Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek anyám egy rossz...

Szerintetek anyám egy rossz ember?/szülő?

Figyelt kérdés
amikor megszülettem akkor apám elhagyott minket.anyám azzal etetett engem egész eddigi életemben hogy apám lépett le magától.. de anyám régen nagyon sokszor alkoholista volt. és lehet ez a titok.. anyám tesómat is tönkretette mert a gyerekkorát mint az enyémet szintén végig itta, ő fiatalon az ő apjához került miután anyám késsel ment részegen tesóm apjára ( 2. házasság) én sajnos anyával maradtam és jelenleg is sajnos. én rengetegszer láttam a pszihiátrián lekötözve anyámat, ő miatta voltam gyivibe míg ő a pszihiátián volt lekötözve öngyilkosság-ot kiabálva.... viszont mikor nem volt alkoholista töbször vitt nyaralni., kifizette a jogosítványomat, de szerintem ezeket azért tette hogy enyhitse a bennem lévő fájdalmat amit okozott nekem. tesómat anyám teljesen elítéli nem is beszél vele pedig anyám rontott el mindent,de megse próbálja jóvátenni, már 10 éve nem ivott egy csepp alkoholt se ,de mindig rettegek hogy egyszer ujra elkezdi. 26 éves vagyok ,Srác

okt. 18. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Rossz gyerekkorod volt és anyud nem az a szülő volt akire egy gyereknek szüksége lett volna. Ennek ellenére nem lehet kijelenteni, hogy rossz ember is. Valószínűleg valami nagyon félresiklott az életében, hogy ennyit igyon és pszichiátrián kössön ki. Lehet, hogy anyud egy jó ember lenne, csak sz@r lapokat osztott neki az élet.
okt. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Igen. De amúgy az nem menti fel apád eltűnését, hogy anyád alkoholista! Attól még megmaradt volna az életedben, ha nem is anyád oldalán! Ha szeretett volna! Ne mentsd fel.
okt. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem rossz ember, hanem beteg!

Ez nyilván nem neked nem segítség, mert elcseszte, mint anya és ennek te iszod meg a levét, amit nagyon sajnálok.

Apukád, ha teljesen rendben van (nem iszik, dolgozik) akkor elmehet a búsba, amiért magadra hagyott egy alkoholistával!!

okt. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Apádat ne mentegesd, ő egyszerűen csak lelépett. Az, hogy anyád alkesz volt, nem mentség, mert ha annyira aggódott volna érted, akkor tett volna lépéseket azért, hogy vele lehess, ő nevelhessen, de nem tette, anyád nevelt fel, és 10 éve már nem iszik. Ez nagyon sokaknak nem sikerül. Inkább támogasd anyádat. Apád még rosszabb ember. Ő lelépett elegánsan és nem foglalkozott a saját gyerekével, pedig tudta, hogy messze nem megfelelőek a körlmények.
okt. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem ismerem, így nem mentegetném anyukádat, viszont azért tudnod kell, sokszor csinálnak borzasztó dolgokat emberek, ha bizonyos okok erre viszik rá őket... Persze okolni sem okos dolog mást, de sokszor nagyon súlyos okok vezetnek valami máshoz.


Elég valószínűtlen, hogy valami überheppi életük volt szüleidnek a válásig, és mindennek az az oka, hogy apád lépett le... Valami biztos nem stimmelt köztük, aminek hatására anyukád inkább az italba menekült. Elég gyenge hozzááállás, pláne ha gyereke is van...Na szóval ott a részeges feleség, onnan már könnyű apádnak azt mondania, hogy mert iszik, azért lép...



Ha annyira szeretik ketten egymást, akkor tudnak egymásnaksegíteni, hogy ne fajuljanak ide a dolgok... Apád is könnyen feladta....

okt. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Nyilván nem anyud volt az év anyja, de az alkoholizmus betegség és senki nem lesz alkesz csak "mókából". Persze tudom, hogy ez téged nem vigasztal és nagyon sajnálom, hogy így kellett felnőnöd.

Viszont apád a nagyobb hunyó a sztoriban.

Először is azért, mert nem állt a felesége mellett, mikor neki segítségre lett volna szüksége.

Másodszor pedig otthagyott téged egy labilis, beteg emberrel.

Anyud előtt pedig le a kalappal, hogy ki tudott mászni az alkoholizmusból, ezt azért becsüld benne.

Biztos, hogy soha nem akart neked rosszat szándékosan.

okt. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!