Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik azok a dolgok amikre...

Mik azok a dolgok amikre lehet előre figyelni, készülni egy hamarosan bekövetkező halálesetnél?

Figyelt kérdés

Arra a kérdésre keresem a választ, hogy milyen lépéseket kell tenni olyankor, amikor a halál közeleg (akár saját, akár rokon, akár hozzátartozó nélküli ismerős esetében) - elsősorban azokra az ügyintézésekre és adminisztrációs teendőkre gondolok, amit még a halál beállta előtt el lehet intézni (bankszámla, lakástulajdon, víz, gáz, energiaszámlák átíratása, végrendelet, stb.).


Kizárólag olyanok válaszát várom, akiknek már van tapasztalatuk az elhalálozás körüli gondokkal kapcsolatban! Trollok, rosszmájú poénkodók, magukat halhatatlannak gondolók és azok akik szerint a halálnak továbbra is tabunak kell maradnia kérem, ne írjanak!!! A moderátorokat pedig nagyon szépen kérem ne töröljék ismét a kérdést, hanem olvassák végig figyelmesen: öngyilkosságról és élet kioltásáról szó sincs a kérdésben. A kérdés megtartása által nem "közreműködnek életek kioltásában", mert az életek - bármilyen furcsa is -, maguktól is kioltódnak hol később, hol hamarabb.


2010. nov. 5. 10:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

Ne bántsátok már a kérdezőt. Lehet, hogy saját magáról írt. Saját dolgait akarja elrendezni. :(


De ha nem így van, akkor se tudja senki az okokat. Vannak racionális emberek.

2010. nov. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Igen, ha apukám még mikor jól volt és ő szerette volna ezeket az ügyeket elintézni, akkor igen, megtehette volna, de nállunk a családban magáról a halálról senki nem beszélt. Mindenki tudta, hogy mi fog történni, hogy apukám meg fog halni, de senki nem mondta ki. Talán én voltam az egyedül, aki még az utolsó napon is bizakodott. Talán ezért is törtem meg akkor.

De nállunk, vagy legalább is nekem kicsit tényleg morbidnak tűnik ez az előre intézkedés, akár a családtag, akár a saját halálunk közeledte miatt. Annakidején, mikor a nagybátyjám haldoklott, naagynéném előre vett fel hitelt a temetésre. Én ezen le voltam döbbenve, és lefagytam mikor meghallottam.

Mindegy nem akartam vitázni, csak nekem ez fura.

A halál után meg mindennek meg van a maga menete. Vásárlás, temetés, hagyatéki tárgyalásra várni kellett vagy 3 hónapot stb stb. Nem kapkodják el az biztos.

Az fogyasztók átíratása akár 1 év múlva is ráér.

2010. nov. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha a haldokló személynek nincs vérszerinti örököse és úgy gondolja rádhagy mindent akkor írjon végrendeletet
2010. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nálunk édesapám volt rákos és őt megnyugtatta a tudat,hogy mindent elrendezett maga körül.A bankszámláin édesanyámat megjelölte nem tudom pontosan milyen jogcímen,de mindketten hozzáférhettek a pénzhez,anyu is hozzányúlhatott a számlához meghatalmazás nélkül is.Apu aktív dolgozó volt még és hogy anyu kapjon özvegyi nyugdíjat elindíttatta a leszázalékolást,bármilyen furcsa,de halála előtt egy héttel adtuk be a papírokat,mert egy hónappal előtte még dolgozott.Morbid,de eladta az autóját,hogy később ne kelljen átírási illetéket fizetni anyunak.Szóval megvethettek minket érte,de vannak emberek,akik maguk szeretnének az életükben mindent elintézni.Ettől függetlenül nagyon szerettem és ma is szeretem édesapámat,majd megszakadt a szívem,mikor ezekre a dolgokra terelte a szót.Sajnos a halál az élet vele járója és minden esetben tiszteletben kell tartanunk a haldokló kérését,hiszen az megnyugtatja őt.Ne bántsuk hát a kérdezőt,mert van ilyen!
2010. nov. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az én Édesapám is rákban halt meg, sokat szenvedett. A betegsége első percétől Édesanyámmal ápoltam, gondoztam, stb., visszaköltöztem hozzájuk, hogy mindig ott legyek, ha kell valami. A sajátjaként imádott, nevelt lánya (Édesanyánk közös, aki már szintén régen elhunyt) ránk se hederített, egyetlen egyszer sem nyitotta ránk az ajtót vagy hívott volna fel, hogy hogy van az az ember, aki őt felnevelte, lakást, telket, bútorokat, stb. vett neki.

A szüleink ezek után közösen úgy döntöttek, hogy semmit nem hagynak rá, eleget kapott már életükben. A saját számlájukat megszüntették és a nyugdíjat az én számlámra utaltatták, amihez csináltattunk nekik is bankkártyát, így bármikor hozzáfértek a pénzükhöz, plusz az enyémhez is, ha bármire kellett még. Mindent a nevemre írattak, beleértve a házat, az autót (ne értsétek félre, nekem is volt saját otthonom, autóm), mindent. Így a féltestvéremet még a kötelesrészből is ki tudták zárni. A haláluk után (egymás után, másfél év különbséggel hunytak el) csak a papírforma kedvéért kellett bemenni a hagyatéki tárgyalásra, 10 perc alatt jegyzékbe vették, hogy nincs hagyaték és kész.

Megértem a kérdezőt, nem tudhatjuk, nincs-e hasonló helyzetben. Van, aki még egy névtelen fórumon sem tud vagy nem akar teljesen kitárulkozni.

2010. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom nincs,de a következőket tenném:

-bankban a folyószámlámhoz hozzáférést engedélyeznék az általam megjelölt személynek

-hitelemre kötnék biztositás,h elhalálozás után ,ne kelljen fizetni az örökösnek

-magán,önkéntes nyugdijpénztáramba,biztositásomba megjelölném a kedvezményezett személyt

-írnék,egy féle blogot/naplót

-lakást a kedvezményezett nevére íratnám

-leírnám h miben,hogyan temessenek el

2010. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!