Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok haza menni . Mit...

Nem akarok haza menni . Mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Jelenleg franciaországban vagyok már lassan 2 honapja midnen cuccom kint van és van pénzem is egy lakásra az unicredit bankba tehát itt is bármikor ki tudok venni pénzt. Mindenem megvan itt csak állampolgárságom nincs és lakhelyem (jelenleg hotelbe lakom)

Mit kell tennem hogy kint tölthessek még több évet és vehesek lakást ? A papirjaim magyarok egy személy igazolvány van nálam meg anyakönyvi kivonat illetve minden egyébb okmány kivéve utlevél (utlevelem nincs)

19 éves vagyok. nagyábol enyi szoval a kérdésem az lenne hogy mit kell tennem és hogy lehetséges-e ugy kint maradnom (akár örökre vagy legalább 5-10 évig) franciaországba hogy ne kelljen m.o-ra mennem intézkedni tehát kint megadják-e esetleg az állampolgárságot vagy ilyesmi vagy maradási kérelmet stb... milyen mod a kivánságom teljesitésére ? :)


2010. nov. 5. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed lakásra, akkor egyszerűen megveszed, ehhez nem kell francia állampolgárnak lenned. Bejelentkezel oda állandó lakcímre, kérsz tartózkodási engedélyt, keresel munkát, oszt jónapot. Élhetsz ott halálodig.
2010. nov. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha igy akkor ez nagyszerü :) Mert már kiis néztem milyen lakást vennék söt még a tulajal is beszéltem már tehát megtudom akkor venni. Szoval ha megveszem a lakást (nevemre iratom stb...) akkor bemegyek a helyi önkormányzatba és mit kell kronkrétan igényelnem?
2010. nov. 5. 11:13
 3/4 A kérdező kommentje:
Tartozkodási engedély és kérem hogy be szeretnék jelentkezni állando lakcimre. Ehezz nem kell magyarországra jönnöm tehát kint el intézhetem a helyi önkormányzatnál ? (nem kell követségre mennem ? )
2010. nov. 5. 11:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne itt kérdezősködj, mert több, mint valószínű, hogy ezen az oldalon senki sem a francia jog tudora. Hanem menj el a franciaországi magyar nagykövetségre, vagy írj nekik e- mailt, esetleg hívd fel őket, és ott minden bizonnyal teljes körű tájékoztatást fogsz kapni a jogaidról, ill. a lehetőségeidről.
2010. nov. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!