önző módon függtök valakitől, ezért vergődtök, aztán egyszer csak vége van. Csak valamit elképzeltek a másikról, aztán nem valósul meg, és akkor pofára estek, és szar belegondolni, hogy csak egy illúzióba voltatok beleesve, nem az emberbe. De ez nem a másik iránt érzett szerelem.


A szerelem, ha valóban a másik ember személye iránt érzed, és viszonzottan imádjátok egymást, akkor a legcsodálatosabb, leginspirálóbb, legfelszabadítóbb, testi, lelki, érzelmi intenzitás olyan foka, ami nemcsak úgy véletlenül személytelenül kialakul, hanem mindig színezi a másik ember egyedi személyisége...

Mindig belső tűzzel, remegéssel gondolsz a másikra, a egész lelki-testi-személyiségszerkezetedet felpezsdíti, újraértelmezed magad, újjászületsz, új ember vagy, és egy egészen új élet, új világ születik meg benned, kettőtök új világa, ami semmi eddigihez nem hasonlítható. Élesebbek az illatok, a színek, a felismerések, mindent ezerszer élesebben érzékelsz, mind azelőtt.

Megfelelő munkával egy mély lelki intimitást tudzs kiépíteni a szerelmeddel, ami egy életre biztonságot és családit biztosít neked, feltétlen szeretetet és bizalmat.


Ezek az én élményeim. Még 5 év után is szerelmes vagyok a páromba, és ismerek olyanokat is, akiken még 10 év után is látom, hogy elpárásodik a szemük, és összeolvadva sétálnak az utcán és imádattal néznek egymásra.

2010. nov. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!